FIT Vánoce budou i letos!

Klub FIT++, který je součástí Studentské Unie ČVUT, sdružuje aktivní studenty na Fakultě informačních technologií ČVUT. Klub funguje hlavně díky nadšení jeho členů, kteří společně jezdí na výlety, organizují všelijaké akce – například známou FIT Párty a nebo herní LANky. Tradičně v prosinci pořádá klub FIT Vánoce, kterých se mohou zúčastnit jak studenti, tak i zaměstnanci fakulty.

Všichni jsme zaznamenali, že tento rok není stejný jako roky minulé. Bohužel v negativním smyslu. Nemusíte ale propadat panice, i přes nepříznivé podmínky letos FIT Vánoce budou a máte se na co těšit! Organizátoři tradici pojali lehce netradičně, takže vše proběhne online 21.12. od 19:00 na FIT Discordu. A co vás tam všechno čeká? Klub si pro zájemce připravil soutěž o nejlepší vánoční cukroví a o nejvíc kýčovité vánoční věci. Těšit se můžete i na kahooty s vánoční i jinou tématikou. Jaké další aktivity si na FIT Vánocích budete moct užít se dozvíte až tam. Čekání na na ně vám může zkrátit Betlémská hvězda, která bude k vidění mezi 17. a 18. hodinou, poprvé od roku 1226. Tak se nezapomeňte v pondělí večer připojit!

FIT Vánoce v minulosti

V roce 2017 vznikla tradice klubu FIT++ se v prosinci sejít a prožít vánoční atmosféru s kamarády z fakulty. První FIT Vánoce proběhly 18. 12. 2017 v zasedací místnosti T9:364. Na programu byla ochutnávka cukroví, tvorba vánočních ozdob a k tomu všemu hrál gramofon s vánočními koledami.

V prosinci 2018 se pokračovalo v tradici a Vánoce opět proběhly v zasedačce. Stejně jako předchozí rok se vyráběly ozdoby, kterými se vyzdobilo třetí patro a stromeček. Samozřejmě nesměly chybět ozdoby „Nemám čas na ozdoby, dělám Progtest” a jim podobné. Navíc FIT Vánoce navštívil i „Secret Santa”.

Podstata Secret Santy spočívá v tom, že každý z účastníků si připraví a zabalí jeden dárek. Ty se následně očíslují a losují se podobně jako v tombole, takže každý, kdo dá dárek, si také jeden odnese. Tento rok proběhla i soutěž o nejlepší vosí/čapí hnízda.
Kromě této akce si členové klubu užili i trhy v Drážďanech, takže o vánoční atmosféru v roce 2018 nebyla nouze.

FIT Vánoce proběhly i v roce 2019, kdy se k zažitým tradicím přidala soutěž „Miss vanilkový rohlíček”, a dokonce byl přítomen i výborný domácí bramborový salát. Před Vánocemi vyrazil klub FIT++, stejně jako předešlý rok, na vánoční trhy. Tentokrát vlakem do Vídně, kde jednou z nejlepších věcí byla blikající vánoční čepice, kterou si nakonec jeden člen koupil.
Klub bylo možné potkat i na akci Advent v Kampusu Dejvic, kde na společném stánku se Studentskou Unií ČVUT si mohl kdokoli dát teplé kakao a toasty.

Pokud vás zajímá, co za další věci podniká klub FIT++, určitě navštivte webové stránky a sledujte ho na sociálních sítích –⁠ Facebooku, InstagramuTwitteru. Neváhejte se do FIT++ přidat, je to moc fajn parta aktivních studentů a navíc vám klub nabízí možnost vyzkoušet si věci, které třeba přímo nestudujete.

Alena Brožová

Jsem stále Programátor začátečník a nejspíš i vždy budu. Díky FITu poznala nejúžasnější lidi v mém životě a jsem za to FITu neskonale vděčná. Taky díky této fakultě zjistila, co bych v životě chtěla dělat (i když to nakonec není informatika). Byla jsem dva roky členkou představenstva FIT++, taky jsem byla v Centrále Studentské unie ČVUT. Taky jste mě mohli i na fakultním Seznamováku (nebo Magistrováku) a ráda pomáhám na různých akcích ať už od fakulty, nebo na v rámci celé SU ČVUT. Momentálně studuju magisterské studium na MÚVS ČVUT, ale na FITu se možná ještě na pár předmětech objevím. Kontaktovat mě můžete na brozoal2@fit.cvut.cz.