Království FIT

Bylo nebylo jedno opuštěné království, jež se rozhodla asi tisícihlavá skupina mladých mužů a žen uzmout pro sebe. Mužů bylo na první pohled víc, ale populační problémy, které to mohlo přinést v budoucnosti, si samozřejmě zatím nikdo ani trochu nepřipouštěl. Království neslo jméno Fat Integers Territory neboli FIT, pravděpodobně kvůli původním obyvatelům intům, kteří zde na rozdíl od zbytku světa byli abnormálně vzrostlí a potřebovali osm nohou místo běžných čtyř. Většinou byli ale převážně neškodní.

To už se ale říct nedalo o šesti strašlivých pánech, kteří krajině vládli. Poutníci věděli, že budou-li chtít v království zůstat, musí se se všemi povinně utkat a zvítězit. Vytvořili si proto výcvikový plán a po dobu třinácti týdnů se připravovali na závěrečnou bitvu‚ o převzetí moci. Někteří tréninkové tempo a nasazení nevydrželi a vzdali, u jiných se zase ukázalo, že vlastně vůbec neměli v plánu kohokoli vyzývat k boji, a k poutníkům se přidali jen proto, aby si prodloužili své krátké mládí. Ještě před prvními střety se tak velikost armády povážlivě zmenšila.

Nejprve se vydali skoncovat s pánem intelektuální oblasti, jíž se mnozí obávali, protože měla pramálo společného s jejich nacvičenými schopnostmi. Pán Advokátů-Informatiků je už očekával. Souboj se naštěstí ukázal být relativně jednoduchým a většina vojáků, která totálně nepodcenila trénink, si s nepřítelem poradila. Nemnoho problémů měli také s pánem elektřiny – s Členem Administrativy Obvodů, který když viděl, jak poctivě se na něj někteří vojáci připravovali, sám se jim předběžně vzdal.

Hned poté vyrazili pokořit velitele všech algoritmů – Programovacího Autokrata 1. Už dopředu tušili, že to bude těžký oříšek, a proto si velká část poutníků připravovala zbraně již od prvních týdnů svého tréninku. Dřina se jim vyplatila, ti bez zkušeností se je totiž snažili smontovat poprvé až na bojišti a byli roztrháni nelítostným vlkem Progtestem. Už tady se jejich řady opět začaly ztenčovat…

Ve velkém spěchu se proto vydali do podivuhodných krajin matematiky obývaných zrádnými funkcemi, derivacemi nebo konjunkcemi a implikacemi. Museli se vypořádat se Zrůdným Matematickým Analyzátorem a Mimořádným Logickým Operátorem, předtím, než spojí své síly a nastolí všude pevný a ničím nerušený logický řád. Boje byly náročné a způsobily jim mnoho ztrát, ale po zkrocení nejdivočejších integrálů je nakonec dovedly do vítězného konce.

Zbýval už jen poslední protivník, nejkrutější, nejsilnější a nejobávanější vládce celého tohoto královského systému – Úspěšný Operátor v Shellu. Jeho krutost se projevovala hlavně v nelítostnosti vůči zajatcům – zatímco ostatní jeho kolegové zajatce po první nebo i druhé prohrané bitvě po chvíli zase pustili domů, ÚOS si nebral servítky a bez výčitek ukončoval naděje leckterých bojovníků hned po jejich prvním selhání.

Taktika však byla jasná – využít přesně naučené pohyby a chvaty, jelikož jakékoli zaváhání nebo odchýlení se mohlo mít fatální následky. Po dlouhém a nelítostném boji však nakonec velitelé armády konečně vydali ty správné příkazy, nepřítele porazili a království FIT bylo jejich.

První krok úspěšně zvládli, ale mír neměl trvat dlouho. Za hranicemi se už totiž připravovala obávaná Svatá Trojice, strašnější než cokoli předtím potkali…

Autor: Adam Kučera