FIT Checker

Znáte to. Poslední písemka za semestr, potřebujete nutně získat 10 bodů.  Už uběhl téměř týden a EDUX stále zatvrzele odmítá ukázat jakýkoliv náznak výsledků. Klávesa F5 začala již po několika hodinách vykazovat známky opotřebení a nyní se začíná dokonce povážlivě viklat. Navíc vaši spolužáci, kteří právě procházejí podobnými maniodepresivními stavy, spáchali společným úsilím nevědomky DDoS útok na školní stránky a ty jsou nyní nefunkční. Vaše sebevědomí se propadá na to nejhlubší dno a dále klesá…

Naštěstí někteří FIŤáci se rozhodli proti podobným situacím bránit. Na počátku byl nápad, jehož princip byl v podstatě velmi jednoduchý. Co takhle vzít stránku s hodnocením na EDUXu, kterou je jinak nutno hledat v hlubokých zákoutích každého z předmětů, a přeparsovat ji tak, aby ji mohl mít každý hned na očích? Nápad se ujal, a tak už v prosinci 2010 vznikl první FIT Checker – pomocník, který sejmul zátěž z beder jak studentů, tak serveru.

Začalo to rozšířením pro prohlížeč Google Chrome. Díky dalším dobrovolníkům se ale tento nápad v průběhu následujících dvou let rozšířil (kromě dalšího doplňku, tentokrát do Opery) i napříč různými mobilními operačními systémy a tam také našel mezi studenty největší uplatnění. No, povězte sami: kdo by nebyl klidnější, když ví, že mu začne svítit na displeji upozornění, kdykoliv se na EDUXu něco šustne? Aplikace lze samozřejmě využívat i bez automatické kontroly, jen pro jednodušší přístup ke známkám. Ono popravdě – některé věci je občas lepší nevědět.

rozšíření pro prohlížeč Google Chrome

Na své si zde přijde každý. Ať už vám v kapse běží Android, iOS, WP7 nebo dokonce i BlackBerry, vždy si můžete najít tu svojí „appku“. A i pokud si stále hýčkáte svůj starý telefon a teprve nyní jste zjistili, jaké výhody může mít takový smartphone, nemusíte nutně zoufat. Existuje i verze v Javě, kterou spustíte téměř kdekoliv. Kompletní seznam všech odnoží FIT Checkeru můžete najít na www.fit-wiki.cz a také na fakultním fóru.

 

Zdeněk Kasner

Do fakultního časopisu jsem trvale přispíval od roku 2014. Po bakaláři z FITu jsem ovšem dezertoval na FEL, čímž jsem se stal ex-redaktorem – externím redaktorem. Rád bych se časopisu věnoval i dál, ovšem protože je málo času (a vzhledem k mé fakultní příslušnosti mohu přispívat pouze do rubriky “Zprávy ze zahraničí”), moje články existují pouze v kvantové superpozici. Neboli nevěřte, že nějaký skutečně bude, dokud ho neuvidíte na vlastní oči! 🙂 Kontaktovat mě můžete na kasnezde@fit.cvut.cz.