Herní tipy – zima 2017

Kingdom Come: Deliverance

[1] Kingdom Come: Deliverance
Neskutečné se stává skutečností. Po šesti letech vývoje konečně české Warhorse Studios v čele s Danem Vávrou, který stál například za první Mafií, vydává Kickstartrem nakopnuté RPG z doby husitské. Ano, hra se opravdu odehrává v Českých zemích, konkrétně jsou slibované oblasti kolem Sázavy, Rataje nad Sázavou a Stříbrné Skalice. Stejně tak se máme těšit na historickou přesnost a herní dobu až 100 hodin. Na vývoj vybrali tvůrci 36 milionů korun a hra již získala ocenění Nejlepší hra na loňském Gamescomu. Tak snad to celé nebude jenom velký hype.

Datum vydání: 13. 2. 2017
Platformy: Windows, Xbox One, PS4

Age Of Empires: Definitive Edition

[2] Age Of Empires: Definitive Edition
Wololo! Překvapení po tom, co byl ohlášen HD remake originálního Age of Empires, chvíli přetrovávalo, stejně jako pochyby, ale nyní už je vše realitou a datum vydání se neúprosně blíží. AoE je sdrcovkou mnoha, a tak je projekt bedlivě sledován. Má nabídnout vylepšenou grafiku s podporou 4K rozlišení, remasterovaný soundtrack a obecné změny gameplaye. Tak snad se bude Definitive Edition hrát stejně skvěle, jako originál. Když ne, snad to zachrání aspoň připravované Age of Empires IV.

Datum vydání: 20. 2. 2017
Platformy: Windows

Far Cry 5

[3] Far Cry 5
S pravidelností posledních titulů vychází po dvou letech nový díl Far Cry. Tentokrát opustíme exotické kraje a vydáme se do americké Montany, kde nás čeká další šílenec, vládnoucí místním luhům a hájům. Budeme se potýkat s fanatickým náboženským kultem, a v roli šerifa ho vyženeme město po městu z celého státu. Pomáhat nám budou i místní, protože do každé osvobozené oblasti se vrátí původní obyvatelé, kteří se pak rádi postaví na naši stranu. Tak snad budou různé změny v hratelnosti dostačující, aby člověk neměl pocit, že hraje opět stejné Far Cry, ale jen v jiném prostředí.

Datum vydání: 27. 3. 2017
Platformy: Windows, Xbox One, PS4

Foto:
[1] http://cdn.akamai.steamstatic.com/
[2] https://msgpwebcdn.azureedge.net/
[3] https://store.ubi.com/

Tomáš Nováček

Jsem ve svém živlu, když můžu být vždy a všude, nejlépe na nějaké vedoucí pozici, protože rád zadávám úkoly a hlavně se rád poslouchám. Proto jsem se kromě šéfredaktorování Buď FIT stal také vedoucím fakultního Seznamováku, organizátorem 111. narozenin, či zakladatelem FIT++. Kontaktovat mě můžete na novacto3@fit.cvut.cz.