Dvě fakulty, jedna grilovačka

Věříte, že byste dokázali na první pohled rozpoznat studenta FITu a architektury? V sobotu 14. 6. si to mohl vyzkoušet každý, kdo se zúčastnil akce FA FIT Grill, kterou při příležitosti Muzejní noci uspořádal Spolek posluchačů architektury společně s PR oddělením naší fakulty. Její podtitul „Najdi si svého ajťáka, najdi si svého architekta“ k tomu přímo vybízel. Na trávníku přímo před naší společnou budovou byl zajištěn dostatek jídla a pití pro všechny kolemjdoucí, a hlavně pro ty, kteří se přišli pobavit a poznat se s ostatními.

Kdo si chtěl navíc užít i expozice, které tento večer probíhaly na spoustě míst po celé Praze, nemusel chodit daleko. Prostor před Novou budovou se stal výchozím místem pro prohlídky laboratoře SAGE, tentokrát určené převážně pro studenty ostatních fakult. Pro veřejnost byla otevřena i Národní technická knihovna, kde bylo možné navštívit například podzemní sklad. Také studenti FA předváděli své práce, a to přímo v atriu Nové budovy.

Díky této akci se studenti obou fakult mohli po měsících vzájemného míjení a srážení na točitých schodech konečně navzájem seznámit, poznat své společné zájmy nebo probrat architektonické přednosti a zápory Nové budovy. A nakonec možná i zjistit, že jejich obory od sebe nejsou tak daleko, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Foto: Veronika Dvořáková

Zdeněk Kasner

Do fakultního časopisu jsem trvale přispíval od roku 2014. Po bakaláři z FITu jsem ovšem dezertoval na FEL, čímž jsem se stal ex-redaktorem – externím redaktorem. Rád bych se časopisu věnoval i dál, ovšem protože je málo času (a vzhledem k mé fakultní příslušnosti mohu přispívat pouze do rubriky “Zprávy ze zahraničí”), moje články existují pouze v kvantové superpozici. Neboli nevěřte, že nějaký skutečně bude, dokud ho neuvidíte na vlastní oči! 🙂 Kontaktovat mě můžete na kasnezde@fit.cvut.cz.