Seznam IT akademie: poznejte zajímavé technologie Seznamu!

Od září roku 2016 začal Seznam organizovat sérii workshopů pro širokou veřejnost pod názvem Seznam IT akademie. Jedná se o bezplatné akce, na kterých je účastníkům představována celá řada zajímavých technologií, jež jsou v Seznamu využívány. Vše probíhá pod taktovkou vývojářů, kteří mají s danou problematikou bohaté zkušenosti a mohou tak mluvit i o reálném využití z praxe.

Osobně jsem se měla možnost účastnit dvou workshopů. První se týkal Pythonu obecně, druhý byl zaměřený na framework Flask. Oba se mi líbily a řekla bych, že mi i usnadnily mé programovací začátky v Pythonu. Lektoři byli milí a ochotní cokoliv vysvětlit či odpovědět na doplňující otázky k tématu.

Workshopy jsou obvykle rozděleny do více dní, při čemž během prvního probíhá krátké seznámení s danou technologií a příprava prostředí pro vývoj. Další dny jsou pak věnovány samotnému programování. Součástí workshopů je drobné občerstvení ve formě chlebíčků, muffinů, sušenek a kávy.

Dopolední a odpolední část programu je proložená obědem tedy ideální chvílí na bližší seznámení s lektory či dalšími účastníky a na probrání zajímavých témat nad dobrým jídlem.
Workshopy probíhají v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Nejbližší pražský workshop je naplánován na 20. října na téma Jak fungují relační databáze (MySQL, MariaDB). Pokud máte zájem účastnit se jakéhokoliv workshopu, doporučuji vyplnit přihlášku co nejdříve. Kapacita je omezená a většinou se velmi rychle zaplní.

 

Foto:
hlavička článku: kliktivisti.cz

Klára Pavlišová

Na FITu jsem od roku 2013. Do teď jsem se školních aktivit příliš neúčastnila, tak jsem si řekla, že je na čase to změnit. A jak jinak než psaním, které mě vždy bavilo, ale v poslední době jsem k němu neměla mezi vším tím programováním moc příležitostí. Kontaktovat mě můžete na pavlikl3@fit.cvut.cz.