Česká Python konference v Praze

Po dvou úspěšných ročnících v Brně se česká konference o Pythonu, PyCon CZ, letos stěhuje do Prahy. Bude se konat 8. až 10. června v industriální atmosféře smíchovské MeetFactory Davida Černého i na FIT ČVUT, která je partnerem akce.

Letošní program je pestrou mozaikou témat jak pro začátečníky, tak pokročilé. Na konferenci zavítají např. Naomi Ceder, Anna Ossowski, Lilly Ryan, Nick Lang nebo Armin Ronacher, známý především jako autor frameworku Flask, šablon Jinja2/Twig a dalších projektů. Nechybí ani osobnosti české scény jako Jarka Schovancová, Honza Král a další. Z naší fakulty mezi přednášejícími najdete Mira Hrončoka s přednáškou Should I mock or should I not?

Těšit se můžete na přednášky o datové analytice, tvorbě webu, testování, tvorbě API, učení a mentorování programování, přednášky o rozvoji komunity, o použití Pythonu ve vědě nebo k ovládání nejrůznějších zařízení (MicroPython). Na workshopech, které proběhnou v budově fakulty, si na vlastní prsty můžete vyzkoušet postavit Pythonem ovládaného robota, naučit se učit šestileté děti programovat, efektivně testovat nebo si v Pythonu pohrát s kartografickým materiálem.

Česká Python komunita je známá pro svou aktivitu, přátelskost a skvělou atmosféru svých akcí. Pokud chcete být její součástí, PyCon CZ nesmíte minout. Kupujte lístky, dokud jsou!

Autor: organizátoři PyCon CZ