Věda v září

I v roce 2015 se naše fakulta připojila k popularizačním akcím vědy. Stejně jako v minulém roce se ve stejný den konal Vědecký jarmarkDen vědy na pražským vysokých školách a poslední pátek v září se odehrál ve znamení Noci vědců.

Ve středu 9. 9. jsme hned z rána vyslali fití posádku na dejvický Kulaťák. Návštěvníci se tak u nás měli možnost dozvědět podrobnosti o 3D tisku a mohli si také prohlédnout čerstvě vytisknuté výrobky. O pozornost se dělili s kolegy z Laboratoře bezpečnosti čipových karet, kteří pro změnu se zájemci probírali třeba to, jak uchránit úspory na platebních kartách před nezvanými hosty. V prostorách Nové budovy ČVUT čekal na obdivovatele náš oblíbenec původem z Francie, humanoidní robot NAO.

Budiž noc a budiž světlo! Slogan si připravili organizátoři letošní Noci vědců, plzeňská Techmania Science Centre, a my jsme se k akci rádi podruhé připojili. Ve své laboratoři prezentovali zástupci ze SAGElab a znovu se ke slovu dostal robot NAO.

Pokud jste na některou z akcí dorazili, věříme, že se vám u nás líbilo a poznali jste, že věda a technika nejsou žádná nuda!

Odkaz na reportáž z Jarmarku: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096902795-studio-6/215411010100909/

 

Foto: Jiří Ryszawy, VIC ČVUT

Kamila Pětrašová

Členkou redakce jsem se stala po nástupu na FIT v roce 2014. Začlenění mojí osoby bylo po celou dobu svým způsobem magické. Holka z umělecké školy řídí časopis o informačních technologiích, no posuďte sami. Moje funkce šéfredaktorky dokázala i to, že i ten nejmenší v kolektivu může vládnout a přitom netrpět napoleonským komplexem, protože jsem byla pro své ovečky ikonou dobra, vřelosti a spravedlnosti. Nemám ráda modrou a puntíky. Oceňuji lidi se smyslem pro humor a ironii. Kontaktovat mě můžete na kamila.petrasova@gmail.com.