Jedničky a Nuly – nový technologický podcast FIT ČVUT vás propojí se světem IT

V poslední době se podcasty dostávají daleko více do popředí. Dají se poslouchat ve sprše, u snídaně, při cestě do práce, při sportu, při usínání nebo jen tak při sezení v křesle – zkrátka téměř kdykoliv a kdekoliv. S jedním takovým právě přichází i FIT ČVUT. V podcastu Jedničky a Nuly se můžete těšit na známou popularizátorku vědy Saru Polak, která bude společně s odborníky z FIT ČVUT hledat odpovědi na otázky ze světa IT.

Podcast si dává za cíl přiblížit problematiku informačních technologií tak, aby jim porozuměl i člověk, který za sebou nemá několik let jejich studia. Najít ho můžete na stránkách fit.cvut.cz/podcast, nebo v aplikacích Spotify, Google Podcasts nebo Apple Podcasts pod názvem Jedničky a Nuly. Nový díl můžete očekávat každý měsíc.

Sara Polak je vystudovaná archeoložka, nicméně technologie a zvlášť informatika jí rozhodně nejsou cizí. Zaměřuje se na vytváření konceptu cloudových civilizací, díky kterým se dá optimalizovat evoluční potenciál společnosti. Zároveň je zakladatelkou klubovny Paioneers Paralelní Polis.

V tuto chvíli už je venku první díl, který vyšel v příznačný čas plný jedniček a nul, a to 10. 10. v 10 hodin a 10 minut. V této epizodě si můžete poslechnout zakladatele Dronetag, Lukáše Brchla. O čem si se Sarou povídali? Samozřejmě o dronech a o tom, jak je lidé vnímají. Dozvíte se, že drony nejsou ani hračka, ani hrozba. Jsou to šikovní pomocníci jak pro vědu, tak pro běžný život.

Lukáš Brchl je muž mnoha tváří. Vědec, inovátor i nadšenec do IT technologií. Co ale dělá ve svém volném čase? A má vůbec nějaký? To vám prozradí v rozhovoru se Sarou, který byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Vít Kalianko

Ahoj, já jsem Kvítek. Věřím, že jsem člověk s nejlepším pozpátku přečteným příjmením, kterého jsi kdy poznal(a). Schválně – jen to zkus. Na FIT jsem nastoupil v roce 2019 a nyní se nacházím v 1. ročníku magisterského studia, které jsem si opepřil výjezdem do USA. Až budu velký, koupím si psa – samojeda – protože je tvrdohlavý, roztomilý a stále veselý – stejně jako já. Mezi mé koníčky patří sborový zpěv, hra na kytaru a organizování různých akcí od skautských táborů až po fakultní Seznamovák. Rád jím - hlavně pizzu. A ananas na ní patří! Kontaktovat mě můžete na vitekali@seznam.cz.