FIT Párty 2017

FIT Párty 2017, každoroční akce, dříve vedená, teď už absolventem, Vadimem Petrovem, nyní převzatá mnou, Jiřím “Hany” Hanušem. Vystoupí Šmitcový Kvartet, Ebony, rejfpank, TMA a System Overload. Určitě na akci nezapomeňte pozvat své přátele z FITu i přátele FITu. Pokud nemáte přátele, tak dorazte také, není totiž nic jednoduššího, než se seznámit právě na takové akci. Přijďte tedy 6. 3. 2017 ve 20:15 do Radlické kulturní sportovny.

S organizováním menších akcí mám pár zkušeností, ale FIT Párty je pro mě výzva. Do pořádání jsem se pustil s vervou a jako na progtestu řeším jeden problém za druhým. Jeden takový pomohla vyřešit známá pomocnice Doctora Who Šárka, která připravila krásné plakáty.

Plakát na FIT Párty 2017

Tímto vás tedy srdečně zvu na FIT Párty 2017, kde můžete, za úsměvných 69 korun, postát/posedět/popít se svými přáteli a nebo se poznat s někým novým nejenom z naší fakulty. V Radlické kulurtní sportovně si spolu popláčeme nad tím, jak naše škola není úplně jednoduchá, ale že nás to vlastně baví a kdyby to nebyla výzva, tak by to byla nuda. Přiťukneme si spolu pívem či džusem a popřejeme si navzájem pevné nervy do dalšího semestru, a to jak pro studenty, tak vyučující. Pokud chcete dorazit, prosím, dejte nám to vědět ve facebookové události. Určitě ji také nezapomeňte sdílet s ostatními. Na jaké kapely a DJe se tedy můžete na FIT Párty těšit?

Šmitcový Kvartet (Šrája Revival)

Ledenicko/mladoboleslavsko/strahovsko/hlubokonadvltavsko/olomoucko/dolnoslivenský dvou až tříčlenný orchestr, jehož repertoár tvoří písně světově neuznávaného hitmakera Šráji. V doprovodu foukardeonu nebo akordeonu mistra Hanuše (tedy mě) zní jeho drnkání a vyprávění překvapivě snesitelně a při některých okamžicích se dokonce slabomyslnější část publika může i bavit. To vše doplňuje Wolfgang Amadeus Coast na svůj cajon (dřevěná krabice se strunou uvnitř).

Šmitcový kvartet zásadně zkouší až po koncertech, což nevadí, protože jeho členové jsou instrumentálně velmi zdatní. Projevuje se to hlavně tak, že každý hudebník pojímá koncert jako své sólové vystoupení a snaží se přitom co nejvíce ignorovat hudbu ostatních.

A kde jste mohli Šmitcový Kvartet slyšet nebo neslyšet? Hrál v rámci Osudových her na Strahovské 11, nebo na posledních narozeninách FITu. Hrajeme však nejčastěji v Českých Budějovicích nebo v Olomouci, kde Šrája s Coastem studují. Toto trio si můžete prohlédnout a poslechnout na bandzonefacebooku.

Ebony

Ať už si pod pojmem Ebony představíte cokoliv, jednou z možností je právě i nově vzniklá strakonická pop-punková kapela čítající čtyři členy, kteří vyrostli na Blink 182 a pop-punk mají hluboko v srdcích. Po 4 měsících společného zkoušení ve strakonickém Spring Sound nahráli první EP Bez zábran, jehož vydání se ale vinou mnoha faktorů poněkud opozdilo a vyšlo až v listopadu 2016. Prvního rok své existence během svých 16 koncertů hráli na jednom pódiu s kapelami jako Jaksi Taksi či Hentai Corporation. Nyní pracují především na klipu k singlu Tmou a na tvorbě materiálu na první velkou desku, jejíž nahrávání by mělo začít v letních měsících. V kapele Ebony hraje Martin Jelínek, student prvního ročníku na FIT ČVUT v Praze. Více o kapele na bandzone.

rejfpank

Dlouho připravovaný projekt, který prošel několika iteracemi (žánrovými i personálními), až byl konečně poprvé realizován v rámci testování bakalářské práce, jejíž aplikace zajistila vizuální stránku. Krátký repertoár se postupně rozšiřuje a dvoučlenný tým je momentálně ve fázi nahrávání debutového EP, které by mělo vyjít v první polovině 2017. Projekt rejfpank je zatím neveřejný projekt bez online profilů (!), přesto byl k vidění krom soukromých akcí i na Signal festivalu.

Bakalářku absolventa FITu Vadima naleznete i na githubu. Na FIT Párty zazní taková ta klasika, která se zpívá u každého táboráku jako je Zmutovaná veverka.

TMA

TMA (aka Tomáš Martínek) je hudebník, producent, DJ a programátor. Na FIT přišel z gymnázia a teď je ve druháku. Baví ho interaktivní umění a zajímá se o technologie typu Processing, p5.js nebo Pure Data. Jeho tvorbu charakterizují precizně narýsované beaty a melancholické melodie doprovázené hutnými basami. Vyžívá se v tvorbě vlastních patchů a samplů. Svá vystoupení obohacuje hrou na klavír a synthy. Výjimkou nejsou ani minimalistické projekce, ve kterých černá dominuje nad ostatními barvami. Na sklonku loňského roku složil EP Pohledy a bez okolků ho pověsil na svůj Bandcampový účet, kde čekalo ve virtuálním vzduchoprázdnu, dokud ho někdo objeví. Prosincové noci na strahovských kolejích pak trávil dalším skládáním, teplo v pokoji udržoval typickou alobalovou fólií na skle. Pokud se chystáte na Žižkovskou Noc, tak ani tam si tam určitě nenechte ujít TMA.

Tomášovy úspěchy:

  • EP Pohledy (zdarma ke stažení na Bandcampu).
  • Účast v soutěži Startér Radia Wave, následné živé vystoupení a rozhovor ve studiu Radia Wave.
  • Společné koncerty s projekty jako Aid Kid, Orient, Kittchen, Sundays on Clarendon Road a další.
  • Spolupráce s labelem Bad Names, kde v březnu vyjde jeho remix Joanne od Lukáše Landy.

System Overload

Poslední vystupující na FIT Párty 2017 je Zbyněk Jakš aka System Overload. Mostecký System Overload založilo na pomezí let 2012 a 2013 duo Jimmy Cocaine a Spiritual, ale na DnB scénu se dostali až koncem listopadu 2014. Od té doby pořádali a účastnili se desítky akcí převážně v Mostě, ale taky i v Praze, Litvínově, Lounech, Ústí nad Labem, Mělníku a dalších. Za relativně krátkou dobu si stihli i zahrát po boku velkých jmen DnB scény jako např Rido, Pixie, Volume Plus, Bifidus Aktif, Deadly Viperz, N:Force a spoustu dalších. Od setu Zbyňka můžou lidi čekat směs živého tanečního DnB míchaného s jemnějšími zpívacími skladbami (aka odborně Dancefoor DnB a Liquid Funk). System Overload tvrdí, že případně v pozdějších ranních hodinách, pokud vydrží, tak může zahrát i tvrdší žánry DnB (Neurofunk).

Problémy na závěr

Momentálně máme problém se zvukařem. Pokud víte o někom, kdo by mohl zvučit takovouhle akci, tak mě prosím kontaktujte přes facebook nebo mail hanusji8@fit.cvut.cz. Doufejme, že to tedy všechno dobře dopadne, a těším se na vás na FIT Párty 2017!

Tl;Dr

6. 3. 2017, 20:15 dorazte do Radlické kulturní sportovny. Vstupné je 69 korun. Budou tam kapely. Hledáme zvukaře. Těšíme se.

Jiří Hanuš

2014 jsem nastoupil na FIT. Aktivit na vysoké škole není málo a i já jsem se do těchto aktivit „zavrtal“ trochu více. Už pár let organizuji doma na Strahově Osudové hry – hry o sud piva. Dále jsem se dostal k organizaci FIŤáckého Seznamováku, Narozenin FITu, výpomoc při dalších akcí FITu. Také jsem spoluzakladatel studentského klubu FIT++, který spadá pod Studentskou Unii, potom méně aktivním členem 3D Labu na FITu. Tož jak jsem povídal – nějak jsem se do toho zavrtal. Kontaktovat mě můžete na hanusji8@fit.cvut.cz.