Překladatelský maraton Khanovy školy

Příští sobotu 17. března od 9 do 16 hodin proběhne ve Školícím centru Silicon Hill na Strahově překladatelský maraton Khanovy školy. Přijďte i vy pomoci přiblížit on-line vzdělávání českým dětem.

Khanova škola je vzdělávací portál, jehož jádro tvoří výuková videa Khan Academy, která dnes pomáhají zpřístupnit vzdělání všude a všem. Pod hlavičkou Khan Academy vzniklo již přes 6 000 výukových videí a právě Khanova škola se v českém prostředí snaží tato videa překládat a skládat je do promyšlených výukových celků. Kdokoliv tak může projít on-line souvislou výukou od úplných základů až po komplexní oborové znalosti. A to vše zdarma a z pohodlí domova.

Cílem sobotní akce je během jediného dne vytvořit české titulky k co nejvíce videím, která je ještě nemají. Pomozte zpřístupnit videa Khan Academy českým dětem svou účastí. Stavit se můžete klidně jen na hodinku, dvě, každý kousek překladu se počítá.

Dopoledne proběhne úvodní instruktáž, jak české titulky tvořit, a pak se bude překládat přímo z anglických titulků. Spolu s maratonem bude probíhat ve vedlejší místnosti workshop, jak točit videa ve stylu Khan Academy. K dispozici bude počítačová učebna, takže není nutné mít s sebou vlastní laptop, pokud ovšem dáváte přednost vlastnímu notebooku, můžete. Co je potřeba si vzít jsou sluchátka.

Vstup na akci je samozřejmě zdarma a bude zajištěn i oběd. Po skončení akce obdrží překladatelé certifikát o účasti a pro zájemce bude následovat posezení.

Partnerem akce je Studentská unie a klub Silicon Hill.

Foto:
hlavička: Khanova škola

Lucie Procházková

Na FITu jsem už čtvrtým rokem a jelikož mě kromě IT baví i jiné činnosti, jako například psaní, tak jsem se octla i v redakci. Pokud neťukám do klávesnice, ťukám do klaviatury, brnkám na kytaru nebo něco organizuji - převážně v Czechitas anebo v organizaci YMCA Kontaktovat mě můžete na prochl10@fit.cvut.cz.