Jak skloubit studium s prací a nezbláznit se z toho?

Chceš práci s flexibilním úvazkem, kterou hravě zvládneš i se školou? Diplomku, která dává v praxi smysl? A co tak mít našlápnuto na slibnou kariéru ještě během studia?

Fakulta informačních technologií ČVUT spolupracuje již řadu let – prakticky od počátku své existence – s přední českou IT firmou Profinit, která se zaměřuje především na software development, ale také na stále více populární oblasti big data a data science.

Profinit se ale také značně a aktivně angažuje i v oblasti vzdělávání – firma každoročně organizuje prestižní soutěž o nejlepší IT diplomku roku, spolupracuje na výzkumných projektech a její zaměstnanci u nás vyučují předměty Softwarové inženýrství 2, Podnikové informační systémyDatabázové systémy v praxi a také vedou závěrečné práce studentů. V Profinitu zkrátka dobře vědí, jak vypadá studentský život se všemi jeho radostmi i strastmi, i proto se snaží poskytovat studentům ty nejlepší podmínky pro práci během studia.

Flexibilní úvazek

Co se týče pracovního úvazku, Profinit je hodně flexibilní a v tomto směru se snaží vycházet vstříc zejména studentům. Chceš si o prázdninách trochu přivydělat? Stačí si říct o více hodin. Když pak přijde zkouškové nebo psaní závěrečné práce, hodiny si snížíš. Úvazek si můžeš měnit dle svých studentských povinností a bez problémů a zbytečného stresu tak stíhat školu i práci. Nevěříš, že je to možné? Zde je důkaz!

Výběr projektu dle vlastního zájmu nebo oblíbené technologie

K používání těch nejmodernějších technologií se hlásí snad každá IT firma. Ne v každé ti ale umožní vybírat si projekty dle vlastního zájmu nebo oblíbené technologie. A právě v tom je Profinit výjimečný! Takže ať už tě baví .NET, React, REST API, Java, Kotlin, Spring Boot, Python, Kafka, Spark, Hadoop nebo třeba něco úplně jiného, možností je v Profinitu mnoho a určitě si najdeš to, co tě bude bavit.

Výuka na univerzitách a diplomová práce v rámci zaměstnání

Jak již bylo zmíněno v úvodu článku, Profinit se angažuje i v oblasti vzdělávání a kromě výuky předmětů organizuje elitní soutěž IT SPY a také pomáhá studentům se závěrečnými pracemi a nabízí jim reálné zkušenosti z projektů. Pokud tě zajímá, jak může takové psaní diplomky v Profinitu vypadat v praxi, přečti si článek Diplomová práce v rámci zaměstnání – dvě mouchy jednou ranou.

OpenDataLab – data, která ulehčují život

A když už jsme u té diplomky, nelze nezmínit OpenDataLab – společný projekt FIT ČVUT a Profinitu, který umožňuje studentům pracovat s otevřenými daty a podílet se na projektech s celospolečenským přínosem. Laboratoř také nabízí studentům nápady, pomoc a případně i zadání semestrálních a závěrečných prací. Pokud tě zajímá, o jaké projekty se jedná, tak tady je malá ochutnávka.

Jestli tě článek zaujal a Profinit se ti jeví jako dobrý potenciální zaměstnavatel, podívej se na jejich kariérní stránky a v případě zájmu se jim neváhej ozvat.