SHOW na Strahově letos oslaví deset let od svého vzniku

Festival převážně studentských kapel Silicon Hill Open Wednesday (SHOW), který se každý rok koná v půlce dubna, ani letos nemůže chybět v diářích všech správných ČVUŤáků. Ve středu 18. dubna 2018 v 14:30 totiž vypukne jeho jubilejní desátý ročník.

SHOW must go on!

I když se mnohé za oněch deset let změnilo, myšlenka zůstává stále stejná – dát možnost těm nejlepším studentským kapelám nejen z ČVUT zahrát si před početným publikem. Letos tomu nebude jinak – návštěvníky čekají 4 stage, na kterých se vystřídá celkem 16 kapel a 4 DJs.

Na desátý jubilejní ročník si pro vás organizátoři připravili dvě venkovní stage. Tou první je Velká stage, kde si budete moci užít vystoupení hvězdy večera – pražských crossoverových The.Switch, kteří svoji show odstartují ve 21 hodin. I před nimi však bude program stát za to – těšit se můžete na rock’n’roll v podobě The Complication, svůj indie rock představí J!Scream a fanoušky irského punkfolku potěší Foggy Dude. Druhou venkovní stagí je Malá stage, na které uvidíte vystoupení Šmitcového kvartetu (Mistr Hanuš approved), porn–funku od Yo Mamma Band či rekordmany v počtu vystoupení na SHOW, kapelu DeZtraktor.

Pokud nebude přát počasí či máte rádi spíše barová vystoupení, tak si na své přijdete také. Buď na rockově laděné Stage Desítka, která se nachází v Baru 10 na bloku 10, nebo na Elektrostage v nově otevřeném Recharging Baru, která potěší všechny fanoušky elektronické hudby.

[1] Takhle plno bylo na SHOW 2017. Bude tomu tak i letos?

Víc než jen hudba

Co by to však bylo za festival, kdyby nebyl připraven bohatý doprovodný program! Hned několikrát potěšíme všechny sporťáky a sporťačky. Ti svého sportovního ducha mohou projevit v soutěži o nejsilnějšího muže či ženu Strahova Silicon Hill Strongest Man, při používání volných hřišť po celém Strahově nebo při hraní bubble fotbalu.

A pokud vás sport moc nebere a fotbal hrajete možná tak na XBoxu, můžete se zastavit na stánku projektu SHerna či ve STOHu (klubu STOlních Her). Přelstít můžete i gravitaci – a to díky poweriserům („skákacím botám“) od profíků z Hopsej.cz. A když dostanete chuť na dobrý čaj, bude vám při ruce EGO čajbar z Podolí.

Pro ty, co chtějí soutěžit a zároveň holdovat dobrému pivu bude připraven první ročník Silicon Hill Beer Pong Tournament. Jak již název napovídá, bude se jednat o turnaj ve hře beer pong, do kterého se můžete registrovat zde.

[2] Silicon Hill Strongest Man – soutěž o největšího siláka a silačku Strahova

Pokud tedy nevíte, co se středečním volným časem, zastavte se na Strahově! Více informací naleznete na webových stránkách, facebookové události či na Twitteru a Instagramu festivalu SHOW Strahov.


Foto:
hlavička článku: archiv festivalu SHOW
[1]-[2] archiv festivalu SHOW

Milan Kurka

V redakci časopisu jsem třetí rok a stále mě to neuvěřitelně baví – stejně jako FIT! Obě tyto věci spojují mé největší záliby v jednu – a to psaní o informatice. Kromě časopisu jsem předsedou klubu FIT++, kde kromě jiného organizuji akci pro nové studenty Hello FIT!. Přizván jsem byl také k organizaci fiťáckého Seznamováku, pravidelně mě můžete vidět na různých fakultních akcích a … prostě je toho hodně. :) Ve volném čase se věnuji grafice, webařině a výletům do neznáma, protože život přeci není jen počítač. :) Kontaktovat mě můžete na kurkamil@fit.cvut.cz.