O časopisu

Redakce se skládá ze studentů a zaměstnanců Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze.
Kontaktovat nás můžete na casopis@fit.cvut.cz nebo na mailech jednotlivých členů redakce.

Současná redakce

Tomáš Nováček

Tomáš NováčekPozice: šéfredaktor, korektor (nikoliv co-rektor!), redaktor, aktor, jede traktor, je to zetor…
O mně: Jsem ve svém živlu, když můžu být vždy všude, nejlépe na nějaké vedoucí pozici, protože rád zadávám úkoly a hlavně se rád poslouchám. Proto jsem se kromě šéfredaktorování Buď FIT stal také vedoucím fakultního Seznamováku, organizátorem 111. Narozenin FITu, či zakladatelem FIT++.
Kontakt: novacto3@fit.cvut.cz
Články autora

Veronika Dvořáková

Pozice: zástupce šéfredaktora, redaktorka
O mně: Aktivistka nejen na fakultních sociálních sítích, ale také na všech jejich akcích a dění pro studenty, zaměstnance, zájemce o studium i veřejnost. Jinak to ani nejde, jelikož na FIT ČVUT momentálně již 4. rokem pracuji na PR oddělení. Ještě ve školních letech, která dala z koníčku vzniknout mé současné profesi, jsem pomohla zrodu tohoto časopisu, tradici fakultních narozenin nebo divadelního spolku. Se spolužáky jsem také zakladatelem Seznamováku, který pomáhá prvákům FIT se vstupem na naši fakultu.
Kontakt: veronika.dvorakova@fit.cvut.cz
Články autora

Adam Kvita

Adam KvitaPozice: redaktor, korektor, webový opravář
O mně: Jsem webový nadšenec s přehnanými sklony k perfekcionismu a smyslem pro sarkastický humor. Pracuji na ICT FIT jako programátor a občas pomůžu s organizací fakultních akcí. Volna trávím nejradši někde hodně daleko na cestách.
Kontakt:kvitaada@fit.cvut.cz
Články autora

Milan Kurka

Pozice: redaktor
O mně: Ve fakultním časopise jsem od druhé poloviny roku 2015. Tím jsem spojil dvě své vášně – psaní a informatiku. Baví mě objevovat nová zajímavá témata a fakta, se kterými se rád podělím s ostatními. Když zrovna nepíšu nebo neprogtestuji, věnuji se webům, grafice, fotografování a také programování všeho možného.
Kontakt: kurkamil@fit.cvut.cz
Články autora

Jan Bittner

Pozice: redaktor
O mně: Na FITu jsem sice prvním rokem, ale již jsem se stihl angažovat na nejrůznějších místech. Vytvořil jsem skupinu Proaktivní FIT ČVUT, která se zaměřuje na skupinové doučování a spoluučení. Podílím se na vývoji aplikace learnshell, pomocí které se snažíme zlepšit výuku shellu. Pomáhám na fakultních akcích jako DOD a jsem předsedou FIT++. Ve svém volném čase se věnuji zejména webovému vývoji.
Kontakt: bittnja3@fit.cvut.cz
Články autora

Lukáš Winkler

Pozice: redaktor
O mně: Na FITu jsem nováčkem. Již 6 let se věnuji historickému šermu a naneštěstí jsem záhy zjistil, že na Progtest se s mečem jít nedá a zbroj mé nervy neochrání. Škoda. Jo, a taky jsem angažovaný člověk, takže teď jsem i členem redakce.
Kontakt: winklerlukas.wl@outlook.com
Články autora

Jiří „Hany“ Hanuš

Pozice: redaktor
O mně:  2014 jsem nastoupil na FIT. Aktivit na vysoké škole není málo a i já jsem se do těchto aktivit „zavrtal“ trochu více. Už pár let organizuji doma na Strahově Osudové hry – hry o sud piva.
Dále jsem se dostal k organizaci FIŤáckého Seznamováku, Narozenin FITu, výpomoc při dalších akcí FITu. Také jsem spoluzakladatel studentského klubu FIT++, který spadá pod Studentskou Unii, potom méně aktivním členem 3D Labu na FITu. Tož jak jsem povídal – nějak jsem se do toho zavrtal.
Kontakt: hanusji8@fit.cvut.cz
Články autora

Klára Pavlišová

Pozice: redaktorka
O mně: Na FITu jsem od roku 2013. Do teď jsem se školních aktivit příliš neúčastnila, tak jsem si řekla, že je na čase to změnit. A jak jinak než psaním, které mě vždy bavilo, ale v poslední době jsem k němu neměla mezi vším tím programováním moc příležitostí.
Kontakt: pavlikl3@fit.cvut.cz
Články autora

Tomáš Patro

Pozice: redaktor
O mně: Na FIT som nastúpil rokom 2016, takže je to pre mňa premiérový rok. Do redakcie som priniesol multikultúrne prostredie z ďalekého Slovenska. Myslím si, že angažovanie sa vo verejných veciach a istá aktivita sú podstatné vlastnosti pokiaľ sa chce človek rozvíjať v rôznych aspektoch života. Osobne tento rozvoj rád posúvam každým dňom na vyšší stupeň v oblasti športu, technológií, filozofie, práce s ľuďmi a samozrejme po novom aj v redakcii časopisu. Vo svojom voľnom čase rád športujem, čítam a obohacujem sa o nové poznatky. Aktívne už asi rok prevádzkujem e-shop, kde s pár priateľmi predávame nami ručne vyrábané produkty z dreva, teda hlavne ide o módne doplnky. V minulosti som sa profesionálne venoval natáčaniu video-tutoriálov na tvorbu webu v angličtine…
Kontakt: tomas.patro@gmail.com
Články autora

Jan Steuer

Pozice: redaktor
O mně: Jsem student prvního ročníku a stejně jako mě baví ťukat kód do klávesnice, tak mě i baví vykonávat nějakou kreativní činnost. Ve svém životě se snažím být aktivní, a tak se řídím anglickým mottem „live the adventure“. Rád lezu po horách, jezdím na kole a trávím čas se svými přáteli. Nejlépe to všechno najednou a s foťákem a pivem v batohu.
Kontakt: steuejan@fit.cvut.cz
Články autora


Bývalí členové

Jiří Mikeš

Pozice: redaktor
O mně: Před lety, když jsem promoval na jedné humanitně zaměřené vysoké škole, jsem měl představu, že změním svět. Teď už jsem o něco moudřejší, takže spíš přemýšlím, kde se stala chyba, že se mi to prozatím nepovedlo. Samozřejmě se nevzdávám, a i proto jsem se vrátil zpět na místo činu. Tentokrát jsem však raději neponechal nic náhodě a zamířil na technický FIT, přímo do centra všeho dění, tedy na PR oddělení. Super na téhle práci je, že si můžu říkat a psát, co chci, a ještě mi za to platí. Jinak věřím ve svobodu jednotlivce a potřebu zpochybňovat naprosto vše, zvlášť když vás ostatní ujišťují, že to myslí upřímně. Mám rád satiru a černý humor. A hlavně želatinové medvídky!
Kontakt: mikesjir@fit.cvut.cz
Články autora

Markéta Stránská

Pozice: redaktorka
O mně: Na FITu jsem krátce, ale prostředí ČVUT dobře znám ze svých studentských let. Nyní zastávám pozici PR referentky, ve které se propojují mé zájmy a předchozí zkušenosti, mezi něž patří práce s lidmi, organizování akcí, plánování propagace, grafická prezentace a komunikace se spolupracujícími subjekty. Ráda poznávám nová prostředí a kultury, k čemuž práce na fakultě dává široký prostor 🙂
Kontakt: stranma3@fit.cvut.cz
Články autora

Jan „Bouchy“ Bouchner

Pozice: redaktor
O mně: V roce 2014 jsem si po pěti letech na FIT odnesl v igelitce inženýrský diplom a v hlavě vyjma nabytých vědomostí i spoustu hezkých vzpomínek. Starám se o napůl uschlý fíkus, a proto jsem dobrý člověk.
Kontakt: jan.bouchner@gmail.com
Články autora

Zdeněk Kasner

Pozice: redaktor, korektor
O mně: Do fakultního časopisu jsem trvale přispíval od roku 2014. Po bakaláři z FITu jsem ovšem dezertoval na FEL, čímž jsem se stal ex-redaktorem – externím redaktorem. Rád bych se časopisu věnoval i dál, ovšem protože je málo času (a vzhledem k mé fakultní příslušnosti mohu přispívat pouze do rubriky “Zprávy ze zahraničí”), moje články existují pouze v kvantové superpozici. Neboli nevěřte, že nějaký skutečně bude, dokud ho neuvidíte na vlastní oči! 🙂
Kontakt: kasnezde@fel.cvut.cz
Články autora

Richard Holaj

Pozice: šéfredaktor, redaktor
O mně: Na FITu začal studovat v září 2012 a k redakci se přidal jako zakládající člen obnoveného časopisu o rok později, v září 2013. V „období bezvládí“ rovněž krátce působil jako šéfredaktor. Na své redaktorské pozici pak setrvával až do srpna 2015, kdy nás bohužel opustil (jak napsal současný šéfredaktor) a odnesl si s sebou bakalářský titul. Od prosince 2016 však působí jako externí dopisovatel z Onoho světa (čtěte rovněž jako z Dálného východu, či z Brna), kde studuje počítačovou lingvistiku a věnuje se dalším činnostem na hranici vědy a chudoby.
Články autora

Kamila Pětrašová

Pozice: šéfredaktorka, redaktorka, korektorka
O mně: Členkou redakce jsem se stala po nástupu na FIT v roce 2014. Začlenění mojí osoby bylo po celou dobu svým způsobem magické. Holka z umělecké školy řídí časopis o informačních technologiích, no posuďte sami. Moje funkce šéfredaktorky dokázala i to, že i ten nejmenší v kolektivu může vládnout a přitom netrpět napoleonským komplexem, protože jsem byla pro své ovečky ikonou dobra, vřelosti a spravedlnosti. Nemám ráda modrou a puntíky. Oceňuji lidi se smyslem pro humor a ironii.
Články autora

Eliška Žehrová (Hrubá)

Pozice: šéfredaktorka, redaktorka, korektorka
O mně: V roce 2009 jsem nastoupila na FIT do historicky prvního ročníku. Jelikož jsme byli první odvážlivci a bylo nás celkem málo, měli jsme silný vztah k mladé fakultě. To mě také o tři roky později přivedlo k práci na PR, kde jsem se mj. zasloužila o pravidelné vydávání fakultního časopisu a sestavení nové redakce. V roce 2014 jsem úspěšně zakončila magisterské studium a bylo načase dát prostor dalším mladým a odvážným…
Kontakt: hrubaeli@gmail.com
Články autora