Sháníš zajímavé téma diplomky nebo bakalářky? Profinit jich nabízí 20!

Hledáš zajímavé téma pro závěrečnou práci? Chceš, aby měla tvoje bakalářka nebo diplomka i využití v praxi a celospolečenský přínos?

Přední český software house Profinit je dlouhodobým partnerem FIT ČVUT a aktivně se angažuje v oblasti vzdělávání. Kromě výuky IT předmětů a organizace soutěže o nejlepší IT diplomku roku studentům také nabízí zajímavá témata závěrečných prací a reálné zkušenosti z projektů. Pokud si tedy nevíš rady s výběrem tématu pro svou bakalářku či diplomku nebo prostě jen hledáš inspiraci, čti dál.

Spolupráce firem se studenty a akademickými institucemi na závěrečných pracích hraje stále významnější roli. Studenti díky ní získávají nejen vhled do toho, jak funguje praxe mimo školu, ale hlavně možnost řešení velmi konkrétních problémů pomocí nejnovějších vědeckých poznatků. A většinu takto vzniklých prací pak mohou samozřejmě rozvíjet dál.“ – Bohumír Zoubek, Profinit

Proč napsat diplomku právě v Profinitu?

Odbornost & aplikovatelnost v praxi

Profinit má aktuálně na svých stránkách vypsaných 20 témat z oblastí software engineering, data management, machine learning, cloud, open databig data. Čekají tam na tebe zajímavé projekty, jako je například detekce anonymizovaných oblastí ve smlouvách, robosoudce, který na základě popisu skutku odhadne výsledek sporu, zefektivnění pozemního odbavení letu detekcí klíčových činností ze záznamů z bezpečnostních kamer nebo třeba cloudová platforma pro řešení přírodních katastrof.

Práce jsou zajímavé nejen z hlediska různorodosti, ale také odbornosti a aplikovatelnosti v praxi. Jedná se o reálné projekty s využitím nejmodernějších technologií a ve spolupráci se špičkovými softwarovými inženýry, data scientisty a dalšími IT odborníky. Kdo se tedy rozhodne napsat si svou závěrečnou práci v Profinitu, kromě splnění studijní povinnosti na cestě za úspěšným dokončením studia získá také velmi cennou praxi do CV.

Přínos pro všechny?

Dalším motivačním faktorem, proč napsat svou závěrečnou práci právě v Profinitu, je celospolečenský přínos některých prací. Ty najdeš zejména v kategorii „open data“, kde jsou projekty z dílny otevřené laboratoře OpenDataLab, což je společný projekt FIT ČVUT a Profinitu.

OpenDataLab studentům umožňuje pracovat s otevřenými daty, jako jsou například projevy z parlamentu, faktury ministerstev, registry smluv nebo třeba informace o znečištění z Českého hydrometeorologického ústavu. Studenti pak v rámci svých závěrečných prací tato data analyzují, hledají v nich anomálie nebo z nich vytvářejí predikční modely.

Mám zájem o téma závěrečné práce – jak na to?

Pokud hledáš zajímavé téma pro svou bakalářku nebo diplomku, podívej se na seznam aktuálně nabízených témat, a pokud tě nějaké téma zaujme, stačí vyplnit krátký kontaktní formulář a naši partneři z Profinitu se ti brzy ozvou.

Aktuální seznam témat pro závěrečné práce v Profinitu