Menzy ČVUT

Menzy bývají obecně častým terčem vtipů a ty naše ještě k tomu nepatří k těm nejlevnějším. Ale i přesto jsme určitě rádi, že je v blízkosti školy vždy nějaké místo, kde se můžeme rychle a jednoduše najíst. Vždyť vidina, že se oběd blíží každou minutou, je vlastně to jediné, co dokáže udržet pozornost během dlouhého školního dopoledne. A díky mobilním aplikacím od studentů ČVUT už nemusíte kupovat zajíce v pytli… pokud se tedy zrovna nejedná o nějakou chutnou specialitu ve Studentském domě.

V aplikaci můžete každý den objevit aktuální jídelníčky celkem devíti menz, které spadají pod SÚZ ČVUT. Když je zrovna kolem poledne, můžete si vybrat jídlo a vyrazit rovnou na to správné místo, v opačném případě je lepší se ujistit, že má daná menza zrovna otevřeno – u každé z nich naleznete v aplikaci i její otevírací dobu. Verze pro Windows Phone vám navíc i radila kudy kam, když se tu ještě moc neorientujete (bohužel již není funkční – update 2017).

 

 

Ale i taková orientace v samotném jídelníčku se může ukázat jako značně zapeklitá záležitost. Není jídlo jako jídlo, každá menza je svým způsobem originální a při pohledu na některé názvy jídel se občas může zdát, že učivo ve škole je oproti tomu vlastně docela srozumitelné. Nezkušený začátečník proto může snadno naletět, stejně tak jako protřelý mazák.

Pokud vás ovšem toto nikdy nekončící dobrodružství příliš neláká, můžete si nechat poradit od zkušenějších. Kromě jídelníčků obsahují mobilní aplikace Menzy ČVUT i kumulativní systém hodnocení, díky kterému můžete zjistit, jak si na tom určité jídlo v té či oné menze stojí. Vše se odvíjí od vkusu a chuti jednotlivých uživatelů, takže se můžete i vy zapojit a povzbudit tak ostatní k výběru jídla, které vás právě bezvadně zasytilo, nebo naopak pozdější návštěvníky od konzumace nějakého chodu odradit. Čísla zde zůstávají uložená natrvalo, takže si je každá menza může vylepšit, pouze když bude dlouhodobě vařit chutně a poctivě.

Aplikace pro Android a Windows Phone jsou dílem studentů FEL a FIT a jsou stále aktualizované. Verze pro Android byla nedávno vylepšena pro lepší integraci s aplikací KOSeek a nově se také můžete přímo z aplikace dostat na stránky pro zjištění stavu vašeho konta. Všechny verze můžete získat na webu http://agata.suz.cvut.cz, kde jsou také k dispozici samotné jídelníčky a další informace o menzách.

 

verze

autor

link

Android

Antonín Novák (FEL)

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.qmsource.android.menzycvut

WP 7.5 / 8

Tomáš Bezouška  (FIT)

Již není ke stažení

iOS

Vaclav Halik

http://itunes.apple.com/cz/app/fit-checker/id413135625?mt=8

Zdeněk Kasner

Do fakultního časopisu jsem trvale přispíval od roku 2014. Po bakaláři z FITu jsem ovšem dezertoval na FEL, čímž jsem se stal ex-redaktorem – externím redaktorem. Rád bych se časopisu věnoval i dál, ovšem protože je málo času (a vzhledem k mé fakultní příslušnosti mohu přispívat pouze do rubriky “Zprávy ze zahraničí”), moje články existují pouze v kvantové superpozici. Neboli nevěřte, že nějaký skutečně bude, dokud ho neuvidíte na vlastní oči! 🙂 Kontaktovat mě můžete na kasnezde@fit.cvut.cz.