Filmové tipy – zima 2017

Black Panther

[1] Black Panther
V dalším zářezu do komixové filmové historie se podíváme do fiktivní země zvané Wakanda, kde vládne král T’Challa, který má (velmi překvapivě) své superhrdinské alter ego. Když se zrovna nestará o prosperitu svého dobře ukrytého lidu, prohání se po džungli (ať velkoměsta či té opravdové) jako Black Panther. Ano, už jsme jej viděli ve třetím díle Kapitána Ameriky, abychom pak nemuseli mít polovinu dalšího filmu o jeho původu. A aby si po sérii filmů s bělošskými superhrdiny niko nestěžoval na rasismus, tento film bude plný černošských herců, černého humoru, režírovaný černošským režisérem a se soundtrackem od černošského hudebníka. Růžového pantera v podobném stylu bych radši ani vidět nechtěl, ale na tenhle film si zajdu rád, už kvůli Andymu Serkisovi, který pro změnu není v CGI… alespoň ne celý.

Profil filmu
Premiéra: 15. 2.
Režie: Ryan Coogler
Obsazení: Chadwick Boseman, Michael B. Jordan

Tomb Raider

[2] Tomb Raider
Film se sličnou slečnou Larou Croft jsme tu neměli dlouhých patnáct let a našlo by se nemálo lidí, kteří by řekli, že je to dobře. Nicméně nejznámější hrdinka herní série chytla ve videoherním průmyslu druhý (možná dokonce třetí či čtvrtý) dech a nové díly sklízejí úspěch jak u hráčů, tak u kritiků. Podívat se na počátky tehdy ještě nezkušené Lary byla trefa do černého, která společně s drsně realistickým vyobrazením jejích dobrodružství poslala do kapsy vývojářů nejeden milion. Filmaři se rozhodli stejně, a alespoň dle trailerů to zatím vypadá, že čistě přehráli děj hry do filmové podoby. Jestli si tak film získá srdce fanoušků není jisté, ale Alicia Vikander jako Lara Croft by to zvládnout mohla. Tak či tak, laťka filmů podle her je stále velmi nízko a překonat ji nebude těžké.

Profil filmu
Premiéra: 15. 3.
Režie: Roar Uthaug
Obsazení: Alicia Vikander, Walton Goggins

Ready Player One

[3] Ready Player One
Ve světě, kde všichni tráví čas koukáním do obrazovek a hraním her, místo toho aby se pokoušeli zachránit svoji umírající planetu… sakra, realističnost filmů pořád roste… Nový Spielbergův velkofilm, natočený na motivy stejnojmenné knížky, nás vezme do blízké budoucnosti, kde virtuální realita je tou důležitější realitou. Nepomůže tomu ani soutěž o majetek zemřelého tvůrce VR systému OASIS, která rozpoutá závod na život a na smrt. A aby se film odklonil od klasické zápletky, využívá k tomu postavy a věci z jiných filmů – již v traileru můžeme zahlédnout DeLorean z Návratu do budoucnosti, Iron Gianta, Laru Croft a spoustu dalších. Prostě filmový orgasmus pro milovníky popkulturních odkazů. Jako třeba pro mě.

Profil filmu
Premiéra: 29. 3.
Režie: Steven Spielberg
Obsazení: Tye Sheridan, Vin Diesel

Foto:
[1] https://s31.postimg.org/
[2] https://1.bp.blogspot.com/
[3] https://geekculture.co/

Tomáš Nováček

Jsem ve svém živlu, když můžu být vždy a všude, nejlépe na nějaké vedoucí pozici, protože rád zadávám úkoly a hlavně se rád poslouchám. Proto jsem se kromě šéfredaktorování Buď FIT stal také vedoucím fakultního Seznamováku, organizátorem 111. narozenin, či zakladatelem FIT++. Kontaktovat mě můžete na novacto3@fit.cvut.cz.