Seznamovák 2017: Seznamujeme se

Seznamovák. Na FITu, jako na většině ostatních vysokých škol v Česku, se každý rok před koncem prázdnin koná několikadenní akce, při níž se máme my, školní zelenáči, blíže seznámit s tím, co nás nemine v prvním semestru (popř. roce) univerzitního života. Letošní ročník byl velmi povedený. Víme tedy, co všechno nás čeká?

Organizátoři to vzali od podlahy a preventivně nás připravili i na to, co nás nečeká.

Letos, jako již tradičně, zavítala posádka seznamovacího kurzu do střediska Máj v Plasech u Plzně. Jde v podstatě o kemp uprostřed přírody. Ideální místo pro lesní hry i večerní posezení. Obě tyto aktivity byly provozovány během tří dnů v rekreačním středisku s poměrně vysokou frekvencí.

V den příjezdu nás orgícinahnali k ohništi, kde proběhlo první, zahřívací kolo seznamování. Každý vstal a řekl o sobě pár věcí, které sám uznal za vhodné. Drtivá většina lidí se chlubila například bydlením na Strahově (po čemž vždy následovala peprná, ovšem v přátelské míře vedená hádka o to, který blok strahovských kolejí je nejlepší). Jeden z orgíků, Hard Art“, dokonce prohlásil: Já nebydlím na Strahově, protože Strahov není kolej, Strahov je životní styl. Den byl zakončen noční hrou plnou stanovišť, na kterých bylo úkolem luštit různé typy šifer.

[1] Účastníci 1. turnusu Seznamováku 2017
Další dny se odehrávaly v podobně pozitivním duchu. Byly vyzkoušeny naše fyzické schopnosti ve hrách jako Hutututu (principem je vytlačit protihráče z jeho části herního pole), ale i mentální odolnost. Ta byla prověřena hned několika sériemi úkolů. Pravidla závěrečné hry jednoho z večerů nám ukládaly rozdělit se do dvoučlenných týmů a procházet stanoviště. Úkoly na stanovištích byly v duchu předmětů, které nás čekají v prvním semestru a některá stanoviště byla záludnější, než byste do nich řekli. Tak například stanoviště předmětu Právo a informatika, jednoho z (podle názoru starších studentů) nejlehčích předmětů, bylo paradoxně jedno z nejtěžších. Většina soutěžících excelovala v otázkách z oblasti programování či matematiky, ale témata ohledně soudu či právních smluv ovládalo už lidí méně. Za nesprávné zodpovězení otázek pak následoval trest. Ale nebylo to nic, co by se nedalo spláchnout jednou dobře načepovanou Kofolou.

Všeho všudy, Seznamovák byl super. Orgíci jsou hrozně milí lidi a dali si haldu práce s tím, aby vše fungovalo. Jsem moc rád, že jsem jel, udělal jsem dobře, fakt že jo.

 

Foto:
hlavička článku: AVC ČVUT
[1] AVC ČVUT

Jiří Gutwirth

Na FITu jsem prvním rokem. Jsem nadšenec do sportu, psaní a informatiky. V budoucnu bych chtěl dělat softwarového inženýra. Zbožňuju dobré jídlo, společnost a rád se oháním výrazivy, jejichž význam neznám. Můj nejoblíbenější gauč v NTK je ten čtvrtý zprava ve třetím patře. Kontaktovat mě můžete na gutwijir@fit.cvut.cz.