Filmové tipy – léto 2016

Jason Bourne

Jmenuje se Bourne, Jason Bourne. Jojo, zní to trochu (hodně) jako parodie na agenta 007, ale od té doby, co byl zběhlý agent operace Treadstone objeven v bezvědomí kdesi ve Středozemním moři, si vybudoval celkem slušnou fanouškovskou základnu, a mnozí řadí filmovou sérii mezi jednu z nejlepších akčních podívaných, co kdy kdo natočil. Už proto se devět let po Ultimátu a čtyři roky po ne tak povedeném Odkazu vrací Matt Damon do své asi nejznámější role a jako Jason Bourne bude opět rozdávat jednu ránu za druhou.

Profil filmu
Premiéra:
28. 7. 2016
Režie: Paul Greengrass
Obsazení: Matt Damon, Julia Stiles

Suicide Squad

Na-na-na-na-na-na-na-na Batman! se opět vrací! Nedlouho po střetu se Supermanem se Temný rytíř objeví v dalším filmu, tentokrát bude ale jen hrát druhé housle. Děj se totiž bude točit hlavně kolem skupiny záporáků, které dá americká vláda dohromady, aby pro ně plnili ty nejšílenější mise. Kromě slibně vypadající Harley Quinn se můžeme hlavně těšit na nové ztvárnění korunního prince zločinu – Jokera. Laťka je tu nastavena hodně vysoko – Heath Ledger totiž za stejnou roli dostal před pár lety Oscara a mnoho lidí si myslí, že lepší Joker už nikdy nebude (největší geeci ale vědí, že Mark Hamill je jediný pořádný Joker). Tak snad Suicide Squad bude pro DC menší sebevražda než Dawn of Justice!

Profil filmu
Premiéra:
4. 8. 2016
Režie: David Ayer
Obsazení:  Jared Leto, Margot Robbie

Sedm statečných

1No jo, remaky remaků se nikdy neomrzí. Začalo to v roce 1954 filmem Sedm samurajů a pokračovalo to o šestnáct let později americkou verzí s názvem Sedm statečných (oba filmy pořád patří mezi nejlépe hodnocené akční filmy všech dob). O neskutečných padesát šest let později přichází remake té americké verze, samozřejmě s největšími hvězdami současnosti. Chris Pratt se po dlouhé době, kdy hrál hlavně roli tlustého a hloupého Andyho Dwyera v Parks and Recreations vypracoval na velkou hvězdu jak filmového plátna, tak časopisů o nejvíc sexy mužích světa. Tak snad s pomocí takových tváří jako je Denzel Washington či Ethan Hawk nakopou pár kovbojských zadků!

Profil filmu
Premiéra: 22. 9. 2016
Režie: Antoine Fuqua
Obsazení: Denzel Washington, Chris Pratt

Tomáš Nováček

Jsem ve svém živlu, když můžu být vždy a všude, nejlépe na nějaké vedoucí pozici, protože rád zadávám úkoly a hlavně se rád poslouchám. Proto jsem se kromě šéfredaktorování Buď FIT stal také vedoucím fakultního Seznamováku, organizátorem 111. narozenin, či zakladatelem FIT++. Kontaktovat mě můžete na novacto3@fit.cvut.cz.