Herní tipy – jaro 2016

 

Quantum Break

Remedy Entertainment se vrací! Studio, které nám přineslo Max Payna a skvělou hororovku Alan Wake nám letos naservíruje další titul, který má na to být hitem. V Quantum Break budeme hrát za Jacka Joyce, který umí manipulovat s časem, čímž dostává výraznou výhodu oproti svým protivníkům. Může zastavit čas, měnit směr letící kulek, či objevit hned vedle nepřítele a jednu mu ubalit. Hráč zároveň bude muset řešit různé logické úlohy, a tak hra potrápí i mozkové závity. Rozhodně je tedy na co se těšit.

Datum vydání: 5. 4. 2016
Platformy: Windows, XOne

Mirror’s Edge Catalyst

Pokračování/prequel/reboot parkourové hry Mirror’s Edge se zjevně bude odehrávat v nějaké alternativní realitě světu Mirror’s Edge, kde se opět vžijeme do kůže Faith, tentokrát do jejího mládí a budeme se pokoušet svrhnout totalitární vládu nad městem Glass. Tvůrci slibují klasické běhání po městě a mnoho soubojů na blízko. Zároveň by místo lineárních misí by měl ve hře být otevřený svět, který by měl hráči dovolit vyblbnout se do sytosti. Také tvůrci slibují určitou formu multiplayeru, který bude minimálně obsahovat žebříčky nejlepších Běžců. Snad sláva hry letos doběhne dále, než její předchůdce.

Datum vydání: 24. 5. 2016
Platformy: Windows, Xbox One, PS4

DOOM

Další letošní reboot se bude týkat slavné značky Doom, která se po dvanácti letech opět probouzí se čtvrtým dílem. Dle vývojářů se ve hře můžeme těšit na „drsný démony, ku*evsky dobrý zbraně a fakt rychlý pohyby“. Hra se bude snažit hráče odradit od jakéhokoliv krytí a čekání na doplnění zdraví, a tak ve hře nebude žádný regenerační systém. Vývojáři se dle svých slov při vytváření hry inspirovali rock and rollem a na příběh nebude kladen skoro žádný důraz. Půjde pouze o ku*ervoucí akci.

Datum vydání: 13. 5. 2016
Platformy: Windows, Xbox One, PS4

Tomáš Nováček

Jsem ve svém živlu, když můžu být vždy a všude, nejlépe na nějaké vedoucí pozici, protože rád zadávám úkoly a hlavně se rád poslouchám. Proto jsem se kromě šéfredaktorování Buď FIT stal také vedoucím fakultního Seznamováku, organizátorem 111. narozenin, či zakladatelem FIT++. Kontaktovat mě můžete na novacto3@fit.cvut.cz.