SHerna News 00

S novým akademickým rokem pro vás máme novinky! Jednou z nich je pravidelné shrnutí aktuálního dění z herního světa, které vám budeme přinášet! Dneska si povíme třeba o novinkách v LoLku a Riotu, z esportu se dotkneme CS:GO a Hearthstone, řekneme si to nejdůležitější o PS5, a projdeme si ty největší herní zajímavosti! Budeme rádi za reakci a zpětnou vazbu. Napište nám do komentářů, co si o téhle novince myslíte. Vynechali jsme něco? 

League of Legends slaví desáté narozeniny a RIOT games představilo mnoho nového. Mezi nimi karetní hru Legends of Runeterra, LoLko na mobily a konzole – League of Legends – Wild Rift, Teamfight tactics na mobil, LoL Esport manager. Kromě toho oznámili další tři zatím nepojmenované hry, dvě ze světa League of Legends, bojovou hru a arkádu, a třetí z úplně nového světa. Mělo by se jednat o FPS hru, objevila se už přirovnání ke hře Overwatch. Rito si tímto krokem říká o pozici herního magnáta a otevřeně konkuruje například Blizzardu.

Ještě krátce k Riotu a League of Legends. Právě probíhají Worlds – mistrovství světa v této hře. Letos se konají v Evropě a poprvé má na MS zástupce i naše československá scéna. Tím je Marek „Humanoid“ Brázda, midlaner týmu Splyce, první Čech v historii LoL, který postoupil do playoffs!

Právě probíhá liga ve hře CS:GO. Sledovat můžete evropský turnaj, který probíhá v Londýně, a americký, který se koná ve městě Burbank. Finále celé ligy bude 6.–8. prosince v Odense v Dánsku. Kterých 16 týmů se tam probojuje? To se teprve ukáže v průběhu sezóny, tak si ji nenechte ujít.

Hráč Hearthstone „blitzchung“ se během rozhovoru po turnaji Grandmasters odvážil vyjádřit podporu prodemokratickým protestům v Hongkongu, které se nelíbí vládě komunistické Číny. Na streamu zakřičel slova „Free Hong Kong, revolution of our times!“, Blizzard mu v reakci na to nevyplatil peněžní výhru z turnaje a zabanoval ho na jeden rok. Po vlně protestů byl trest snížen na půlroční ban, své peníze nakonec blitzchung dostal.

[7] Fortnite

Fortnite začal kapitolu 2. V masivním live eventu stará mapa vybuchla a hráči měli místo launcheru i hry na obrazovkách černou díru. Někteří na ni koukali i několik hodin! Po třicetihodinové odstávce přišla ale sezona 11 s novou mapou a novými možnostmi.  Rybaření, plavání, plížení se či schovávání v seně nebo v keřích můžou mít dost velký vliv na samotný průběh zápasu.

Velkou novinkou je pád informační bariéry kolem nové konzole PlayStation 5. Té bychom se měli dočkat o Vánocích příštího roku! Méně potěšující je, že není jisté, zda bude poskytovat zpětnou kompatibilitu na všechny PS4 tituly. Termín není příliš překvapivý, konkurenční konzole Xbox Scarlett bude také vydána v tomto období.

Čtvrtý díl neblaze proslulé hry Postal – Postal: No Regerts (ne, není to překlep) je dostupný v rámci early access. Dle recenzí však tato brutální hra nenabízí mnoho nového. Za 15 euro si ji můžete zakoupit na Steamu a udělat si vlastní názor.

[8] CoD: Modern Warfare

Chystaný restart série Call of Duty: Modern Warfare nebude obsahovat žádné nepopulární monetizační techniky, jako jsou například lootboxy nebo placená DLC. Jediný způsob, jakým budou autoři na hráčích vydělávat, je pomocí battle passů, které známe například z Fortnite, tedy placené sezónní úkoly, za jejichž splnění dostanete kosmetické doplňky, které nebudou mít na hru jako takovou vliv.

Poslední herní novinkou, kterou pro vás máme, je oznámení pokračování survival hororové hry The Last of Us. Pokračování, The Last of Us Part 2, vyjde 21. února 2020 exkluzivně pro konzoli PlayStation 4. Stejně jako první dějství i to druhé bude obsahovat českou lokalizaci formou textů a titulků. První díl sledoval příběh Joella a čtrnáctileté Ellie imunní proti nákaze, která zpustošila svět. V druhém díle by se příběh měl točit kolem dospělejší Ellie.

A poslední zpráva: za měsíc – v úterý 19. listopadu – spustí společnost Google svou herní službu Stadia. V rámci ní budou moci lidé získávat hry za předplatné. Chystá se také verze zadarmo, ta však bude zpřístupněna až příští rok. Pro nás má novinka hořkosladkou pachuť, v Česku služba dostupná nebude a zatím není jasné, kdy se tato situace změní. Už nyní je nicméně zřejmé, že podporována bude celá řada her. Počítá se například s tituly Assassin’s Creed Odyssey, Doom Eternal, NBA 2K19 či Rime. Využívat novou streamovací službu Stadia bude možné pravděpodobně za měsíční předplatné.

Tak jaká novinka zaujala vás? Které hry byste si chtěli zahrát? Které by třeba SHerna měla koupit? Dejte nám vědět v komentářích. 

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s projektem SHerna. SHerna je projekt studentského klubu Silicon Hill.


Foto:
[1-6] Riot Games
[7] Alza.cz
[8] PlayStation.com

Lucie Procházková

Na FITu jsem už čtvrtým rokem a jelikož mě kromě IT baví i jiné činnosti, jako například psaní, tak jsem se octla i v redakci. Pokud neťukám do klávesnice, ťukám do klaviatury, brnkám na kytaru nebo něco organizuji - převážně v Czechitas anebo v organizaci YMCA Kontaktovat mě můžete na prochl10@fit.cvut.cz.