Filmové tipy – podzim 2014

Annabelle

Kdo se bojí, nesmí si hrát s panenkou, to ví přece každý. Hororové Toy Story o ďábelské panence Annabelle je spin-offem úspěšného strašáku V zajetí démonů z roku 2013, kde byla tato děsivá hračka představena poprvé, a již od té doby bylo jasné, že si panenka zaslouží svůj vlastní film. Pokud nic jiného, Annabelle může sloužit jako výplň v době čekání na V zajetí démonů 2 nebo alespoň na další progtest. Ani jedno ale nebude hezká podívaná.

Profil filmu
Premiéra: 3. 10. 2014
Režie: John R. Leonetti
Obsazení: Annabelle Wallis, Brian Howe

Interstellar

I když trilogie o Temném rytíři z pera Christophera Nolana již skončila, tento úspěšný britský režisér se svého místa na železném trůnu filmového průmyslu vzdát nechce. A vzhledem k tomu, že se Nolan ještě nerozhodl, chce- li vůbec udělat Počátek 2, natočil zatím další film, který má tendenci stát se hitem roku. Snímek Interstellar vypráví příběh astronauta Coopera (Matthew McConaughey), který opustí své dvě děti, aby se vydal skrz černou díru do jiného světa a zachránil tak ten svůj. Jeho šance na úspěch jsou ale mizivé… Zato šance na úspěch celého filmu vystřeluje jen Nolanovo jméno k závratným výšinám vesmíru. Snad jej nakonec nečeká dlouhý pád.

Profil filmu
Premiéra: 6. 11. 2014
Režie: Christopher Nolan
Obsazení: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Michael Caine

Hobit: Bitva pěti armád

Velké zakončení malého příběhu o ještě menším hobitovi je (snad) posledním návratem do Tolkienovy Středozemě. Opět zde platí klasický modus operandi režiséra Petera Jacksona: první dva díly se někam jde a připravuje se půda pro díl třetí, kde se konečně dostáváme do cíle, abychom byli svědky velkolepé bitvy mezi dobrem a zlem. Na planinách před Osamělou horou se utkají skřeti, vrci, trpaslíci, lidé a orli, i když svou roli v bitvě sehraje i Gandalf Šedý, Bilbo Pytlík, Medděd a možná přijde i drak. Jisté je, že takováto podívaná bude pod Jacksonovou taktovkou nezapomenutelným zážitkem.

Profil filmu
Premiéra: 11. 12. 2014
Režie: Peter Jackson
Obsazení: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Sir Ian McKellen

Tomáš Nováček

Jsem ve svém živlu, když můžu být vždy a všude, nejlépe na nějaké vedoucí pozici, protože rád zadávám úkoly a hlavně se rád poslouchám. Proto jsem se kromě šéfredaktorování Buď FIT stal také vedoucím fakultního Seznamováku, organizátorem 111. narozenin, či zakladatelem FIT++. Kontaktovat mě můžete na novacto3@fit.cvut.cz.