Online FIT Párty 2020

Klub FIT++ každý rok organizuje tradiční FIT Párty. Letošní nesla název Aprílová BI-TWA a měla se konat 1. 4. v Rock Café. Kvůli momentálním podmínkám a omezením kvůli snížení šíření koronaviru nebylo možné událost uskutečnit v původním plánu, proto se organizátoři rozhodli vytvořit alternativu – online FIT Párty! Jelikož jsem jakožto organizátor mohla být u vzniku online FIT Párty, přináším vám krátkou reportáž z akce.

Jak to vlastně začalo…

Celá akce vznikla z nápadu Jardy Kříže, který je nejen členem představenstva klubu FIT++, ale zároveň i cvičícím na FITu. Jarda navrhl udělat nějakou formou FIT Párty online. Tohoto nápadu se chytli další členové klubu FIT++ a skončilo to tak, že se na Apríla na FIT Discordu odehrála první Online FIT Párty. (pozn. autorky: FIT Discord není oficiální komunikační kanál, je to místo, kam studenti sdílí své zážitky nebo přidávají zajímavosti například kanál #vaření, #off-topic nebo #fit-pivo.)

Jak to fiťáci rozjeli online?

Na Discordu se vytvořilo několik textových chatovacích a streamovacích kanálů, nazvaných podle místností na fakultě či našich oblíbených systémů (např. #marast nebo #progtest). Důležitým kanálem byl obecný #fit-párty, kde se účastníci mohli dozvědět, kde se co bude dít, jaký je harmonogram akce a přečíst si ostatní obecné informace. Hodně využívaný textový kanál byl například #jsem-na-fit-party, kde se účastníci mohli pochlubit tím, jaké mají na sobě FIT triko, které pivo si zrovna vychutnávají a nebo se vyfotit s tekutým chlebem (pozn. autorky: kdo najde tekutý chléb na obrázku níže vyhraje zlatého bludišťáka).

Kanály #courses#progtest byly volné chatovací místnosti, zato v #marast se rozjelo postování všelijakých FIT meme. Kanál #D̶J̶ Muzikář, pojmenovaný po našem studijním proděkanovi, bylo místo pro naše DJs, kde nám zahráli AntigravityMatt Mist. V #zasedačka se pouštěly FIT videa (jako například FIT ninja nebo Lingebra lover Romantic edition). Na #T9:313 PR proběhla ve dvou časech prezentace sdíleného fotoalba klubu FIT++. #respirium bylo místo, kde si člověk mohl oddechnout a odpočinout například při pohledu na Gandalfa. V #přednáškovka se (nejen) studenti mohli vžít do reálných přednášek, kde si někteří lidé zpestřují látku sledováním filmů. Zde se tedy promítaly krátké filmy jako Kung Fury a Polské legendy.

Překvapením večera byl koncert části Šmitcového kvartetu v místnosti #D̶J̶ Muzikář. Tedy Šráji, který volal z Rakouska a Mistra Hanuše, který byl tou dobou na Taiwanu. Zájem byl obrovský, a tak byl nakonec z důvodu překročení kapacity discordu koncert zároveň streamovaný na Twitch, aby o něj nikdo nepřišel.

Další místnosti byly volně přístupné a programu se tam ujali sami účastníci. V #TH:A-1233 Vagner se hrálo League of Legends, místnost #BI-PA2 bez Davida obsadili hráči Overwatch a následně Mindustry, a v #T9:313 PR se hrál Krunker.

Díky a za rok se uvidíme naživo na FIT Párty 2021!

Závěrem bych chtěla poděkovat našim DJs – Samuelovi Fabovi (Antigravity) a Matejovi Stierankovi (Matt Mist) za to, že nás až do pozdních hodin zásobili kvalitní hudbou a rozjeli tu správnou párty. Za koncert Rakousko-Taiwan-Česko děkuju Petrovi Šrajerovi a Jirkovi Hanušovi, bylo to skvělý. Velký dík patří i všem organizátorům, bez kterých by tato akce nemohla vzniknout. Velkou částí se podílel Honza Bittner, který nám pomohl rozjet discord a řešil většinu technických věci kolem něj. Rado Kondač, Martin Němec, Jarda Kříž a Honza Pokorný streamovali a starali se o to, aby to v místnostech pořád žilo. Odvedli jste všichni dobrou práci! Na konec bych chtěla ještě poděkovat Davidovi Bernhauerovi, který nejen že rozjel v místnosti BI-PA2 Overwatch, ale taky nám poskytl svou tvář na propagační fotky. Doufám, že se účastníkům online FIT Párty líbila, a věřím, že se příští rok potkáme na FIT Párty 2021 už naživo.

Alena Brožová

Jsem stále Programátor začátečník a nejspíš i vždy budu. Díky FITu poznala nejúžasnější lidi v mém životě a jsem za to FITu neskonale vděčná. Taky díky této fakultě zjistila, co bych v životě chtěla dělat (i když to nakonec není informatika). Byla jsem dva roky členkou představenstva FIT++, taky jsem byla v Centrále Studentské unie ČVUT. Taky jste mě mohli i na fakultním Seznamováku (nebo Magistrováku) a ráda pomáhám na různých akcích ať už od fakulty, nebo na v rámci celé SU ČVUT. Momentálně studuju magisterské studium na MÚVS ČVUT, ale na FITu se možná ještě na pár předmětech objevím. Kontaktovat mě můžete na brozoal2@fit.cvut.cz.