Úvodník tématu: Historie ČVUT

Po několika tématech, ve kterých jsme se více či méně podívali na historii informatiky, ať už to bylo samotné téma Historie IT, či pouze jednotlivé články, jako třeba článek o první programátorce, se dostáváme k naší alma mater. V následujících týdnech se můžete těšit na články o historii ČVUT.

Studenti ČVUT sice tráví v kampusu a na hodinách mnoho času (nebo by alespoň měli), ale o své škole toho často moc nevědí. Za jakých okolností byla založena? Kdy vznikla která fakulta? A ve kterém roce bylo ženám povoleno na ČVUT studovat?

To a více se dozvíte v článcích, které si pro vás naše redakce připravuje. Podíváme se na historii a vývoj celé univerzity i jednotlivých fakult, na styl života zvaný Strahov a bývalého děkana prof. Pavla Tvrdíka, CSc. vyzpovídáme o vzniku naší fakulty, od kterého již uběhlo skoro deset let.

Pokud byste rádi přispěli do časopisu zajímavostí či rovnou celým článkem o jakékoliv části historie ČVUT, můžete nám jej zaslat na casopis@fit.cvut.cz.

Přejeme pěkné počtení!

Foto:
hlavička: Milan Kurka

Tomáš Nováček

Jsem ve svém živlu, když můžu být vždy a všude, nejlépe na nějaké vedoucí pozici, protože rád zadávám úkoly a hlavně se rád poslouchám. Proto jsem se kromě šéfredaktorování Buď FIT stal také vedoucím fakultního Seznamováku, organizátorem 111. narozenin, či zakladatelem FIT++. Kontaktovat mě můžete na novacto3@fit.cvut.cz.