Hello FIT! 2017: Klub FIT++ pomůže nováčkům s nástupem na FIT

Zájmový klub FIT++ organizuje první ročník akce „Hello FIT!”, která je určena nově nastupujícím studentům do bakalářského studijního programu na FITu. Kromě Seznamováku tak noví studenti dostávají další možnost, jak poznat svoji novou fakultu a lidi, se kterými se během studia budou potkávat a třeba i trávit svůj volný čas.

Akce Hello FIT! se uskuteční 21. září 2017 od 10:00. Program začne v Nové budově ČVUT, později proběhne prohlídka dejvického kampusu a celá akce bude završena afterpárty.

A co účastníky čeká a nemine? Den plný užitečných přednášek a workshopů! Na přednáškách představíme aktivity studentů v podobě Studentské unie ČVUT a vybraných klubů, které pod ní působí. Zástupce CESNETu Radovan Igliar účastníky zasvětí do možností, které CESNET studentům nabízí – a že je toho mnohem více než „jen“ eduroam či ownCloud! Následně vyrazíme na prohlídku dejvického kampusu a jeho okolí, která bude spojena s obědem v menze. Odrazový můstek do začátku studia přinesou hned dvě přednášky – první dny v kůži vysokoškoláka jak úspěšně projít (nejen) prvním semestrem. O tom, že práce v IT není nuda, přijdou povyprávět Jana Moudrá a Václav Strnad. A že programování není guláš ukáže David Bernhauer se svou interaktivní přednáškou.

Ti, kteří chtějí načerpat nové znalosti, také nepřijdou zkrátka. Připravena bude přednáška a workshop o Linuxu, mezi kterými si účastníci budou moci vybrat. Přednáška Úvod do Linuxu pomůže novým či začínajícím uživatelům OS Linux se začátky, kdežto workshop Pokročilé triky v shellu od Petra Hodače bude zaměřen spíše na pokročilé uživatele tohoto systému.

Večer bude připravena afterpárty v grill centru na Strahově. Další den, tj. 22. září 2017, proběhne prohlídka aktivit, které na zdejších kolejích provozuje klub Silicon Hill.

Přesný program bude již brzy zveřejněn v události na Facebooku a na webových stránkách Hello FIT!. Nezapomeňte sledovat i Facebookovou stránku, TwitterInstagram klubu FIT++.

Hello FIT! má podporu fakulty a navazuje na událost Technokrati, kterou do roku 2016 pořádal klub tech@SU.

O FIT++

Klub FIT++ působí pod Studentskou unií ČVUT a sdružuje aktivní studenty Fakulty informačních technologií ČVUT, kteří pomáhají s organizací akcí fakulty (například den otevřených dveří) a také organizují akce vlastní. Kromě vlajkové akce Hello FIT! klub organizuje například FIT LAN párty, FIT párty či velikonoční šifrovačku sEGGfault.

hlavička: koláž, dumabyt.cz

Milan Kurka

V redakci časopisu jsem třetí rok a stále mě to neuvěřitelně baví – stejně jako FIT! Obě tyto věci spojují mé největší záliby v jednu – a to psaní o informatice. Kromě časopisu jsem předsedou klubu FIT++, kde kromě jiného organizuji akci pro nové studenty Hello FIT!. Přizván jsem byl také k organizaci fiťáckého Seznamováku, pravidelně mě můžete vidět na různých fakultních akcích a … prostě je toho hodně. :) Ve volném čase se věnuji grafice, webařině a výletům do neznáma, protože život přeci není jen počítač. :) Kontaktovat mě můžete na kurkamil@fit.cvut.cz.