Filmové tipy – zima 2018

Disneyovky a animáky teď prostě jedou. Ne vždy se to povede, ale vždy z toho má Myšák Mickey velký prachy. No a pak je tu i DC Comics…

Spider-Man: Into the Spider-Verse

[1] Spider-Man: Into the Spider-Verse
Tak trochu (hodně) jiný Spider-Man. Měli jsme tu emo Tobeyho Maguira, hezounkovského Andrew Garfielda a pak síťové žezlo převzal juniorský Tom Holland. A tohle není ani jeden z nich. Spider-Man: Into the Spider-Verse je totiž animák, který nemá nic společného s žádným dosud vydaným filmem o našem oblíbeném pavoukovci (možná kromě letošního Venoma). Nezvyklá animace se nemusí líbit každému, ale většina z diváků bude pravděpodobně lehce zmatená z počtu Spider-Manů, kteří se na scéně objeví. Hlavní postavou totiž bude Miles Morales, afroamerický Spider-Man, objeví se ale i Spider-Gwen (ženský Spider-Man) a dokonce i prasečí Spider-Ham (takže Homer Simpson nebyl zas tak daleko od pravdy).

Profil filmu
Premiéra: 13. 12.
Režie: Bob Persichetti, Peter Ramsey, Rodney Rothman
Obsazení: Shameik Moore, Jake Johnson

Aquaman

[2] Aquaman
Nezdá se to, ale DC Extended Universe ještě žije. Po propadáku v podobě Justice League sice studio přehodnotilo strategie, ale jak řekl Galileo: “… a přece se točí.” V nejbližších letech se tak dočkáme pár DC filmů, o které nikdo nestojí, v kombinaci s DC filmy, které by nemusely být úplný propadák. Nový Aquaman je někde na pomezí. Plusové body za Jasona Momoa dostává hlavně u divaček, kluci se zase těší na jeho filmovou družku Amber Heard. Ale ani to by film nezachránilo, kdyby byl utopený v nesmyslných scénách. Snad tedy komiksová Atlantida plná podvodníků povstane s grácií hodnou bohů, jinak se DC a celá její filmová divize může jít koupat.

Profil filmu
Premiéra: 13. 12.
Režie: James Wan
Obsazení: Jason Momoa, Amber Heard

Ralph Breaks the Internet: Wreck-It Ralph 2

[3] Ralph Breaks the Internet
No a co, že ta hra nikdy ve skutečnosti neexistovala? Pro mě je Wreck-It Ralph pořád nejlepším filmem podle hry. Překvapivě svěží animovaná komedie ze světa arkádových her zbourala žebříčky již před dlouhými šesti lety, a tak je konečně čas vrátit se do kin s pokračováním. V něm je herna připojena k internetu, a tak se Ralph dostává do světa kočičích videí, Candy Crush a hlavně i do přístrojů nic netušících uživatelů. Nebude to až moc podobné Emoji movie? Doufejme že ne, to by série klesla moc hluboko. Jisté je, že si autoři s popkulturními odkazy opět velmi vyhrají.

Profil filmu
Premiéra: 10. 1.
Režie: Phil Johnston, Rich Moore
Obsazení: John C. Reilly, Sarah Silverman

The Lego Movie 2: The Second Part

[4] The LEGO movie 2
Chris Pratt se vrací ve své nejlepší roli jako Emmet Brickowski, mistr stavitel, který z LEGA dokáže postavit úplně cokoliv. Ten společně s Batmanem vystřelil LEGO filmy na výsluní, protože svým hlubokým poselstvím a nekonečnou plejádou postav z jiných koutů zábavního průmyslu dokázal oslovit nejen děti, ale i dospělé. Když se ale na konci prvního filmu dostalo do Bricksburgu zákeřné Duplo, diváci věděli, že dříve nebo později se dočkají právoplatného pokračování (protože LEGO Batman byl jenom taková náhražka). Dostat se přes vysoko nasazenou laťku prvního dílu ale bude chtít hodně kostiček.

Profil filmu
Premiéra: 7. 2.
Režie: Mike Mitchell, Trisha Gum
Obsazení: Chris Pratt, Elizabeth Banks

Foto:
[1] https://ichef.bbci.co.uk/
[2] https://nafilmu.cz/
[3] https://static1.squarespace.com/
[4] https://m.media-amazon.com/

Tomáš Nováček

Jsem ve svém živlu, když můžu být vždy a všude, nejlépe na nějaké vedoucí pozici, protože rád zadávám úkoly a hlavně se rád poslouchám. Proto jsem se kromě šéfredaktorování Buď FIT stal také vedoucím fakultního Seznamováku, organizátorem 111. narozenin, či zakladatelem FIT++. Kontaktovat mě můžete na novacto3@fit.cvut.cz.