Herní tipy – zima 2015

RollerCoaster Tycoon World

Na tenhle titul hráči čekali dlouhých jedenáct let. Další dítko do rodiny točící se kolem zábavních parků, kterou všichni hrají kvůli topení návštěvníků, klikání na kvákající kačeny a stavění horských drah, které ihned havarují. Hra vychází z verze RCT4 Mobile, která vyšla (překvapivě) pouze pro mobily, ale měla by obsahovat spoustu novinek, jako nový Coaster Builder na pohodlnější stavění atrakcí. Tak snad tohle pokračování bude stát za to!

Datum vydání: 10. 12. 2015
Platformy: Microsoft Windows, OS X, Linux

Lego Marvel’s Avengers

Avengeři válcují svět, to je jasné všem, kdo v poslední době alespoň jednou byl na internetu či v kině. A protože velká herní studia se hry na motivy této série bojí jako Bruce Banner Hulka, přichází čas na Traveller’s Tales. TT Games se totiž v posledních letech vyšvihlo mnoha skvělými LEGO hrami, a tak si nemůžou nechat ujít ani tuto značku. V roce 2013 sice už vydali LEGO Marvel Superheroes, ale to byla hra s originálním příběhem. V Lego Marvel’s Avengers si budeme moci zahrát zlegované filmy z MCU série, konkrétně Avengers, Avengers: Age of Ultron, Captain America: The First Avenger a Winter soldier, Iron Man 3 a Thor: The Dark World. S touto sestavou snad nikdo nepochybuje o tom, že to bude kvalitní zábava.

Datum vydání: 26. 1. 2016
Platformy: Microsoft Windows, Nintendo 3DS, PS3, PS4, PS Vita, Wii U, XBox 360, XOne

Far Cry Primal

Tak tohle je velký krok do neznáma! Sám jsem tomu nevěřil, když další ohlášená hra ze série Far Cry má být z období doby kamenné. Tentokrát to nebude žádné ježdění v autech, střílení z mnoha druhů zbraní a tropické prostředí. Místo toho dostaneme do ruky oštěp či sekeru a budeme se potýkat s mamuty, medvědy a šavlozubými tygry, stejně tak jako s ostatními kmeny a hlavně přírodou. Budeme se totiž muset naučit ulovit si jídlo a vykřesat oheň, abychom přežili. Tak snad hra dokáže vykřesat oheň v našich skeptických srdcích!

Datum vydání: 23. 2. 2016
Platformy: Microsoft Windows, PS4, XOne

Tomáš Nováček

Jsem ve svém živlu, když můžu být vždy a všude, nejlépe na nějaké vedoucí pozici, protože rád zadávám úkoly a hlavně se rád poslouchám. Proto jsem se kromě šéfredaktorování Buď FIT stal také vedoucím fakultního Seznamováku, organizátorem 111. narozenin, či zakladatelem FIT++. Kontaktovat mě můžete na novacto3@fit.cvut.cz.