O časopisu

Redakce se skládá ze studentů a zaměstnanců Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze.
Kontaktovat nás můžete na casopis@fit.cvut.cz nebo na e-mailech jednotlivých členů redakce.

Současná redakce

Eliška Šestáková

Pozice: šéfredaktor(ka)
O mně: Jsem FIT už skoro deset let. Vystudovala jsem tu bakaláře, magistra a brzy snad i doktorát. Od roku 2018 na FIT zároveň pracuji na pozici odborného asistenta na Katedře teoretické informatiky. Ráda se učím nové věci a ještě raději přemýšlím, jak tyto znalosti v lidštině a s vtipem předat ostatním – jsem autorkou projektu Studuj úspěšně, kde vysokoškolským studentům předávám své zkušenosti ohledně studia. Jsem dlouholetá knihomolka, nevyléčitelná perfekcionistka a milovnice sci-fi a fantasy.
Kontakt: eliska.sestakova@fit.cvut.cz
Články autora

Tomáš Nováček

Pozice: (ex)šéfredaktor, redaktor, korektor (nikoliv co-rektor!), aktor, jede traktor, je to zetor…
O mně: Jsem ve svém živlu, když můžu být vždy všude, nejlépe na nějaké vedoucí pozici, protože rád zadávám úkoly a hlavně se rád poslouchám. Proto jsem se kromě šéfredaktorování Buď FIT stal také vedoucím fakultního Seznamováku, organizátorem 111. Narozenin FITu, či zakladatelem FIT++.
Kontakt: novacto3@fit.cvut.cz
Články autora

Veronika Dvořáková

Pozice: zástupce šéfredaktora
O mně: Aktivistka nejen na fakultních sociálních sítích, ale také na všech jejich akcích a dění pro studenty, zaměstnance, zájemce o studium i veřejnost. Jinak to ani nejde, jelikož na FIT ČVUT pracuji na PR oddělení. Ještě ve školních letech, která z koníčku dala vzniknout mé současné profesi, jsem pomohla zrodu tohoto časopisu nebo divadelního spolku, který dnes už dávno překročil hranice fakulty a jehož jsem stále aktivním členem. Se spolužáky jsem také založila Seznamovák, který pomáhá prvákům FIT se vstupem na naši fakultu.
Kontakt: veronika.dvorakova@fit.cvut.cz
Články autora

Jan Steuer

Pozice: redaktor
O mně: Ve svém životě se snažím být aktivní, a tak se řídím anglickým mottem „live the adventure“. Rád lezu po horách, jezdím na kole a trávím čas se svými přáteli. Nejlépe to všechno najednou a s foťákem a pivem v batohu.
Kontakt: steuejan@fit.cvut.cz
Články autora

Tomáš Patro

Pozice: redaktor
O mně: Som človek, ktorý sa rád všeobecne rozvíja a napreduje v rôznych oblastiach. Možnosť zapojiť sa do verejných, fakultných alebo profesionálnych aktivít a rozvíjať svoje schopnosti vnímam ako jeden zo základných pilierov úspešného života. Články, ktoré píšem sa týkajú najmä technických oblastí, o ktoré sa osobne zaujímam a bavia ma. Byť súčasťou redakcie opäť vnímam ako jednu z možností posunúť a rozvinúť časť svojej osobnosti na vyšší level.
Kontakt: patrotom@fit.cvut.cz
Články autora

Lucie Procházková

Pozice: redaktorka
O mně: Na FITu jsem už druhým rokem a jelikož mě kromě IT baví i jiné činnosti, jako například psaní, tak jsem se octla i v redakci. Pokud neťukám do klávesnice, ťukám do klaviatury, brnkám na kytaru nebo něco organizuji.
Kontakt: prochl10@fit.cvut.cz
Články autora

Pavla Bradáčová

Pozice: redaktorka
O mně: Moje první známka na vejšce byla vydřená trojka ze základů informatiky. To je smutný fakt vzhledem k tomu, že už rok pracuju na FIT. Druhá zásadní smutná informace je ta, že v době mých studií na ČZU se ještě udělovala čísla a ne písmena. Takže to bylo asi tak někdy v pravěku. Chtěla jsem vystudovat žurnalistiku, ale místo toho jsem se přes dojení krav dostala až k zahradní architektuře a na tříletý skok na Ministerstvo zemědělství. Mám čtyři děti. Tedy vlastně dvě děti a jednoho manžela. Čtvrtým dítětem jsou pražské Suchdolské listy, kterým šéfuju. A i přes tuhle svou praletitou historii jsem ráda, že jsem ještě pořád FIT 🙂
Kontakt: bradapa1@fit.cvut.cz
Články autora

Kristýna Klesnilová

Pozice: redaktorka
O mně: Na FITu studuju bakaláře na oboru Znalostní inženýrství, a abych školu poznala i z jiné stránky než jen z té studijní, rozhodla jsem se přidat do redakce časopisu. Když o sobě zrovna nemůžu říct: „Nemám čas, dělám progtest”, tak si s oblibou kromě cppreference.com přečtu i nějakou jinou zajímavou knížku nebo se zvednu od počítače a vyrazím si ven zasportovat.
Kontakt: klesnkri@fit.cvut.cz
Články autora

Matěj Latka

Pozice: redaktor
O mně: Na FITu studuji druhý ročník a krom obligátního Progtestu a kvízů v Marastu se ve zbývajícím čase věnuji mnoha různým věcem, například sborovému zpěvu, hře na housle nebo výuce lyžování, doučuji také matematiku studenty středních škol. Každé léto sbalím batoh nebo nafoukám kolo a prozkoumávám různá zajímavá místa v Evropě.
Kontakt: latkamat@fit.cvut.cz
Články autora

Vendula Hájková

Pozice: redaktorka, korektorka
O mně: Obdivuju lidi, co píšou progtest v poznámkovým bloku. Miluju JetBrains, protože mají boží trička. Když se připojuju na fray, připadám si jako největší hacker. Čtu Denník N a posílám jim chyby do mailu. Každé pondělí mám šťastné díky panu Šídlovi. Když nevím, co uvařit, v duchu děkuju Jie Tien Mingoj za Ovčí twitter. Občas řeknu bysme místo bychom a pak se za to děsně stydím. Někdy přemýšlím, jestli bych za minulého režimu vydržela nebo podepsala spolupráci, a děsí mě, že si nejsem jistá. Věřím, že skaut je dobro. A můj životní sen je tykat si s Ladislavem Vagnerem.
Kontakt: hajkoven@fit.cvut.cz
Články autora

Kamilka Foltýnová

Pozice: redaktorka
O mně: Víte, že první „tvoje máma“ humor byl napsán již před 3500 lety v Babylonii? Takže opravdu je to legrace stará jako lidstvo samo. Mám ráda připitomělé vtipy a roztomilá videa se zvířátky. Také dost oceňuji neznámé věci a ošklivé podniky, takže se můžeme potkat na koncertě undergroundové studentské kapely někde v pajzlíku v Praze. Nebo na internetu, protože internetová kultura >>>>>> tvoje máma hihi (abychom se krásně vrátili zase na začátek).
Kontakt: foltyka1@fit.cvut.cz
Články autora

Pavla Louthánová

Pozice: redaktorka, korektorka
O mně: Chci být FIT tělem i duší, vážím si možnosti studia na této fakultě. Ráda se vzdělávám a přijímám výzvy. Líbí se mi možnost zapojit se do fakultního dění a komunity. Baví mě řešení různých hlavolamů, kreslení, procházky v přírodě.
Kontakt: louthpav@fit.cvut.cz
Články autora

Petra Svíčková

Pozice: grafička (a občas i redaktorka)
O mně: Jako původně vystudované grafičce mi kreativní řádění chybí, a proto jsem tu. Volný čas dělím mezi milion drobných radostí, mezi kterými se najde kromě čtení fantastiky i historický šerm.
Kontakt: svickpet@fit.cvut.cz
Články autora

Alena Brožová

Pozice: PR manager / správkyně sociálních sítí
O mně: Jsem Programátor začátečník. Díky FITu jsem zjistila, co bych v životě chtěla dělat (i když to nakonec není informatika). Jsem členkou představenstva FIT++, spoluorganizuji fakultní Seznamovák a ráda pomáhám na různých akcích ať už od fakulty, nebo na Strahově. Momentálně studuju MUVS ČVUT, ale na FITu se ještě na pár předmětech objevím.
Kontakt: brozova.alenka@seznam.cz
Články autora

Ondřej Guth

Pozice: administrátor
O mně: Na FIT pracuji jako odborný asistent na Katedře teoretické informatiky a od roku 2018 mám na starosti administraci serveru pro časopis Buď FIT – pokud tedy něco nefunguje, volejte Ondru. Kromě technologií mě baví objevovat a zkoušet nové věci a učit sebe i ostatní. Rád koukám na filmy a seriály (hlavně sci-fi), cestuji, jezdím na kole nebo vlakem.
Kontakt: ondrej.guth@fit.cvut.cz

Lukáš Janeček

Pozice: korektor
O mně: Jsem ve druháku, plánuji stát se znalostním inženýrem, rád hraji míčové, ale i počítačové hry, rád čtu a cestuji. Díky čtení jsem se stal opravdovým grammar nazim, takže tady mě máte 🙂
Kontakt: janeclu4@fit.cvut.cz

Ondřej Hajnyš

Pozice: korektor
O mně: Jsem šťastný, že jsem (stále) na FITu. Mým poznávacím znamením jsou kraťasy (celoročně) a klávesnice. Mimo školu mě najdete nejčastěji na horolezecké stěně. Zbožňuji Karla Jaromíra Erbena a Edgara Allana Poea.
Kontakt: hajnyon2@fit.cvut.cz

Michal Lepíček

Pozice: kritik (čti: korektor)
O mně: Redakce ode mne nezíská jediný pozitivní slovo, to je jasný. Ještě mají do čitelnosti daleko a vůbec – viděli jste kolik předložek je v tomto seznamu na konci řádku? Nu a ve volném čase si je vyhledávám osobně, abych je mohl kritizovat do očí.
Kontakt: lepicmi1@fit.cvut.cz


Bývalí členové redakce

Bývalé členy redakce časopisu naleznete na této stránce.