1 % FITter

Snažíme se o to všichni: cvičíme, učíme se, pracujeme. Cest k lepšímu já je mnoho a je důležité si najít tu správnou. Cílem série článků 1 % FITter, které vyjdou v následujících měsících, je představit a předat vám nástroje, které budete moci využít při své cestě, ať už vás povede kudykoliv.

Každý díl bude uzavřen stručnou bibliografií, která vám umožní čerpat informace nad rámec článku. Tento úvod by měl v budoucnu sloužit jako rozcestník. Pokud si chcete přečíst sérii 1 % FITter, začněte zde a pokračujte na článek, který vás zaujme.


Únor (už příští čtvrtek) – Self improvement 101, co od toho čekat, co ne
Průvodce tím, jak začít a jak to nevzdat. Jak vnímat vaši snahu a čemu se vyhnout.

BřezenJak si psát poznámky a jak se učit
Cornellova metoda, pomodoro, soustředěné a rozptýlené módy učení, chunking a jak je použít k zefektivnění vašich snah.

DubenJak si udržet všech pět pohromadě
Jak ze dne vymačkat všech 24 hodin a dlouhodobě se z toho nezbláznit.

Květen Jak být šťastnější
Nežvásty o štěstí, co to je a jak si ho ukrojit co nejvíc a jak poznat snake-oil peddlers.

ČervenCo s volným časem
Proč dobrovolničit, co od toho očekávat + seznam lokací, meaningful projektů a dobrovolnických organizací, které vás uvítají a mnohé vám dají.

Pokud se vám cokoliv bude zdát dopnitelné, nejasné nebo se budete chtít dozvědět víc, neváhejte mi napsat na prochad4@fit.cvut.cz.

Adam Procháska

Moje maminka vždycky říkala: „Adámku, chybami se člověk učí.“ Možná proto mám bratra. Mimo něj mám dlouhotrvající závislost na konzumaci informací v libovolné podobě, tyto informace používám při masterování RPGček (pokud vám nevadí hrát healera, prosím napište mi), nebo k sebezlepšování. Bydlím sám, se svými démony. Kontaktovat mě můžete na prochad4@fit.cvut.cz.