Filmové tipy – jaro 2017

Fate of the Furious

Kdo by to byl řekl, že série Rychle a zběsile po nepovedené Tokijské jízdě (a průměrném čtvrtém díle) nabere druhý dech a tvůrci do ní začnou lít ještě více peněz, než kdy předtím. V pořadí již osmý díl série, která již dávno není jen o rychlých autech a pěkných s(v)lečnách, tak může opět šlápnout na pedál. A doufejme, že nešlápne vedle! Po tragické smrti Paula Walkera přišli Los Bandoleros o jednu ze stěžejních postav, a tak bude film muset utáhnout Vin Diesel a Dwayne Johnson. A aby tvůrci přišli s něčím novým, tak se rozhodli poslat Diesela na zcestí…

Profil filmu
Premiéra: 13. 4. 2017
Režie: F. Gary Gray
Obsazení: Vin Diesel, Dwayne Johnson

Guardians of the Galaxy Vol. 2

Máte jenom jednu šanci na záchranu galaxie… dvakrát. Aspoň to tvrdí plakáty na jednu z nejlepších a hlavně nejoriginálnějších marvelovek. Banda postav, které sice nejsou úplně klaďasové, ale rozhodně nejsou záporáci, se konečně vrací a sází na klasiku – hláškující Star-Lord (Chris Pratt), Drax (Dave Bautista), Rocket (Bradley Cooper), skvělý soundtrack a epické vesmírné bitvy. Ale film také přináší něco nového – a to Baby Groota, postavu, kvůli které s vámi na ten film půjde i vaše drahá polovička (ne, tím nemyslím váš počítač).

Profil filmu
Premiéra: 4. 5. 2017
Režie: James Gunn
Obsazení: Chris Pratt, Zoe Saldana

Alien: Covenant

Takže co? Je to prequel? Sequel? Obojí? Ridley Scott se kdysi tvářil, že film Prometheus s Vetřelcem nic společného nemá, ale teď už je všechno jinak. Doba Ripleyové je sice dávno za námi, ale nechutní xenomorfové se nám tu nakonec ještě budou nějakou dobu zjevovat. A pokud ne v nočních můrách, tak alespoň v kinech. Na Covenanta mají totiž navazovat další dva filmy, které povedou dějem k prvnímu Vetřelci. Takže se konečně dozvíme, kdo xenomorfy stvořil? Uvidíme… Červeného trpaslíka tím ale netrumfnou.

Profil filmu
Premiéra: 18. 5. 2017
Režie: Ridley Scott
Obsazení: Michael Fassbender, Katherine Waterson

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Kdy už to konečně skončí?! Další pokračování filmové série, u které si všichni uvědomují, že se od ní natočilo o pár dílů víc, než mělo, je tu zase. Série, která vznikla pouze díky úspěchu dětské atrakce v Disneylandu (vážně, vygooglete si to), se vrací s pátým dílem. K Jacku Sparrowovi (tedy pardon, KAPITÁNU Jacku Sparrowovi) se opět připojí (mrtvý) Will Turner, aby mu pomohl porazit (mrtvého) kapitána Salazara (Zmijozela? Tak na tenhle crossover bych se podíval!). Bohužel Johnny Depp už netáhne tak, jako dřív, a čtvrtý díl série lidi taky moc nezaujal. Uvidíme, jak hluboko naši hrdinové klesnou tentokrát.

Profil filmu
Premiéra: 25. 5. 2017
Režie: Joachim Rønning, Espen Sandberg
Obsazení: Johnny Depp, Orlando Bloom

Wonder Woman

Jo, trefili jste to. Mám rád komixárny. A i když DC filmy nesahají marvelovkám ani po kotníky (i když mají potenciál jim natrhnout superhrdinský kostým, nebo alespoň triko), tak Wonder Woman vypadá docela slibně. Feministky ze všech koutů světa teď můžou plesat, protože konečně dostaly na plátno silnou ženskou hrdinku, nebo se můžou zase bouřit, protože všechny mužské postavy ve filmu mají na sobě asi dvakrát víc oblečení, než všechny ženské. No co, aspoň bude na co koukat. Ale zase to režíruje ženská, tak si nikdo pak nemůže stěžovat, že to je sexistický.

Profil filmu
Premiéra: 1. 6. 2017
Režie: Patty Jenkins
Obsazení: Gal Gadot, Chris Pine

The Mummy

No tady není moc co říkat. O feminismu jsem psal u Wonder Woman, takže nikoho asi nemůže překvapit, že tady to Hollywood vzal ještě na další level a z postavy, která v předchozích filmech série byla muž, v rebootu udělal ženu. Ano, je to tak, Imhotep se nám bohužel nevrátí, místo něho budeme mít princeznu Ahmanet. A neuvidíme ani Ricka O’Connella s tváří Brendana Frasera, místo něho budeme mít Nicka Mortona, kterého si střihne Tom Cruise. Ten bude mít alespoň tu výhodu, že Cruise je tak malý, že si ho Mumie nemusí ani všimnout.
Jo a abych nezapomněl, samozřejmě to je začátek nového filmového vesmíru, který má skončit týmovkou Mumie, Drákuly, Frankensteinova monstra, té vousaté paní z Menzy a bůhví čeho ještě.

Profil filmu
Premiéra: 8. 6. 2017
Režie: Alex Kurtzman
Obsazení: Sofia Boutella, Tom Cruise

Transformers: The Last Knight

Uznávám, teď jsem těch tipů dal víc než normálně, ale prostě jsou to samé pecky (#sarcasm…?). Ale to nejlepší musí být na konec, protože se všichni rozhodně těšíte na další díl Transformerů (teď už rozhodně #sarcasm). I když Michael Bay už tak tři filmy z této série říká, že tenhle je jeho poslední, evidentně si rád hraje s autíčky, protože mu to vydrželo docela dlouho. A i když nejnovější díly nemají moc dobré hodnocení, lidi na ně stejně chodí, takže se můžeme těšit na další filmový vesmír (vážně). Další pokračování je totiž již v přípravě, stejně tak jako spin-off s Bumblebeem. A to ani nemluvím o plánovaném crossoveru se sérií G. I. Joe (kterou tedy předtím čeká reboot). Nekecám. Ach jo.
Jo jasně. Zapomněl jsem říct, o čem to bude. Optimus Prime se ztratil a oni ho budou hledat. Vlastně takový pokračování Hledá se Nemo. Super, ne?

Profil filmu
Premiéra: 22. 6. 2017
Režie: Michael Bay
Obsazení: Mark Wahlberg, Anthony Hopkins

Foto:
http://imj.ulximg.com/
https://www.maxim.com
http://www.kukatko.cz
http://highsnobiety.com
http://nerdist.com
http://static.srcdn.com
http://cdn2.darkhorizons.com/

Tomáš Nováček

Jsem ve svém živlu, když můžu být vždy a všude, nejlépe na nějaké vedoucí pozici, protože rád zadávám úkoly a hlavně se rád poslouchám. Proto jsem se kromě šéfredaktorování Buď FIT stal také vedoucím fakultního Seznamováku, organizátorem 111. narozenin, či zakladatelem FIT++. Kontaktovat mě můžete na novacto3@fit.cvut.cz.