Filmové tipy – jaro 2015

Imitation Game

Alan Turing. Každý správný ajťák a historik ho zná. Turingův stroj, Turingův test, ale hlavně turingovo rozluštění nacistické Enigmy. Mladý matematik, logik a kryptoanalytik Alan Turing (Benedict Cumberbatch) byl za druhé světové války naverbován od Spojenců, aby pomohl dešifrovat zprávy posílané Němci. A tak začíná boj o čas, kde každá sekunda práce na dešifrování stojí život několika lidí. Příběh založený na autobiografické knize Alan Turing: The Enigma popisuje nelehkou cestu, na které může, ale nemusí, stát konec 2. světové války.

Profil filmu
Premiéra: 29.1.
Režie: Morten Tyldum
Obsazení: Benedict Cumberbatch, Keira Knightley

Jupiter Ascending

Sourozenci Wachowski, kteří stáli nejen za trilogií Matrix, ale i takovými povedenými adaptacemi jako je V jako Vendeta nebo Atlas mraků, na kina brzy zaútočí s dalším epickým opusem. Jupiter vychází sleduje příběh uklízečky záchodů Jupiter (Mila Kunis), kterou jednoho dne začne sledovat Caine (Channing Tatum). Caine je geneticky modifikovaný armádní lovec, díky kterému Jupiter zjistí, že je reinkarnací vládkyně vesmíru, a že má vládnout celému vesmíru. To se ale nelíbí současným vládcům, a tak začíná další boj o nadvládu nad celým vesmírem, který nemusí skončit vůbec dobře…

Profil filmu
Premiéra: 5.2.
Režie: Andy Wachowski, Lana Wachowski
Obsazení: Channing Tatum, Mila Kunis

The Theory of Everyting

Stephen Hawking je jeden z největších mozků současné vědy, pokud ne tím největším. Otevřel svět fyziky široké veřejnosti, ale cesta k tomu pro něj byla velmi složitá. V jednadvaceti letech mu diagnostikovali laterální sklerózu s tím, že mu zbývají dva roky života… Teď je ale Hawkingovi 72 let a i když je na vozíku a dokáže mluvit jen pomocí počítače, stále je na poli vědy aktivní. Hawking byl také dlouhou dobu zastáncem Teorie všeho, podle které tvůrci pojmenovali i nové zpracování Hawkingova (Eddie Redmayne) života, kde s ním prožijeme jeho studentská léta, stejně tak jako krušné časy prvních let po jeho diagnóze, ale i setkání s jeho ženou Jane (Felicity Jones).

Profil filmu
Premiéra: 26.2.
Režie: James Marsh
Obsazení: Eddie Redmayne, Felicity Jones

Tomáš Nováček

Jsem ve svém živlu, když můžu být vždy a všude, nejlépe na nějaké vedoucí pozici, protože rád zadávám úkoly a hlavně se rád poslouchám. Proto jsem se kromě šéfredaktorování Buď FIT stal také vedoucím fakultního Seznamováku, organizátorem 111. narozenin, či zakladatelem FIT++. Kontaktovat mě můžete na novacto3@fit.cvut.cz.