Seznamovák 2018: Očima Kláry Hoznauerové

Když jste nastupovali na školu, neděsily vás představy, že nikoho nebudete znát? Že nebude nikdo, kdo by vám vysvětlit látku z hodiny, pomohl s domácím úkolem či se s vámi učil na test? Že nebude nikdo s kým zabíjet čas v NTK (nebo na pivu) mezi přednáškami? Seznamovák je jednou z akcí, která má za úkol sblížit budoucí spolužáky, a vy se tak můžete vyvarovat těchto obav. Organizátoři proto mají velmi důležitý úkol, a to najít vám nové kamarády.

V den odjezdu jsme se měli všichni dostavit na pražské Hlavní nádraží do půl desáté. Můj první dojem byl, že se topím v chromozómu Y. Turnusu se účastnilo všehovšudy 15 zástupců ženského pohlaví z celkově 90 přihlášených prváku. Jak to tak bývá, holky drží pospolu, a tak se mým prvním novým kamarádem stala Hanka, která mi zpříjemnila tvrdý náraz FITreality (o jejíž existenci každý ví, ale kdo ji nezažije na vlastní kůži, nedokáže si to představit). Cesta vlakem byla nekonečná. Plzeň je evidentně dál, než všechny mapy ukazují. Z toho vyplývá, že všechny mapy jsou jen všivé lhářky.

Cílem naší cesty bylo rekreační středisko v Plasech u Plzně. Barevné chatičky, společná jídelna, hřiště na míčové hry… cítila jsem se jak na táboře 🙂

Po ubytování a vydatném nacpání se z vlastních zásob následovala první hra, při které jsme si mohli udělat další nové kamarády. V týmech jsme se snažili zanalyzovat neznámý element a sestrojit přístroj na jeho bezpečné uložení a převezení do výzkumného centra. Každý z nás měl roli a alespoň jednou na něm leželo rozhodnutí, při němž nám hrozily fatální následky, pokud by zvolil špatně.

Součástí programu bylo samo sebou i nějaké to seznámení se se školou a s předměty pro prváky. Čísla průchodnosti většinu z nás vyděsila a kdo tvrdí, že jeho ne, tak kecá, nebo měl kocovinu, díky níž se na něj ta čísla usmívala.

Program obsahoval spoustu her. Všechny vám tu však vyjmenovávat a popisovat nebudu. Pokud vás to zajímá, měli jste jet (jeďte) na Seznamovák (nebo se zeptejte kohokoli, kdo se ho účastnil). Program byl pestrý, zábavný a rozhodně se během něj zjistilo, že druhý turnus byl lepší jak první. A taky víc pil, což se potvrdilo poslední večer, kdy nám lehce po půlnoci oznámili, že pivo došlo.

Jak jsem řekla, hrála se spousta zajímavých her. Bez vyhodnocení by to ale taková sranda nebyla. Někomu (jako třeba mně) jen zábava někdy nestačí a má potřebu vyhrát. A tak se stalo, že po sečtení bodů se ze mě stala osoba s titulem Nejlepší FIT žena Seznamováku stojící na stříbrném stupínku vítězů (vřele doporučuji). Během pršavého počasí v posledních hodinách sbližovací akce jsme si jak ze švédského stolu mohli vybrat vše, po čem naše srdéčko zatoužilo. Samozřejmě, že pro stupínkaře byly nějaké spešl ceny navíc.

Jak to jen bylo s tím Pumpkin lemma?

Následovala už jen zcela nudná cesta zpět do běžného šedivého života. Ve vlaku 90 % pasažérů vytuhlo nebo šňupalo ‘čierne korenie‘. Proti gustu žádný dišputát.

Pokud se i tak ptáte, k čemu je Seznamovák dobrý a co si z něj prvák může odnést, tak zde máte velmi stručné shrnutí: super kamarády; bloky; sešity; trička; placky; PROPISKY; antistresový mozek; powerbanky; baterku; výherní medaili/e; hodinky; rozšířené obzory; znalosti, které vám pomohou zorientovat se ve škole; pocit táborníka (jak za mlada); pálení nosu po pepři alias protažené dutiny; spoustu kolíčků se jmény vašich obětí a mnoho dalšího.

Autor: Klára Hoznauerová

hlavička článku: Seznamovák
[1] Seznamovák

Tomáš Nováček

Jsem ve svém živlu, když můžu být vždy a všude, nejlépe na nějaké vedoucí pozici, protože rád zadávám úkoly a hlavně se rád poslouchám. Proto jsem se kromě šéfredaktorování Buď FIT stal také vedoucím fakultního Seznamováku, organizátorem 111. narozenin, či zakladatelem FIT++. Kontaktovat mě můžete na novacto3@fit.cvut.cz.