Herní tipy – jaro 2017

Prey

Tak prej něco jako další reboot (see what I did there?). Stejnojmenná FPS z roku 2006 byla dostatečně velkým úspěchem jak po finanční stránce, tak ze strany hráčů a recenzentů, aby si vydobyla pokračování. Nicméně pak bylo studio 3D Realms (mimochodem tvůrci takových pecek jako Duke Nukem nebo Wolfenstein 3D) koupeno společností Bethesda Softworks (Fallout, Doom), a ta projekt v roce 2014 zrušila.
Teď má ale vydat nový díl série, který není pokračováním, ani tak úplně rebootem. Spíše je duchovním nástupcem, neboť jenom přebírá celou myšlenku, tedy že bude hlavní hrdina loven mimozemšťany kdesi ve vesmíru (pokud se vám to zdá jako moc velké klišé, tak máte pravdu).
Tentokrát ale nepůjde čistě jen o FPS zážitek, ale hra bude mít i prvky RPG a příběh se bude odvíjet od toho, jaké budete dělat ve hře rozhodnutí a podle vaší interakce s prostředím.
Zároveň je zde jistota kvalitní grafiky, protože celá hra poběží na CryEnginu, který je stále na špičce herního průmyslu.

Datum vydání: 5. 5. 2017
Platformy: Windows, Xbox One, PS4

Injustice 2

Každého fanouška komiksů, či třeba komiksových filmů či seriálů, alespoň jednou napadlo, jak by to (mimo stránky komiksu) vypadalo, kdyby se Superman nebil jenom s Generálem Zodem či Doomsdayem, ale zkusil natrhnout triko třeba Flashovi nebo Batmanovi (i když to už jsme tak na půl zjistili v Úsvitu spravedlnosti). Na tuto otázku nám dala odpověď už rubačka Injustice: Gods Among Us z roku 2013, a protože byla velice úspěšná, tvůrci se nám rozhodlinadělit dvojku. Tentokrát se celý děj bude odehrávat v dystopickém alternativním světě (ze kterého pocházeli záporáci z prvního dílu), takže se dozvíme, co se stalo po porážce Kancléře Supermana. A jak vám asi došlo, klid a mír nenastal, protože na scénu přichází nejenom Gorila Grodd a jeho parta, ale z vesmíru nás navštíví i Brainiac, a tak se opět můžeme těšit na pořádnou superhrdinskou mlátičku, kde ne všichni naši hrdinové jsou na straně dobra.

Datum vydání: 16. 5. 2017
Platformy: Xbox One, PS4, Android, iOS

Tekken 7

Ač se to může zdát zvláštní, tak Tekken 7 je již devátým dílem asi nejznámější bojové hry (vývojáři asi indexují od minus jedničky). Série, která spatřila světlo světa již v roce 1994 (tedy by jí nechybělo málo a byla by starší než já), se stala hitem převážně v Japonsku (kde se také hra zrodila), a tak japonská verze Tekkena 7 vyšla již v březnu 2015. Fanoušci ze západu si tedy museli počkat dva roky (nebo alespoň hrát s japonským slovníkem v ruce). Podle tvůrců by hra měla být mnohem temnější, než její předchůdci, a měla by se zaměřovat na závěr ságy o klanu Mishima. Tak se můžeme nechat překvapit, jestli v tomto 1v1 souboji vyhraje Tekken či Injustice. Já mám docela jasno, na koho bych si vsadil…

Datum vydání: 2. 6. 2017
Platformy: Windows, Xbox One, PS4

Foto:
prey.bethesda.net
https://cz.pinterest.com/
http://www.czechgamer.com/

Tomáš Nováček

Jsem ve svém živlu, když můžu být vždy a všude, nejlépe na nějaké vedoucí pozici, protože rád zadávám úkoly a hlavně se rád poslouchám. Proto jsem se kromě šéfredaktorování Buď FIT stal také vedoucím fakultního Seznamováku, organizátorem 111. narozenin, či zakladatelem FIT++. Kontaktovat mě můžete na novacto3@fit.cvut.cz.