Herní tipy – podzim 2014

Assassin’s Creed: Unity

Další zářez do historie assassinského kréda začíná úplně novou kapitolu jedné z nejúspěšnějších herních sérií. Kromě nové linky zasazené do současnosti získává hráč kontrolu i nad novým hrdinou z doby minulé, tentokrát Francouze Arna, assassína z doby francouzské revoluce. Zda návrat do Evropy příběhu prospěje je záhadou, ale rozhodně to bude pro diváky zajímavější lokace, než Severní Amerika z předchozích dílů, na kterou bylo víc kritiky než chvály. Kromě toho se také ve hře poprvé objeví možnost singleplayerové kooperace až čtyř hráčů, která usnadní většinu velmi těžkých misí. Snad tento díl vrátí sérii z lehce vykolejených kolejí na přímou trať, která vede k hráčskému úspěchu.

Datum vydání: 28.  10. 2014
Platformy: PS4, Xbox One, Windows

Call of Duty: Advanced Warfare

Jako každoročně nám Activision přináší svou hlavní dojnou krávu: sérii lineárních misí se spoustou zbraní a plytkým příběhem. Nové Modern…tedy pardon, Advanced Warfare se odehrává v roce 2054, kde se rozmohly soukromé vojenské společnosti. Některé jsou ovšem tak silné, že pomalu přebírají vládu nad celým světem… Hra samozřejmě nabízí i multiplayer, který podle tvůrců dostává úplně nový rozměr a nedá se srovnávat se svými předchůdci. Slib je to rozhodně zajímavý, ale kdyby raději ta kampaň neměla jen pět hodin… Zrovna u COD ale platí, že by se neměla házet flinta do žita, třeba nás nový díl od Sledgehammer Games překvapí.

Datum vydání: 4. 11. 2014
Platformy: PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, Windows

Far Cry 4

Did I ever tell you what the definition of insanity is? Další díl šílené série o šílených záporácích ze šílených divočin se tentokrát dostává do zasněženého Himaláje, kde se musíme probít přes teroristickou organizaci Pagana Mina, samozvaného krále pohoří. Jestli ale Pagan Min dosáhne kvalit Vaase z Far Cry 3 je zatím ve hvězdách. Příslib jízdy na slonu a tygra jako domácího mazlíčka je přesto velmi lákavý, a tak se bezpochyby spousta fanoušků vydá do zasněžených hor i letos. Tak doufejme, že FIŤáci neuslyší Vzdálený Křik jen od svých kamarádů, sedících před progtestem.

Datum vydání: 18. 11. 2014
Platformy: PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, Windows

Tomáš Nováček

Jsem ve svém živlu, když můžu být vždy a všude, nejlépe na nějaké vedoucí pozici, protože rád zadávám úkoly a hlavně se rád poslouchám. Proto jsem se kromě šéfredaktorování Buď FIT stal také vedoucím fakultního Seznamováku, organizátorem 111. narozenin, či zakladatelem FIT++. Kontaktovat mě můžete na novacto3@fit.cvut.cz.