COFIT online

Spolupráci s firmou si můžete domluvit i online

Za poslední měsíce se celý svět přesunul do onlinu víc, než kdykoli předtím. A FIT s ním. Uspořádali jsme proto tentokrát náš tradiční kariérní veletrh COFIT online jako matchmaking akci pro studenty FIT ČVUT, firemní experty, inovační manažery a HR specialisty.

První COFIT online proběhl 25. června 2020 a o zahájení se postaral proděkan pro spolupráci s průmyslem doc. Ing. Pavel Kordík, Ph.D., skrze live stream. Během celého dne pak měli studenti možnost spojit se s firemními experty, které na běžném COFITu osobně nepotkají, a zeptat se tak na odborné věci, které je zajímají. Dále se mohli zúčastnit chatů a videokonferencí s diskuzemi, kde jim byli k dispozici HR specialisté, kteří poskytli informace o nabízených pozicích možnostech spolupráce. Škála nabídek byla široká, od letních stáží a zadání závěrečných prací, po práce na plný úvazek. Vše fungovalo přes komunikačního nástroj Slack, kde se mohli účastníci veletrhu s kýmkoli jednoduše spojit. Jedním odpolednem veletrh jako obvykle neskončil a komunikace pokračovala i v následujících dnech.

Diskuse studentů s firmou H2O.ai

Online formát motivoval k větší aktivitě

COFIT v číslech

200+ účastníků
4 800+ zpráv na chatu
70+ videohovorů a chatů
60+ nabídek spolupráce

Novinkou tohoto ročníku byly detailní firemní profily, které studentům nahrazovaly informace jinak získávané na stáncích. Každá firma měla v profilu přehledné informace o svém technologickém zaměření, nabízených pozicích a firemních zástupcích. Zapojilo se na 21 firem, které jsou partnery nebo sponzory FIT. Patřily mezi ně například ŠKODA AUTO, Profinit, Datamole, Siemens Mobility, Komerční banka, Generali Česká pojišťovna, H2O.ai, Deloitte, Commerzbank, MSD nebo Cisco. I letos mohli studenti také konzultovat svá CV, LinkedIn profil nebo motivační dopis s mentory z Kariérního centra ČVUT.

Online COFIT tak představil nový formát veletrhu, kde firmy neoslovují zájemce, ale naopak. To vyžaduje nejen proaktivní přístup studentů, hlubší zájem o spolupráci, větší přípravu ze strany firem, ale i dobré připojení k internetu. Aktivní studenti si navíc odnesli finanční odměnu na základě nominací firem, se kterými byli v kontaktu. 

V příštím semestru osobně i online

Příští COFIT plánujeme standardně v zimním semestru 2020/2021 již na půdě fakulty, ale bude probíhat kontinuálně také online. Chceme využít všech výhod, které online forma přinesla a zpřístupnit tak setkání firem i studentům, kteří mají nabitý rozvrh nebo zrovna nemohou být přítomni na fakultě.

I nadále mohou zájemci z řad studentů fakulty procházet nabídky z posledního veletrhu na COFIT online nástěnce a kontaktovat firemní zástupce přes Slack nebo napsat na ssp@fit.cvut.cz a my vás spojíme!

Foto: Eliška Novotná, Oddělení pro spolupráci s průmyslem

Veronika Dvořáková

Aktivistka nejen na fakultních sociálních sítích, ale také na všech jejich akcích a dění pro studenty, zaměstnance, zájemce o studium i veřejnost. Jinak to ani nejde, jelikož na FIT ČVUT pracuji na PR oddělení. Ještě ve školních letech, která z koníčku dala vzniknout mé současné profesi, jsem pomohla zrodu tohoto časopisu a se spolužáky založila Seznamovák pro prváky. Kontaktovat mě můžete na veronika.dvorakova@fit.cvut.cz.