O časopisu

Redakce se skládá ze studentů a zaměstnanců Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze.
Kontaktovat nás můžete na casopis@fit.cvut.cz nebo na e-mailech jednotlivých členů redakce.

Současná redakce

Eliška Šestáková

Pozice: šéfredaktor(ka)
O mně: Jsem FIT už skoro deset let. Vystudovala jsem tu bakaláře, magistra a brzy snad i doktorát. Od roku 2018 na FIT zároveň pracuji na pozici odborného asistenta na Katedře teoretické informatiky. Ráda se učím nové věci a ještě raději přemýšlím, jak tyto znalosti v lidštině a s vtipem předat ostatním – jsem autorkou projektu Studuj úspěšně, kde vysokoškolským studentům předávám své zkušenosti ohledně studia. Jsem dlouholetá knihomolka, nevyléčitelná perfekcionistka a milovnice sci-fi a fantasy.
Kontakt: eliska.sestakova@fit.cvut.cz
Články autora

Tomáš Nováček

Pozice: (ex)šéfredaktor, redaktor, korektor (nikoliv co-rektor!), aktor, jede traktor, je to zetor…
O mně: Jsem ve svém živlu, když můžu být vždy všude, nejlépe na nějaké vedoucí pozici, protože rád zadávám úkoly a hlavně se rád poslouchám. Proto jsem se kromě šéfredaktorování Buď FIT stal také vedoucím fakultního Seznamováku, organizátorem 111. Narozenin FITu, či zakladatelem FIT++.
Kontakt: novacto3@fit.cvut.cz
Články autora

Veronika Dvořáková

Pozice: zástupce šéfredaktora
O mně: Aktivistka nejen na fakultních sociálních sítích, ale také na všech jejich akcích a dění pro studenty, zaměstnance, zájemce o studium i veřejnost. Jinak to ani nejde, jelikož na FIT ČVUT pracuji na PR oddělení. Ještě ve školních letech, která z koníčku dala vzniknout mé současné profesi, jsem pomohla zrodu tohoto časopisu nebo divadelního spolku, který dnes už dávno překročil hranice fakulty a jehož jsem stále aktivním členem. Se spolužáky jsem také založila Seznamovák, který pomáhá prvákům FIT se vstupem na naši fakultu.
Kontakt: veronika.dvorakova@fit.cvut.cz
Články autora

Jan Steuer

Pozice: redaktor
O mně: Ve svém životě se snažím být aktivní, a tak se řídím anglickým mottem „live the adventure“. Rád lezu po horách, jezdím na kole a trávím čas se svými přáteli. Nejlépe to všechno najednou a s foťákem a pivem v batohu.
Kontakt: steuejan@fit.cvut.cz
Články autora

Tomáš Patro

Pozice: redaktor
O mně: Som človek, ktorý sa rád všeobecne rozvíja a napreduje v rôznych oblastiach. Možnosť zapojiť sa do verejných, fakultných alebo profesionálnych aktivít a rozvíjať svoje schopnosti vnímam ako jeden zo základných pilierov úspešného života. Články, ktoré píšem sa týkajú najmä technických oblastí, o ktoré sa osobne zaujímam a bavia ma. Byť súčasťou redakcie opäť vnímam ako jednu z možností posunúť a rozvinúť časť svojej osobnosti na vyšší level.
Kontakt: patrotom@fit.cvut.cz
Články autora

Lucie Procházková

Pozice: redaktorka
O mně: Na FITu jsem už druhým rokem a jelikož mě kromě IT baví i jiné činnosti, jako například psaní, tak jsem se octla i v redakci. Pokud neťukám do klávesnice, ťukám do klaviatury, brnkám na kytaru nebo něco organizuji.
Kontakt: prochl10@fit.cvut.cz
Články autora

Pavla Bradáčová

Pozice: redaktorka
O mně: Moje první známka na vejšce byla vydřená trojka ze základů informatiky. To je smutný fakt vzhledem k tomu, že už rok pracuju na FIT. Druhá zásadní smutná informace je ta, že v době mých studií na ČZU se ještě udělovala čísla a ne písmena. Takže to bylo asi tak někdy v pravěku. Chtěla jsem vystudovat žurnalistiku, ale místo toho jsem se přes dojení krav dostala až k zahradní architektuře a na tříletý skok na Ministerstvo zemědělství. Mám čtyři děti. Tedy vlastně dvě děti a jednoho manžela. Čtvrtým dítětem jsou pražské Suchdolské listy, kterým šéfuju. A i přes tuhle svou praletitou historii jsem ráda, že jsem ještě pořád FIT 🙂
Kontakt: bradapa1@fit.cvut.cz
Články autora

Kristýna Klesnilová

Pozice: redaktorka
O mně: Na FITu jsem letos nastoupila do prváku a abych školu poznala i z jiné stránky, rozhodla jsem se přidat do redakce. Když o sobě zrovna nemůžu říct: „Nemám čas, dělám progtest”, tak si ráda přečtu nějakou zajímavou knížku, jdu si zaběhat nebo vyrazím vyčistit si hlavu do přírody.
Kontakt: klesnkri@fit.cvut.cz
Články autora

Petra Svíčková

Pozice: grafička (a občas i redaktorka)
O mně: Jako původně vystudované grafičce mi kreativní řádění chybí, a proto jsem tu. Volný čas dělím mezi milion drobných radostí, mezi kterými se najde kromě čtení fantastiky i historický šerm.
Kontakt: svickpet@fit.cvut.cz
Články autora

Alena Brožová

Pozice: PR manager / správkyně sociálních sítí
O mně: Jsem Programátor začátečník. Díky FITu jsem zjistila, co bych v životě chtěla dělat (i když to nakonec není informatika). Jsem členkou představenstva FIT++, spoluorganizuji fakultní Seznamovák a ráda pomáhám na různých akcích ať už od fakulty, nebo na Strahově. Momentálně studuju MUVS ČVUT, ale na FITu se ještě na pár předmětech objevím.
Kontakt: brozova.alenka@seznam.cz

Ondřej Guth

Pozice: administrátor
O mně: Na FIT pracuji jako odborný asistent na Katedře teoretické informatiky a od roku 2018 mám na starosti administraci serveru pro časopis Buď FIT – pokud tedy něco nefunguje, volejte Ondru. Kromě technologií mě baví objevovat a zkoušet nové věci a učit sebe i ostatní. Rád koukám na filmy a seriály (hlavně sci-fi), cestuji, jezdím na kole nebo vlakem.
Kontakt: ondrej.guth@fit.cvut.cz

Michal Lepíček

Pozice: kritik (čti: korektor)
O mně: Redakce ode mne nezíská jediný pozitivní slovo, to je jasný. Ještě mají do čitelnosti daleko a vůbec – viděli jste kolik předložek je v tomto seznamu na konci řádku? Nu a ve volném čase si je vyhledávám osobně, abych je mohl kritizovat do očí.
Kontakt: lepicmi1@fit.cvut.cz


Bývalí členové redakce

Bývalé členy redakce časopisu naleznete na této stránce.