Harry Potter v Dejvicích

V pátek 22. 3. 2019 se sál Masarykovy koleje proměnil v bradavickou Velkou síň. Nad hlavou visely mraky a vznášely se svíčky… byl tu další Studentský ples ČVUT. Tento každoročně organizovaný ples Studentskou unií ČVUT se letos opravdu povedl.

Jako každý rok, i letos byl ples přehlídkou kostýmů. Někteří se spokojili s „obyčejnými“ šaty, jiní však ukázali šperky či doplňky ze světa Harryho Pottera a mnoho plesajících předvedlo i velmi zdařilé cosplaye.

[1] Ukázka některých kostýmů.

Co je ovšem pro každého čaroděje nezbytností, je hůlka. Kdo náhodou hůlku neměl, mohl si ji přímo na místě vyrobit. Čarodějky z wITches si ve foyer nachystaly svůj stánek a pomáhaly zájemcům zhotovit si takovou hůlku, která umožňuje i mudlům provádět kouzla jako je Lumos nebo Nox. Ve foyer také čekal nabušený fotokoutek s krásným pozadím a s plno kouzelnými rekvizitami.

K tanci a poslechu hrála celý večer kapela Party Leaders. Na programu bylo několik předtančení, dokonce přišel i kouzelník Martin Kellman se svým vystoupením. Vrcholem programu byl pak půlnoční famfrpál, který si zahráli i někteří členové naší redakce.

[2] Famfrpál byl někdy drama.
Plesová verze famfrpálu se od té klasické tolik neliší. Týmy mají vždy sedm členů – jednoho chytače, jednoho brankáře, tři střelce a dva odrážeče. Cílem je chytit zlatonku a vstřelit co největší počet gólů do branky camrálem (červený míč podobný fotbalovému, pozn. red.). Čarodějové samozřejmě létají na koštěti (nebo aspoň poskakují s koštětem v ruce) a snaží se všímat si potlouků (železný míč usilující o shození co nejvíce hráčů z košťat, pozn. red.), které po nich odrážeči hází.

[3] Výzdoba se povedla.
Celým plesem vtipně provázeli Fred a George Weasleyovi – bývalý a současný PR manažer SU – Honza Mára a Milan Kurka, slovo měl i rektor. Za celý ples můžeme poděkovat Ivaně Dvořákové, která jej letos měla na starosti.

Závěrem lze jen říci, že už se těším na rok 2020 a další ples, který si doufám všichni užijí jako tento.

Foto:
[1] – [3] Petr Kaštánek

Lucie Procházková

Na FITu jsem už čtvrtým rokem a jelikož mě kromě IT baví i jiné činnosti, jako například psaní, tak jsem se octla i v redakci. Pokud neťukám do klávesnice, ťukám do klaviatury, brnkám na kytaru nebo něco organizuji - převážně v Czechitas anebo v organizaci YMCA Kontaktovat mě můžete na prochl10@fit.cvut.cz.