Filmové tipy – jaro 2018

Avengers: Infinity War

[1] Avengers: Infinity War
Desetileté snažení Marvel Studios se blíží ke konci. První část z plánovaného dvojdílného finále Avengers je tu a tvůrci slibují, že se bude umírat ve velkém. Mnoho postav se v sérii objevuje od jejího počátku a jejich příběhy se pomalu blíží ke konci, stejně tak jako se blíží ke konci smlouvy jejich představitelů. Ale jak by řekl Cimrman, teď přijde mladej, co se nezakecá, a staří musí vyklidit prostor. Proto jsou naši hrdinové teď postaveni proti Thanosovi a jeho cestě za Kameny nekonečna, které se objevovaly v posledních filmech. Jestli opravdu tvůrci splní sliby a některé z hlavních postav zemřou, marvelovský vesmír by mohl dostat nový rozměr. Série má totiž ke Game of Thrones velmi daleko a všechny postavy doteď byly prakticky nesmrtelné.

Profil filmu
Premiéra: 26. 4.
Režie: Anthony Russo, Joe Russo
Obsazení: Robert Downey Jr., Chris Evans

Taxi 5

[2] Taxi 5
Ano, čtete správně. Jedenáct let po špatném čtvrtém díle, kde Daniel a Émil kromě zločinu potírají i své ratolesti, přichází nikým nečekaný a pravděpodobně i nikým nechtěný pátý díl, aby celou sérii mohl s velkou parádou zprznit. Sází totiž na dnešní oblíbené předávání otěží mladším, takže místo Daniela bude za volantem nadupaného taxíku sedět jeho synovec Eddy (kam se poděl jeho syn je mi záhadou). A aby to bylo ještě smutnější, Eddy neumí řídit. Dnes už prostě nikdo nemá úctu k mrtvým (filmovým sériím). Bohužel, jak říkají Železní: “Co je mrtvé nemůže nikdy zemřít.”

Profil filmu
Premiéra: 10. 5.
Režie: Franck Gastambide
Obsazení: Franck Gastambide, Salvatore Esposito

Deadpool 2

[3] Deadpool 2
Je tak cool, že každej vool skončí vejpool. DEADPOOL! Do kin přichází dvojka jednoho z největších filmových překvapení, které opět sází na vtip a dobré PR. Bude druhý příchod ukecaného žoldáka tak dobrý, jako ten první? Pravděpodobně ne. Budou lidi při odchodu z kina kafrat? Velmi určitě ano. Ale je to jedno, jdeme na to všichni kvůli spoustě krve, nekorektního humoru a prorážení čtvrté stěny, tedy ze stejných důvodů, proč chodíme na stránky Tomia Okamury. Takže si to užijte, i když to asi nebude takové, jaké jste čekali. Můžeme být rádi, že to prostě je.
P. S. Ryan Reynolds byl dobrej Green Lantern.

Profil filmu
Premiéra: 17. 5.
Režie: David Leitch
Obsazení: Ryan Reynolds, Josh Brolin

Solo: Star Wars Story

[4] Solo: Star Wars Story
#SOLO – Solo Only Lives Once. A když zabijete nějakou zajímavou postavu, udělejte s ní prequel, protože na to lidi rozhodně půjdou. Jeden z nejlepších Hanů se vrací do kin (další dobří Hanové jsou Han z Rychle a zběsile a pak Hannibal Lecter), tentokrát omlazen o pár let, s trochu méně učesanou pěšinkou a hlavně po boku s Daenerys za bouře zrozenou, nespálenou, matkou draků, královnou Andalů, Rhoaynů a Prvních lidí, Khalessi, Mhysou, Stříbrnou paní, Lamačkou řetězů, královnou Meereenu a princeznou Dračího kamene. Uff. Tak snad se ten film nebude táhnout stejně jako ty tituly. Když totiž Disney pokazí krádež plánů Hvězdy smrti, tak to se ještě skousnout dá. Kdyby pokazil Hana Sola, málokdo jim to odpustí. A kdyby pokazili ještě neoznámeného Obi-Wana, tak to se můžou jít už rovnou zahrabat.

Profil filmu
Premiéra: 24. 5.
Režie: Ron Howard
Obsazení: Alden Ehrenreich, Woody Harrelson

Foto:
[1] https://orig00.deviantart.net/
[2] https://www.kinobox.cz/
[3] https://www.moviezone.cz/
[4] https://musingsofamiddleagedgeek.files.wordpress.com/

Tomáš Nováček

Jsem ve svém živlu, když můžu být vždy a všude, nejlépe na nějaké vedoucí pozici, protože rád zadávám úkoly a hlavně se rád poslouchám. Proto jsem se kromě šéfredaktorování Buď FIT stal také vedoucím fakultního Seznamováku, organizátorem 111. narozenin, či zakladatelem FIT++. Kontaktovat mě můžete na novacto3@fit.cvut.cz.