Magistrovák – úvodní akce pro magisterské studium

Po dlouhých letech, kdy existoval jenom v mé hlavě, konečně spatří světlo světa. Letos na podzim proběhne historicky první Magistrovák – úvodní akce pro prváky magisterského studia.

Seznamovák je podle mě jedna z nejlepších akcí, která se na FITu koná. Vždy jsem byl rád za akce, které dělají studenti pro studenty, a Seznamovák to kombinuje ještě s týmovými hrami, přednáškami o studiu a dostane se i na určité náznaky toho, co studenty v dalších letech čeká.

Nejednou se organizačního týmu Seznamováku lidi ptali, proč není podobná akce i pro magisterské studium. Většinou byla odpověď stejná: „Studenti už se mezi sebou víceméně znají, znají i studium, vyučující atd., takže takováhle seznamovací akce již není potřeba.“ A tato odpověď, i když pravdivá, mě vždycky trochu mrzela.

[1] Na Seznamovák studenti rádi vzpomínají.

Vše začíná nápadem

Dlouho jsem nad tím přemýšlel a pak jsem se rozhodl, že než mé vlastní studium na FITu úplně skončí, tak úvodní soustředění pro magistry zorganizuji – i kdyby to měla být pouze jednorázová akce.

V roce 2017 jsem tedy mezi studenty, kteří zrovna končili bakaláře, rozeslal dotazník, který potvrdil mé dohady – o „Magistrovák“ (jak akce začala být nazývána) zájem je. Studenti by na něm místo seznamování rádi viděli hry založené na znalostech z bakaláře, nějaké sportovní aktivity, přednášky o tom, co je čeká na magistru, ale i volný čas, kdy nad pivem mohou jenom tak zavzpomínat na staré dobré časy Progtestů. Vypadalo to tedy slibně. Pak se ale, bohužel, dlouhou dobu nic nedělo a projekt kvůli mým vlastním studiím trochu usnul…

[2] Výsledky dotazníku o Magistrováku byly jednoznačné.

Pomalý začátek

Vrátil jsem se k němu ale na podzim roku 2018, a to hned ve velkém. Společně s areálem pro Seznamovák 2019 jsem rovnou zarezervoval na víkend 6.–8. 9. rekreační středisko Máj–Plasy, a tak bylo jasné, že akce už se konat musí. Teď mě čekalo už to nejmenší – vše vymyslet.

Naštěstí jsem věděl, že na to nebudu sám. Tým, který stojí za Seznamovákem, jsem doplnil o pár dalších spolužáků, a v únoru 2019 jsme udělali první organizační schůzku, kde akce dostala první obrysy. Práce byly rozdány a přípravy byly v plném proudu.

[3] Rekreační středisko Plasy

Už se to blíží

Jako první byl na řadě web a s ním spojené registrace. Na začátku června jsme tak vypustili do světa stránku magistrovak.fit.cvut.cz, kde jsou zatím základní informace, ale již 30. 6. ve 12:00 se spustí registrace. Akce se tedy koná 6.–8. 9. a cena je stanovena na 1050 Kč.

Všichni budoucí prváci magisterského studia jsou tedy srdečně zváni na víkend plný her, zábavy a hlavně nabrání sil nad další etapou studentského života na FITu. Těšíme se na vás!

úvodka: magistrovak.fit.cvut.cz
[1] seznamovak.fit.cvut.cz
[2] autor
[3] http://haul.cz/

Tomáš Nováček

Jsem ve svém živlu, když můžu být vždy a všude, nejlépe na nějaké vedoucí pozici, protože rád zadávám úkoly a hlavně se rád poslouchám. Proto jsem se kromě šéfredaktorování Buď FIT stal také vedoucím fakultního Seznamováku, organizátorem 111. narozenin, či zakladatelem FIT++. Kontaktovat mě můžete na novacto3@fit.cvut.cz.