O časopisu

Redakce se skládá ze studentů a zaměstnanců Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze.
Kontaktovat nás můžete na casopis@fit.cvut.cz nebo na e-mailech jednotlivých členů redakce.

Současná redakce

Alena Brožová

Pozice: šéfredaktorka
O mně: Jsem stále Programátor začátečník a nejspíš i vždy budu. Díky FITu poznala nejúžasnější lidi v mém životě a jsem za to FITu neskonale vděčná. Taky díky této fakultě zjistila, co bych v životě chtěla dělat (i když to nakonec není informatika). Byla jsem dva roky členkou představenstva FIT++, taky jsem byla v Centrále Studentské Unie ČVUT. Taky jste mě mohli i na fakultním Seznamováku (nebo Magistrováku) a ráda pomáhám na různých akcích ať už od fakulty, nebo na v rámci celé SU ČVUT. Momentálně studuju magisterské studium na MÚVS ČVUT, ale na FITu se možná ještě na pár předmětech objevím.
Kontakt: alcabrozova@gmail.com
Články autora

Pavla Bradáčová

Pozice: zástupce šéfredaktora
O mně: Moje první známka na vejšce byla vydřená trojka ze základů informatiky. To je smutný fakt vzhledem k tomu, že už rok pracuju na FIT. Druhá zásadní smutná informace je ta, že v době mých studií na ČZU se ještě udělovala čísla a ne písmena. Takže to bylo asi tak někdy v pravěku. Chtěla jsem vystudovat žurnalistiku, ale místo toho jsem se přes dojení krav dostala až k zahradní architektuře a na tříletý skok na Ministerstvo zemědělství. Mám čtyři děti. Tedy vlastně dvě děti a jednoho manžela. Čtvrtým dítětem jsou pražské Suchdolské listy, kterým šéfuju. A i přes tuhle svou praletitou historii jsem ráda, že jsem ještě pořád FIT 🙂
Kontakt: bradapa1@fit.cvut.cz
Články autora

Tomáš Nováček

Pozice: (ex)šéfredaktor, redaktor, korektor (nikoliv co-rektor!), aktor, jede traktor, je to zetor…
O mně: Jsem ve svém živlu, když můžu být vždy všude, nejlépe na nějaké vedoucí pozici, protože rád zadávám úkoly a hlavně se rád poslouchám. Proto jsem se kromě šéfredaktorování Buď FIT stal také vedoucím fakultního Seznamováku, organizátorem 111. Narozenin FITu, či zakladatelem FIT++.
Kontakt: novacto3@fit.cvut.cz
Články autora

Veronika Dvořáková

Pozice: redaktorka
O mně: Aktivistka nejen na fakultních sociálních sítích, ale také na všech jejich akcích a dění pro studenty, zaměstnance, zájemce o studium i veřejnost. Jinak to ani nejde, jelikož na FIT ČVUT pracuji na PR oddělení. Ještě ve školních letech, která z koníčku dala vzniknout mé současné profesi, jsem pomohla zrodu tohoto časopisu nebo divadelního spolku, který dnes už dávno překročil hranice fakulty a jehož jsem stále aktivním členem. Se spolužáky jsem také založila Seznamovák, který pomáhá prvákům FIT se vstupem na naši fakultu.
Kontakt: veronika.dvorakova@fit.cvut.cz
Články autora

Kristýna Klesnilová

Pozice: redaktorka
O mně: Na FITu studuju bakaláře na oboru Znalostní inženýrství, a abych školu poznala i z jiné stránky než jen z té studijní, rozhodla jsem se přidat do redakce časopisu. Když o sobě zrovna nemůžu říct: „Nemám čas, dělám progtest”, tak si s oblibou kromě cppreference.com přečtu i nějakou jinou zajímavou knížku nebo se zvednu od počítače a vyrazím si ven zasportovat.
Kontakt: klesnkri@fit.cvut.cz
Články autora

Matěj Latka

Pozice: redaktor
O mně: Na FITu studuji třetí ročník oboru Znalostní inženýrství a krom obligátního Progtestu a kvízů v Marastu se ve zbývajícím čase věnuji mnoha různým věcem, například sborovému zpěvu, hře na housle nebo výuce lyžování, doučuji také matematiku studenty středních škol. Každé léto sbalím batoh nebo nafoukám kolo a prozkoumávám různá zajímavá místa v Evropě.
Kontakt: latkamat@fit.cvut.cz
Články autora

Lucie Procházková

Pozice: redaktorka
O mně: Na FITu jsem už druhým rokem a jelikož mě kromě IT baví i jiné činnosti, jako například psaní, tak jsem se octla i v redakci. Pokud neťukám do klávesnice, ťukám do klaviatury, brnkám na kytaru nebo něco organizuji.
Kontakt: prochl10@fit.cvut.cz
Články autora

Lukáš Hypša

Pozice: redaktor
O mně: Psaní článků je zábava a přitom i zajímavá zkušenost, kdy se potkáváte s neobvyklými lidmi a zjišťujete víc a víc o světě kolem. Výsledek, který vám vznikne pod perem, pak dokáže pobavit a obohatit další lidi – a to je na tom to nejlepší. Proto pro mě bylo připojení se ke skvělým lidem v redakci časopisu FIT úplně jasnou věcí a doporučil bych to zkusit všem co se nebojí.
Kontakt: hypsaluk@fit.cvut.cz
Články autora

Anna Sajdoková

Pozice: redaktor
O mně: Na FITu studuju druhým rokem a ještě hledám, kam mě to zavane. K programování jsem se dostala přes ICSko a FIKS. Když zrovna nedělám progtest, chodím někde po horách, sleduju seriály, něco organizuju nebo trávím čas s kamarády.
Kontakt: sajdoann@fit.cvut.cz
Články autora

Jan Steuer

Pozice: redaktor
O mně: Rád chodím po horách, běhám, lezu a trávím čas se svými přáteli. Vychutnám si dobré pivo a baví mě fotit. Jezdím jako organizátor na fakultní Seznamovák.
Kontakt: steuejan@fit.cvut.cz
Články autora

Pavla Louthánová

Pozice: redaktorka, korektorka
O mně: Chci být FIT tělem i duší, vážím si možnosti studia na této fakultě. Ráda se vzdělávám a přijímám výzvy. Líbí se mi možnost zapojit se do fakultního dění a komunity. Baví mě řešení různých hlavolamů, kreslení, procházky v přírodě.
Kontakt: louthpav@fit.cvut.cz
Články autora

Vít Kalianko

Pozice: redaktor
O mně: Tohle je jen jedno z mých mnoha jmen, poslední dobou nejvíce slyším na „Okno“. Proč? Přečti si mé příjmení pozpátku. Na FIT jsem nastoupil v roce 2019. Až budu velký, chtěl bych být inženýrem, jen ještě nevím jestli znalostním nebo softwarovým. Mezi mé koníčky patří hra na kytaru, zpěv, skauting a moc rád bych řekl, že i cestování, akorát mi na něj moc nezbývá čas… a taky jsem líný to plánovat. Rád jím – hlavně pizzu. A ananas na ni patří!
Kontakt: kaliavit@fit.cvut.cz
Články autora

Martin Vadlejch

Pozice: administrátor
O mně: Nemám rád WordPress, a přesto je tohle už asi čtvrtý web, o který se starám. Jak že se to stalo? Jo, a jsem hrdý zastánce české QWERTZ klávesnice, je dobrá na všechno.
Kontakt: vadlemar@fit.cvut.cz
Články autora

Marek Mika

portrét

Pozice: redaktor
O mně: Druhák a wannabe novinář, který sem dle některých zabloudil cestou na žurnu. Modelář, hráč, černohumorník, čtenář sci-fi a abstinent se speciálním místem v srdci pro japonskou whisky. Fanoušek kávy, čaje a nepřítel energy drinků. Nejsem právě typický IT specialista, vyrostl jsem v ruce s perem, nikoliv klávesnicí. Mám rád technologie, ale koukám na ně skepticky.
Kontakt: mikamar4@fit.cvut.cz
Články autora

Magdaléna Malířová

portrét

Pozice: redaktorka
O mně: Věřím, že studium vysoké školy nabízí víc než jen nové znalosti, proto se ráda aktivně podílím na životě na naší fakultě. Jsem členkou studentského klubu FIT++, kde pomáhám s organizováním nejrůznějších akcí. A protože mě kromě psaní kódu baví i psaní článků, stala jsem se také součástí redakčního týmu fakultního časopisu Buď FIT. Ve volném čase ráda kreslím, cestuju a hraju v divadle. Jako členku divadelního souboru Comica Economica jste mě mohli vidět například na prknech Semaforu.
Kontakt: malirmag@fit.cvut.cz
Články autora


Bývalí členové redakce

Bývalé členy redakce časopisu naleznete na této stránce.