BEST kurzy – Vyzkoušejte Erasmus nanečisto

Leckterým studentům se může vidina několika strávených měsíců v cizině v rámci Erasmu zdát jako příliš velké sousto pro člověka bez zahraničních zkušeností. Naštěstí však existují možnosti, jak vycestovat na akce podobného zaměření, avšak kratšího trvání. Jednou z nich jsou i akademické kurzy pořádané studentskou organizací Board of European Students of Technology, která sdružuje technické univerzity po celé Evropě, a jejíž pobočka BEST Prague působí i na ČVUT.

Co vás na kurzu čeká?

Jelikož cílem BESTu je rozvíjet studenty technických škol, je i většina nabízených kurzů technického zaměření. Témata jsou opravdu různorodá, od biomedicíny až po informatiku, vybere si opravdu každý. Mnoho kurzů navíc nevyžaduje žádné předchozí znalosti, takže si jednoduše můžete rozšířit obzory i znalostmi z jiných než informatických oborů.

Protože ani Erasmus není jen o studiu, jsou i BEST kurzy také o navazování nových přátelství a poznávání cizích kultur. Na každém kurzu strávíte přibližně dva týdny s asi dvacítkou technických studentů z celé Evropy a užijete si s nimi spoustu zábavy během poznávání hostující země, hraní známých i neznámých her, o večerním programu ani nemluvě. Zkrátka budete mít po absolvování kurzu dobrou představu o tom, jak vlastně takový Erasmus vypadá a jestli byste něco podobného chtěli zkusit.

Více informací o tom, jak se hlásit, najdete na www.bestprague.cz

Pokud máte zájem, ozvěte se na hr@bestprague.cz

Jdu do toho! Kde se mám hlásit?

Kurzy probíhají ve čtyřech sezónách: jaro, léto, podzim a zima, s tím, že nejvíce kurzů probíhá většinou o letních prázdninách. Přihlášky na kurzy však probíhají tři až čtyři měsíce před začátkem sezóny, takže v tuto chvíli jsou nejblíže přihlášky na kurzy zimní, které se otevřou v září. Každou sezónu se můžete přihlásit až na tři různé kurzy a jediné, co musíte udělat, je napsat krátký motivační dopis a odpovědět na tři otázky. Důležité je psát dopis originálně a neformálně, protože ho budou číst studenti jako jste vy!

Ještě stále si nejste jisti, jestli jsou BEST kurzy pro vás to pravé ořechové? Tak si poslechněte tohle! Za přibližně dvoutýdenní kurz nezaplatíte více než 40€ a v této částce je zahrnut program, ubytování i stravování! Jediné, co si hradíte sami, je cesta na místo konání!

Kurz na FIT – Czech out the power of 3D printing!

Kurzy jsou na jednotlivých univerzitách organizovány samotnými studenty, kteří vymýšlejí téma kurzu, starají se o logistiku a neakademický program a zajišťují od univerzity výuku. I na ČVUT proto každoročně BEST Prague pořádá podobný kurz, který se letos bude konat na naší fakultě! Jeho jméno je „Czech out the power of 3D printing!” a o akademickou část se postará naše 3D laboratoř. V druhé polovině července očekáváme příjezd 24 studentů z celé Evropy, kteří se nemohou dočkat, až uvidí Prahu, poznají českou kulturu a dozví se něco nového o prudce se rozvíjející technologii 3D tisku.

Pokud byste se chtěli se zahraničními studenty potkat a třeba trochu pomoct s přípravou jednotlivých aktivit, budete na kurzu rozhodně vítáni.

Minulý rok jsme ve spolupráci se Fakultou stavební pořádali kurz se zaměřením na mosty.

Z ČVUT vyjelo na kurzy už přes 150 studentů, budeš ty tím dalším?

Autor: Adam Kučera