Herní tipy – podzim 2015

Armikrog

Plastelína se vrací! Až příliš mnoho let po vydání hry The Neverhood se tvůrce Doug TenNapel vrací od červího hrdiny Earthworm Jima k úspěšné a hlavně originální tvorbě zvané claymotion (clay – hlína, motion – pohyb). Ano, celá hra je vlastně svět z plastelíny rozpohybovaný pomocí stop-motion animace, tedy focení záběrů pohyb po pohybu.

Ve hře se vžijeme do postavy Tommynauta, který se svým slepým mluvícím psem Beak-Beakem ztroskotá se svou lodí u pevnosti Armikrog a vaším úkolem je samozřejmě dostat se ven. Kromě vtipných gagů a zajímavé grafiky se můžeme těšit na skvělý soundtrack, protože se o něj, stejně jako u Neverhoodu, postará šílený Terry Scott Taylor.

Datum vydání: 8. 9. 2015
Platformy: Microsoft Windows, OS X, Linux

Star Wars Battlefront

Jediové všech světů, spojte se! Projekt, ve který snad ani Obi-wan Kenobi nevěřil, brzo spatří světlo světa. S novým boomem filmového a seriálového světa Hvězdných válek se konečně blíží další hra z předaleké galaxie. Pokračování úspěšné série, kde hlavní postavou nebyl midichloriany přetékající jedi, ale vojáci republikových a imperiálních armád slibuje něco, starého, něco nového, ale hlavně mnoho skvělého. Prostě Star wars a hlavně Battlefront tak, jak jej máme rádi. I have a gooood feeling about this!

Datum vydání: 17. 11. 2015
Platformy: Microsoft Windows, PS4, XOne

Just Cause 3

Takové šílenější GTA. I tak by se dala popsat série Just Cause, které se po pěti letech konečně dostalo třetího dílu. V něm si opět zahrajeme za Rica Rodrigueze, který se bude zase snažit svrhnout nějakého tyrana, aby nastolil mír v další fiktivní zemi. A tentokrát to bude o něco osobnější, protože půjde o Medici, zemi, ze které Rico pochází.

Kromě výbušné akce se tedy můžeme těšit na návrat vystřelovací kotvičky a padáku, ale k výbavě nám přibude i wingsuit, takže si užijeme i další blbnutí ve vzduchu. Už aby to tu bylo!

Datum vydání: 1. 12. 2015
Platformy: Microsoft Windows, PS4, XOne

Tomáš Nováček

Jsem ve svém živlu, když můžu být vždy a všude, nejlépe na nějaké vedoucí pozici, protože rád zadávám úkoly a hlavně se rád poslouchám. Proto jsem se kromě šéfredaktorování Buď FIT stal také vedoucím fakultního Seznamováku, organizátorem 111. narozenin, či zakladatelem FIT++. Kontaktovat mě můžete na novacto3@fit.cvut.cz.