Filmové tipy – jaro 2016

10 Cloverfield Lane

Tak co sakra, je to pokračování skvělého Cloverfieldu nebo ne? Nikdo neví. Produkuje to J. J. Abrams, který stál i za Cloverfieldem, název tomu napovídá, ale podle trailerů to nevypadá jako takové terno. Dobře zpracovaný found footage z návštěvy mimozemšťanů New Yorku (či to byl nepovedený vládní projekt?) s tím zjevně nějak spjatý bude a vypadá to na příběh rodinky, kterou tato tragédie uvěznila ve sklepě. Bude to tak zajímavé, jako Cloverfield? Dost jistě ne, ale Abrams málokdy zklamal, tak uvidíme.

Profil filmu
Premiéra:
7. 4. 2016
Režie: Dan Trachtenberg
Obsazení: Mary Elizabeth WinsteadJohn Goodman

Captain America: Civil War

Už to nakousli v Age of Ultron – Iron Man a Cap už nejsou takoví BFF, jako tomu bývalo kdysi. Vláda navrhuje registraci superhrdinů, Tony je pro, ale Steveovi se to nelíbí. Občanská válka superhrdinů začíná! Každý superhrdina se musí rozhodnout, na čí stranu se v tomto megalomanském konfliktu přidá, ale jedno je jisté: nedopadne to dobře. A zároveň taky konečně uvidíme nového Spidermana! Tak co, jste #teamcap nebo #teamironman?

Profil filmu
Premiéra: 5. 5. 2016
Režie: Anthony RussoJoe Russo
Obsazení: Chris EvansRobert Downey Jr.

X-Men: Apokalypsa

X-Meni se dostávají do problémů. Kromě toho, že se na scéně objevuje nejsilnější mutant světa Apocalypse, tak nejukecanější mutant letos nasadil laťku velmi vysoko. Předčít Deadpoola v tržbách nebude jednoduché ani pro celou partu mladých X-Menů, jejichž nejsilnější zbraní je teď pleš mladého Profesora X. Ani návrat Jean Grey, která si odběhla střihnout tuto roli z Game of Thrones, asi sledovanosti úplně nepomůže. Tak snad nás X-Meni nezklamou a opět dodají dobrou mutantí podívanou.

Profil filmu
Premiéra:
19. 5. 2016
Režie: Bryan Singer
Obsazení: James McAvoyMichael Fassbender

Tomáš Nováček

Jsem ve svém živlu, když můžu být vždy a všude, nejlépe na nějaké vedoucí pozici, protože rád zadávám úkoly a hlavně se rád poslouchám. Proto jsem se kromě šéfredaktorování Buď FIT stal také vedoucím fakultního Seznamováku, organizátorem 111. narozenin, či zakladatelem FIT++. Kontaktovat mě můžete na novacto3@fit.cvut.cz.