Rady pro startupy nabízí i kniha Hra o trůny ve světě podnikání

Když už jsme u tématu startupů, do naší knižní rubriky akorát pasuje nedávno vydaná knížka Hra o trůny ve světě podnikání, protože na čem se lépe naučit a vychytat to správné, než na seriálu, který stejně sjíždíte.

Hra o trůny se dotýká i těch, kteří seriál nesledují, protože nadšenců je všude okolo spousta. I já jsem nakonec podlehla a konečně rozumím tomu, odkud vane ta všudypřítomná přicházející zima.

Dnes tu představujeme publikaci, která na příkladu postav a vztahů v seriálu popisuje obchodní a pracovní vztahy. Pokud příběh vůbec neznáte, asi se v příkladech poměrně rychle ztratíte a nebudete tomu ani za mák rozumět. Takže moje rada zní – podívejte se na seriál.

Kniha je rozdělená do třiceti krátkých kapitol, které vystihují určitý rys chování v obchodním a pracovním světě a každá z nich je uvedena konkrétním citátem z Hry o trůny vystihujícím popisovaný jev. Autoři například připomínají, že city do obchodu nepatří (že Jone Sněhu a Ygritte), jak je nutná delegace a dodržení daného slova, nebo jak jít správně na networking.

Petyr Baelish: „Takhle to umím, takový jsem, a jenom když si připustíme, jací jsme, můžeme dostat to, co chceme.“

Bylo by naivní myslet si, že byste se díky této útlé knížce stali obchodními magnáty, ale určitě slouží pro ty, co už jsou v pracovním běhu jako připomenutí důležitých zásad. Pro úplné nováčky zase jako startovací můstek se zásadními informacemi o tom, na co je třeba si dávat pozor a co mít na paměti. Příklady nejsou ale uvedeny pouze na příběhu událostí ze Hry o trůny, ale i z běžných a současných podniků.

Publikace je napsaná velmi čtivou formou, autoři vše vyjadřují dost jasně a přímočaře bez zbytečné omáčky. Jedná se opět o zajímavý nápad, jak přemýšlet o světově známém příběhu a fanoušci dostanou do sbírky další netradiční upomínku.

Foto: www.kosmas.czwww.tvrecenze.cz

Kamila Pětrašová

Členkou redakce jsem se stala po nástupu na FIT v roce 2014. Začlenění mojí osoby bylo po celou dobu svým způsobem magické. Holka z umělecké školy řídí časopis o informačních technologiích, no posuďte sami. Moje funkce šéfredaktorky dokázala i to, že i ten nejmenší v kolektivu může vládnout a přitom netrpět napoleonským komplexem, protože jsem byla pro své ovečky ikonou dobra, vřelosti a spravedlnosti. Nemám ráda modrou a puntíky. Oceňuji lidi se smyslem pro humor a ironii. Kontaktovat mě můžete na kamila.petrasova@gmail.com.