Herní tipy – léto 2016

 

Lego Star Wars: The Force Awakens

Kdo by to nečekal. Lego Star Wars už pokrylo svými hrami starou i novou trilogii, pak to tvůrci celé udělali znovu, pak ještě zlegovali Klonové války, ale pak si dali od předaleké galaxie na chvíli pokoj. S nástupem nové trilogie ale oprášili legové světelné meče a naservírují nám probouzející se Sílu pěkně v kostičkové podobě. Bude hra alespoň tak dobrá jako předchozí díly? A nebude moc krátká? Předchozí díly zpracovávaly tři epizody, tento díl se zaměřuje pouze na jednu… Můžeme jen doufat, že vývojáři ještě něco přidají, například nějaké mise ze seriálu Rebels.

Datum vydání: 28. 6. 2016
Platformy: Windows, Xbox 360, XOne, PS3, PS4

Deus Ex: Mankind Divided

Lidstva všech zemí, rozdělte se! Adam Jensen se vrací v ještě vypiplanější formě. Jeho technologicky upravené tělo nyní bude muset nabrat ještě více síly, aby se postavil celé armádě vojáků, jako je on. Tajemní Ilumináti nainstalovali všem Upraveným čip, díky kterému je mohou ovládat, ale Upravení jsou normálními lidmi vyhnáni, a tak vzniká „mechanický apartheid“. Ale Ilumináti ještě neřekli své poslední slovo…

Kombinace first-person a RPG přístupu vypadá zajímavě, a tak nový díl Deus Ex rozhodně bude velmi sledovanou hrou.

Datum vydání: 23. 8. 2016
Platformy: Windows, Xbox One, PS4

Attack on Titan

Japonské Manga komiksy se stávají čím dál tím víc populárnější, bezpochyby mezi nimi ale kraluje komiks Attack on Titan. Po tom, co se mu dočkalo seriálu a samozřejmě i hranému filmu se Attack on Titan dostává i na obrazovky počítače. Budeme tak moci příběhy Erena Yeagera a jeho nevlastní sestry Mikasy prožít i na vlastní kůži. Hra bude převážně mapovat hlavní příběh první anime série, ale přidá i nějaké nový děj, který se bude zaměřovat na hlavní postavy celé série. Bude mít hra stejný úspěch jako předloha? Podle prodejů v Japonsku to zatím vypadá, že ano, ale evropský a americký trh je přece jenom trochu jiný.

Datum vydání: 26. 8. 2016
Platformy: Windows, Xbox One, PS3, PS4

Tomáš Nováček

Jsem ve svém živlu, když můžu být vždy a všude, nejlépe na nějaké vedoucí pozici, protože rád zadávám úkoly a hlavně se rád poslouchám. Proto jsem se kromě šéfredaktorování Buď FIT stal také vedoucím fakultního Seznamováku, organizátorem 111. narozenin, či zakladatelem FIT++. Kontaktovat mě můžete na novacto3@fit.cvut.cz.