Nejoblíbenější vlogeři redakce

Vlogeři. Jasně, ten název je sice trochu oldschool, protože dneska už to jsou (prakticky) všichni youtubeři, ale je tam mnohem lépe vidět vývoj formátu předávaných informací.

Po vylévání srdíčka ve školních časopisech a na stěnách toalet (ha, ono obojí vlastně pořád žije!) se s nástupem internetu do světa vlily stovky a tisíce blogů. Ale protože lidi byli čím dál tím méně ochotní číst a psát, tak se zrodily vlogy.

A ono to vlastně není špatné! Pokud si člověk správně vybere, může se kromě nahlédnutí do soukromí ostatních lidí i něco naučit! A když ne to, tak aspoň třeba… no dobře, kočičí videa jsou taky super.

A protože máme téma Sociální sítě a nedávno jsme psali právě o fenoménu YouTube, rozhodla se naše redakce, že se s vámi podělí o své oblíbené vlogery či youtubery. U něčeho přece mezi psaním článků prokrastinovat musíme!

Tomáš

Smarter every day

Ano, jako správný nerdík mám jako nejoblíbenějšího youtubera ještě většího nerda. Destin a jeho kanál Smarter every day (Den ode dne chytřejší) sice nesleduje ani polovina lidí, jako třeba Michaela a jeho Vsauce, ale se svými skoro pěti miliony odběrateli je pořád jedním z nejúspěšnějších vědeckých kanálů na YouTube.

A důvod je jasný – na rozdíl od Michaela nesází na spoustu cizích slov a perfektní vizuální zpracování, ale spíše na lidský přístup. Destin totiž dělá často věci, které nejsou tak vědecky založené, ale přesto se toho člověk při sledování jeho videí mnoho dozví a naučí. Například Proč se špagety lámou na dvou (a více) místech (samozřejmě ve slowmo), jaké to je jezdit Na kole s obráceným řízením, nebo můj nejoblíbenější díl: Pistole Nikoly Tesly.

GradeAUnderA

Dlouho jsem přemýšlel, jaký hrozně vzdělávací či alespoň rozumný kanál vyberu. Hlavou se mi honily takové kanály, jako jsou filmové HISHE, Screen Junkies, Every frame and painting nebo herní Game Maker’s Toolkit. Ale pak jsem si řekl: “Ne, nebuď baba a dej to tam.” Tak to tady máte. GradeAUnderA. Asi nejhloupěji namluvený kanál, který má příšernou grafiku a rozhodně se tam nic nenaučíte, ale já se u toho směji víc, než jsem plakal u skript z Lineární algebry. Když na chvíli zapomenete, že jsme studenti prestižní vysoké školy (i když se to u některých nezdá) a na chvíli vypnete pár mozkových buněk, tak se budete velmi dobře bavit.

Hany

Cody’sLab

Tož to já bych vám doporučil vlogaře Codyho. Je to chlápek, který se pouští do spousty zajímavých projektů. Například si založil včelstvo, pil kyanid, pořídil si vlastní důl nebo těžil diamanty ze silnice. Jednou si dokonce vyráběl střelný prach z vlastní moči. Pokaždé mi přijde fascinující, s čím dalším přijde.

Jednou si dokonce implantoval magnet do prstu, jen aby věděl, co to sním vlastně časem bude dělat. Možná taky proto do toho prstu dostal infekci. Ale je to odvážný chlapík, takže jen co se to zahojilo, tak si tam implantoval další. Kdo by přece nechtěl mít nějakou super-schopnost. Třeba poznat, kde je magnet.

Takže tenhle člověk Cody má určitě co nabídnout. Věřím, že se pro něj nadchnete podobně jako já.

CrazyRussianHacker

Jak už z názvu vyplývá, další můj oblíbený vloger je CrazyRussianHacker. Ačkoliv je to Rus, tak vlogy dělá v angličtině a každé své video zahájí tím, že si nasadí sluneční brýle a pronese: „Safety is number one priority.” Nu což, Rusko je Rusko.

Tenhle šílenec se jmenuje Taras Kulakov, právě proto jeho kanál se dříve jmenoval TarasKul, to mu ale nepřišlo dost výstižné, a proto právě teď vystupuje jako CrazyRussianHacker.

Hacker v IT slova smyslu to ale není. Taras se proslavil díky life hackům. Některé odkoukal od jiných a na některé přišel sám. Od té doby, co zhlédnete jeho videa, už nikdy nebudete otvírat brambůrky tak jako doteď. Tak se koukněte alespoň na Deset hacků pro studentyDeset hacků, co vám změní život. Dík. A doufám, že vás taky zaujme.

Honza S.

carykh

Mezi mé oblíbené youtubery, kteří nejsou až tak známí, patří carykh. Jedná se o mladíka, který studuje Stanford a na YouTube natáčí již od roku 2011. Už jenom názvy jeho videí nutí člověka zhlédnout jeho obsah, jenž by mohl být pro většinu studentů na naší fakultě zajímavý. Tak například natočil videa o tom, jak napsal program, který mu generoval nové hezky vypadající kamarády, či stvořil umělou inteligenci, která rozezná zvuk klavíru od houslí, nebo dokonce nasimuloval loutku, která se postupně vyvíjela, až byla schopna chodit či skákat přes překážky. Zkrátka kreativní člověk, jenž má jinou tvorbu než ostatní lidé na YouTube, a proto věřím, že si své příznivce najde i mezi našimi čtenáři.

Foto: hlavička článku – whatstrending.com

Tomáš Nováček

Jsem ve svém živlu, když můžu být vždy a všude, nejlépe na nějaké vedoucí pozici, protože rád zadávám úkoly a hlavně se rád poslouchám. Proto jsem se kromě šéfredaktorování Buď FIT stal také vedoucím fakultního Seznamováku, organizátorem 111. narozenin, či zakladatelem FIT++. Kontaktovat mě můžete na novacto3@fit.cvut.cz.