3. místo ve volejbale a bowlingu na Souboji fakult ČVUT

V sobotu 16. 11. 2013 se konal první turnaj ze série Souboj fakult ČVUT. Za FIT se přihlásilo 20 účastníků, ale dorazilo pouhých 10. Tým A byl složený ze samých profi hráčů a byl očekáván velice dobrý výsledek. Týmu B pomohli sousedé z NB ČVUT a to studenti fakulty architektury. Složili společný tým a hráli s FBMI 1:1, za což patří architektům velké díky.

Tým A si hladce probojoval postup ze skupiny. O postup do finále se utkal s FEL, kde bohužel prohrál v tiebreaku 21:23. Souboj o třetí místo s FJFI byl už hračka a také FEL zvítězil snadno. Takže chyběl kousek a mohlo to být místo první. I tak to byl skvělý výkon a děkujeme za reprezentaci týmu ve složení: M. Antony, V. Pajer, A. Pozdnyakov, J. Pretl, L. Ther, J. Vašák a H. Waage.

Také v druhém souboji, tentokrát bowlingovém, se trojka stala naším šťastným číslem. Toto umístění bylo pro FIT velikým úspěchem, neboť účast byla oslabena blížícím se koncem semestru. Nakonec se ale den před turnajem povedlo sestavit tým ve složení: Aliaksandr Maksimau, Olga Najďonovová, Michal Rendla a Josef Smrž. Ačkoliv po rozstřelu nebyl tým nasazen do pavouka úplně ideálně, povedlo se mu probojovat do semifinále a v boji o třetí místo porazil FEL. Bowlingový turnaj se konal 7. 12. 2013 a uzavřel tak letosní kalendářní rok.

Body do souboje fakult se však sčítají za rok akademický a tak se určitě přihlaste za FIT i na další turnaje. Čeká nás ještě florbal, frisbee, fotbal, street basketball a populární dračí lodě. http://soubojfakult.su.cvut.cz/

Autoři: Martin Půlpitel, Veronika Dvořáková

Veronika Dvořáková

Aktivistka nejen na fakultních sociálních sítích, ale také na všech jejich akcích a dění pro studenty, zaměstnance, zájemce o studium i veřejnost. Jinak to ani nejde, jelikož na FIT ČVUT pracuji na PR oddělení. Ještě ve školních letech, která z koníčku dala vzniknout mé současné profesi, jsem pomohla zrodu tohoto časopisu a se spolužáky založila Seznamovák pro prváky. Kontaktovat mě můžete na veronika.dvorakova@fit.cvut.cz.