Seznamovák 2018: Očima Kristýny Klesnilové

Tak jako spousta dalších prváků, i já jsem se rozhodla neponechat nic náhodě a pokusit se najít si na škole kamarády s dostatečným předstihem, a to konkrétně na 1. turnusu fakultního Seznamováku. Na akci jsem se těšila dlouho předem a 1. září, kdy konečně onen dlouho očekávaný den D nastal, jsem se ještě celá rozespalá a s velkou taškou vydala na Hlavní nádraží, abych už o hodinu později seděla spolu s ostatními prváky ve vlaku mířícím do Plas u Plzně a přemýšlela, co asi v následujících třech dnech zažijeme…

Hned poté, co jsme dorazili na místo konání, se nám představili organizátoři z řad starších studentů a my konečně pochopili, v čem spočívá ono tajemství, jak úspěšně studovat na FITu – musíte být ve škole známí pod přezdívkou, která absolutně nesouvisí s vaším jménem. Dokonce by se mohlo zdát, že čím náhodnější je, tím lepší. Následovalo vzájemné představování nás účastníků, které bylo neméně zajímavé. Velká část spolužáků ho totiž pojala velmi stručně a uvedla o sobě pouze dvě, dle svého mínění nejpodstatnější informace. Své jméno a jaký druh alkoholu preferují. Pár odvážlivců ještě dodalo troufalé prohlášení, že šli na FIT, jelikož umí programovat, po čemž vždy následovala soucitným hlasem pronesené: „To si jen myslíš“ od starších studentů, kteří již měli s Progtestem co do činění a vědí své.

Když jsem tedy konečně zjistila, jak se kdo jmenuje (a samozřejmě si to všechno pamatovala), čekala na nás první seznamovací hra. Organizátoři si pro nás v průběhu celého pobytu připravili spoustu skvělých her, pomocí kterých se nás snažili seznámit právě s těmi spolužáky, s kterými budeme mít společné přednášky, a taky připravit na to, co nás na FITu čeká či může potkat – musím říct, že to vzali opravdu důkladně. Nejen, že nás naučili, co že je to ten tajemně znějící Wall Pedantic, ale taky kupříkladu co máme dělat, když nám nedej bože flashka, na které máme celou naší semestrálku, spadne těsně před odevzdáním do záchoda. To bohužel i s praktickou ukázkou.

[1] Soutěžíme v Točené
Z celé akce jsem si zkrátka odvezla spoustu jedinečných zážitků. Za všechny můžu jmenovat například ten, kdy jsem se jednoho dne nic netušíc probudila a zjistila jsem, že spolužák Ernest byl přes noc povýšen na modlu a u jídelny má svůj oltář, kam se mu několikrát denně pravidelně chodí klanět skupina jeho uctívačů. Myslím, že to už v životě jen tak nikde nezažiju.

Ani jsme se nenadáli a už tu byl poslední večer našeho pobytu a závěrečný táborák s živou hudbou. V den odjezdu ještě proběhlo vyhlášení výsledků bodovaných soutěží, za které jsme každý obdrželi spoustu skvělého merche od partnerů Seznamováku a poté už jsme se vydali zpátky na vlak domů. Za sebe můžu říci, že Seznamovák byl opravdu skvěle zorganizovaná akce, s kterou si organizátoři dali spoustu práce a kterou jsem si moc užila. Dokonce i nějaké ty kamarády jsem si tam našla. Všem budoucím prvákům tedy můžu všemi deseti doporučit, ať neváhají dvakrát a určitě jedou. Na 100 % toho nebudou litovat.

[2] Modla Ernest
hlavička článku: Seznamovák
[1] Seznamovák
[2] Seznamovák

Kristýna Klesnilová

Na FITu studuju bakaláře na oboru Znalostní inženýrství, a abych školu poznala i z jiné stránky než jen z té studijní, rozhodla jsem se přidat do redakce časopisu. Když o sobě zrovna nemůžu říct: „Nemám čas, dělám progtest”, tak si s oblibou kromě cppreference.com přečtu i nějakou jinou zajímavou knížku nebo se zvednu od počítače a vyrazím si ven zasportovat. Kontaktovat mě můžete na klesnkri@fit.cvut.cz.