10 nejbizarnějších seznamek na internetu

Jste sami a hledáte osobu blízkou do konce života, na romantický večer nebo jen na pokec? Pokud ano, nabízí se možnost vyzkoušet online seznamku. Těch je na webu nepřeberné množství, my jsme však pro vás vybrali deset takových, které jsou svým způsobem jedinečné. Jsou totiž velmi bizarní.

1. Fat Bastard Dating

[1]

„Být tlusťochem neznamená být sám na celý život,“ hlásá stránka již v úvodu a dodává, „nemusíte hubnout, abyste si našli partnera. Kýmkoliv jste, jakkoliv moc vážíte, pokud se zdáte býti tlustý, líný nebo obézní (nejlépe vše najednou), zaregistrujte se ještě dnes.“

Už svým názvem seznamka provokuje, přičemž obsah nikterak můj názor nemění. Celá stránka se jeví jako vtip, na který se dle tvůrců nachytalo již několik tisíc členů. Nebo že by tvrzení autorů: „Čím tlustší tím lepší. Pokud jste fakt tlustý bastard, budou se na vás stát fronty.“ bylo pravdivé?

2. Meet-an-Inmate

[2]

„Věděli jste, že miliony mužů a žen jsou právě teď uvězněni ve věznicích, čekajících až jim někdo napíše a vymění si s nimi životní zážitky?“ Pokud ne, pravděpodobně neznáte stránku Meet-an-Inmate, jež v překladu znamená „poznej vězně“. Jak již název napovídá, tato neobvyklá seznamka umožňuje zasílat dopisy trestancům, kterým mají zpříjemnit den.

Dokonce je možné se bez registrace podívat na fotky jednotlivých vězňů, přečíst si jejich záliby i datum propuštění. Jenom za co si odpykávají trest, to se nedočteme. Služba vznikla před necelými dvaceti lety, a tak stránky lehce zamrzly svým designem v historii. Svým nápadem jsou ovšem nadčasové.

3. Clown Dating

[3]

Někteří klauny milují, jiní z nich mají strach. Ale nechat klauna milovat ostatní, to není úplně obvyklé. A právě proto vznikla stránka Clown Dating, která si dala za cíl seznámit klauny mezi sebou.

Za vším tím make-upem a červeným nosem se ukrývá osamělé srdce. To tedy tvrdí sám tvůrce Carl Lash, klaun na částečný úvazek. „Je to pro mě složité seznámit se s lidmi v mém normálním životě. Nikdy mě neberou vážně.“ Carl tak vytvořil místo k seznámení pro jemu podobné lidi, kteří se nemusí bát, že by je někdo jiný soudil.

4. Singles with Food Allergies

[4]

„Začala jsem s Singles with Food Allergies, jelikož jsem sama shledala obtížné vycházet s lidmi ve společnosti. Rozvedena a připravena na nový vztah, přemýšlela jsem, jak si najdu muže, který by se mnou dokázal žít. Mám totiž alergii na mléčné produkty, korýše a ořechy,“ popisuje svůj život zakladatelka seznamky Matty Thomasová. Jako zaměstnaná žena neměla čas se zabývat klasickými seznamkami, které se často točí kolem jídla. Zjistila, že neexistuje žádná online služba pro lidi s podobnými problémy.

„Jsem chytrá, atraktivní a odhodlaná. Znala jsem několik mužů a žen, kteří hledali to samé.“ Po měsících příprav tedy spustila finální stránku. Nikde jinde teď nenajdete tolik rozvedených, ovdovělých nebo nikdy ženatých alergiků na jídlo jako tady.

5. Hot Sauce Passions

[5]

Seznamka pro milovníky pálivé kuchyně. Co ještě může člověka překvapit? Tato sociální síť slouží pro lidi, kteří si myslí, že jídlo je mdlé, pokud není ostré natolik, aby jim začal stékat pot po čele. „Pokud jsi ten typ, jenž zkouší dostat kousek jalapeňa na každé nachos, pak jsi přišel správně. Proč riskovat, že uslyšíte ‚nemám rád pálivé jídlo‘ na prvním rande?“ ptají se nás tvůrci.

Stejní tvůrci, kteří založili i seznamku pro fanoušky kníru nebo účesu devadesátek, mulletu. Všechny tři stránky navíc vypadají identicky, dokonce mají společný okruh uživatelů. Zdá se tedy, že se jedná o podařený žert. Tomu nahrává i fakt, že lze na stránce najít odkaz na CollegeHumor a The Onion, dva známé humoristické a satirické weby.

6. Ugly Schmucks

[6]

„V dnešní době může být hledání partnera znepokojivý úkol. Zvláště pro ty, kteří nejsou tak atraktivní,“ dočteme se na hlavní stránce seznamky Ugly Schmucks. Ta slouží pro osoby, již si mohou připadat neatraktivní a chtěli by potkat člověka s tím pravým charakterem. Ačkoliv zní koncept seznamky pro škaredé absurdně, autoři nám vše vysvětlí:

„Všude kolem nás vidíme krásné lidi. V televizi, ve filmech, v časopisech. Ošklivé lidi vídáme taky, ale ne jako hlavní herce. Jsou to umývači nádobí, domovníci nebo zlí hoši. Neatraktivní lidi vnímáme jako níže postavené než ostatní. A to je velice škaredé. Povaha člověka je totiž důležitější než jeho vzhled.“ Proto jakkoliv zvláštně tato stránka zní, ve výsledku skýtá dobrý záměr.

7. Beautiful People

[7]

Přesně naopak funguje seznamovací síť Beautiful People, která se zaměřuje pouze na atraktivní uživatele. Aby se člověk na tuto seznamku dostal, musí projít 48hodinovým kolem, ve kterém jej již stávající členové opačného pohlaví hodnotí. Teprve na základě kladného hodnocení je člověku umožněn přístup. Stránka vznikla v Dánsku v roce 2002 jako alternativa pro lidi, které přestaly bavit klasické seznamky.

„BeautifulPeople je založena na základním principu lidské přirozenosti, a to že všichni chtějí být s někým atraktivním. Je to darwinismus, jsou to miliony let evoluce,“ tvrdí ředitel společnosti Greg Hodge. Hodnocením projde pouze jeden člověk z pěti. Nejúspěšnějšími kandidátkami jsou Norky, následované Švédkami a Islanďankami. Nejatraktivnější mužští kolegové jsou pak Švédové, Brazilci a Dáni. Naopak nejméně přitažlivými ženami jsou Němky a mezi muži shodně Poláci a Rusové.

„Sledovat v reálném čase jak vás hodnotí cizí lidi je na prd,“ popisuje svůj zážitek spisovatelka Marisa Kabasová. „Soudíme ostatní aniž by se někdo ptal. Je těžké si představit horší způsob, jak hledat nový vztah,“ dodává. V lednu 2010 bylo dokonce 5000 členů odstraněno, neboť během uplynulých měsíců přibrali. Teď se jen nabízí otázka, zda-li je to více k smíchu, nebo k pláči.

8. Dead Meet

[8]

Smrt je jediná jistota, která nás v životě čeká. A jelikož tato jistota nabízí mnoho pracovních míst, vznikla i velmi zvláštní seznamka právě pro takovéto zaměstnance. Pokud jste tedy patolog, organizujete pohřby či preparujete mrtvá zvířata, máte dveře na tuto stránku zcela otevřené. Jak vysvětluje autorka stránky Carla Valentinová, lidé pracující v pohřebním průmyslu jsou sebou určitým způsobem fascinováni. Sama Carla pracuje jako technolog v patologii a web spustila v létě 2014. Důvod byl jednoduchý.

„Jednu z prvních věcí, kterou mi šéf při příchodu do práce pověděl, bylo to, jak je důležité být diskrétní. Řekl, že neschvaluje abych se s někým bavila ohledně podrobností v práci, pokud by to nebyla osoba na kterou se můžu spolehnout. To vše kvůli soukromí pacientů. Vzhledem k tomu, že nás v Británii nebylo mnoho podobných, neměla jsem se s kým podělit o své zážitky. Chtěla jsem ovšem být schopna si psát s někým, kdo mi rozumí. Chtěla jsem více přátel z mojí profese, ne jenom pracovní kolegy. A tak jsem založila Dead Meet,“ vypráví autorka. Od té doby se počet uživatelů této zajímavé seznamky rozrostl na více než 5000.

9. Ghost Singles

[9]

U mrtvých ještě chvíli zůstaňme. Ve vlnách internetu totiž existuje stránka, která je určena výhradně pro zesnulé. A rozhodně se toho nebojí. „Konečně, seznamka pro svobodné, kteří ví, jak si užít život. Tedy posmrtný život. Dobře, možná něco mezi pekelným a nadpozemským životem. Každopádně pokud hledáte lásku a jste mrtví, je stránka Ghost Singles přesně pro vás,“ můžou se dočíst duchové hned v úvodu.

Dokonce se nebojí autoři mluvit o počtu uživatelů. „Tucty (přesněji jeden tucet) nezadaných se již zaregistrovalo a užívá si non-stop chatu,“ píše se. „Berte ovšem na vědomí, žádné svatby se dosud na Ghost Singles neuskutečnily. Vztahy, jistě, ale vážně, zkusili jste někdy přemluvit kněze aby stvrdil váš hříšný svazek? Takže nepočítejte, že zde naleznete vaši manželku, pouze protějšek na celou věčnost. Jo, a taky nepřijímáme nemrtvé nebo živé mrtvé – žádné upíry ani zombie. Pokud jste nesmrtelný, tak tahle seznamka taky není pro vás. Bez urážky,“  dodávají autoři, kteří zkrátka mysleli na vše.

10. Diaper Mates

[10]

Poslední seznamka uvedená na tomto seznamu je opravdu bizarní. Přitom je na ni zaregistrováno bezmála 40 tisíc uživatelů z celého světa. A to je opravdu veliké číslo, neboť by člověk řekl, že příznivců zvláštního fetiše bude méně. Fetiše, během kterých si fanoušci této seznamky oblékají dětské pleny a hrají si na mimina.

Pokud se vám to zda málo, pak vězte, že se tito uživatelé fotí a fotky jsou volně dostupné i pro neregistrované návštěvníky. Pokud jste muž, pak vás jistě neutěší ani to, že pouze sedminu všech uživatelů tvoří ženy. V rámci psaní tohoto článku jsem pak provedl nutný průzkum a věřte mi, dnešní sny nebudou krásné. Dívat se totiž na video čurajícího chlapa v plínce není nic pěkného, na to vemte jed.

Jestliže někdy budete hledat partnera či partnerku na internetu, určitě se bát nemusíte. Možností seznamek je tolik, že ani celoroční vydání našeho časopisu by všechny nepokrylo. A pokud náhodou máte zvláštní choutky, nedělejte si starosti. Bizarních seznamek na internetu je taky dost. Možná až příliš. A to je lehce děsivé.

 

Jak jsem nepochodil se seznamkou pro psy

[11] Takto vypadal profil mého pejska.
Rozhodl jsem se, že si zkusím jednu bizarní seznamku sám na vlastní kůži. Smazal jsem tedy pár neužitečných aplikací v telefonu, abych si udělal místo pro nový grál mého volného času, aplikaci Twindog. Ta mi měla zaručit, že můj psí společník nalezne věrnou fenu, se kterou bude šťastný do konce jeho psích let. Bohužel však nemám psa, a tak jsem si musel vypůjčit jednoho psa internetového. Marně jsem projížděl Google obrázky, až jsem se dostal na třetí stranu, kde jsem narazil na Charlieho. Místo mého psa jsem se zamiloval já. Charlie je totiž pes s dlouhýma ušima a smutným výrazem, který běhá s vozíčkem přidělaným na zadních packách. Plemenem baset. 
[12] A tak to vše skončilo.
Po instalaci aplikace (která má snad přístup ke všem funkcím telefonu) bylo nutné vytvořit profil mého nejlepšího kamaráda. Věk jsem odhadl tak na 5 let, jelikož jsem chtěl pejska v nejlepších letech. Rychle jsem sepsal srdcervoucí popis Charlieho, přidal několik fotek bez vozíku, poněvadž vozík se tam nevlezl a klikl na tlačítko dále. Za ním se měl skrývat učiněný psí harém. Bohužel harém tam nebyl, místo něho svítil na obrazovku nápis „No dogs around…“. Můj Charlie tedy zůstal v celé aplikaci sám, přinejmenším v Moravskoslezském kraji. Do konce života mu zbývá ještě řada let, a tak uvězněn virtuálně uvnitř mého telefonu čeká na nějakou pěknou fenu. Teď mu na tváři hraje opravdový smutný výraz. Je to totiž nešťastný příběh o tom, jak Charlie nenašel osudovou lásku a já nepochodil se seznamkou. A ještě si smazal několik aplikací.

 

Foto:
hlavička článku: ufkunukatla.com
[1]–[12] autor

Jan Steuer

Rád chodím po horách, běhám, lezu a trávím čas se svými přáteli. Vychutnám si dobré pivo a baví mě fotit. Jezdím jako organizátor na fakultní Seznamovák. Kontaktovat mě můžete na steuejan@fit.cvut.cz.