Jedničky a Nuly – nový technologický podcast FIT ČVUT vás propojí se světem IT

V poslední době se podcasty dostávají daleko více do popředí. Dají se poslouchat ve sprše, u snídaně, při cestě do práce, při sportu, při usínání nebo jen tak při sezení v křesle – zkrátka téměř kdykoliv a kdekoliv. S jedním takovým právě přichází i FIT ČVUT. V podcastu Jedničky a Nuly se můžete těšit na známou popularizátorku vědy Saru Polak, která bude společně s odborníky z FIT ČVUT hledat odpovědi na otázky ze světa IT.

Podcast si dává za cíl přiblížit problematiku informačních technologií tak, aby jim porozuměl i člověk, který za sebou nemá několik let jejich studia. Najít ho můžete na stránkách fit.cvut.cz/podcast, nebo v aplikacích Spotify, Google Podcasts nebo Apple Podcasts pod názvem Jedničky a Nuly. Nový díl můžete očekávat každý měsíc.

Sara Polak je vystudovaná archeoložka, nicméně technologie a zvlášť informatika jí rozhodně nejsou cizí. Zaměřuje se na vytváření konceptu cloudových civilizací, díky kterým se dá optimalizovat evoluční potenciál společnosti. Zároveň je zakladatelkou klubovny Paioneers Paralelní Polis.

V tuto chvíli už je venku první díl, který vyšel v příznačný čas plný jedniček a nul, a to 10. 10. v 10 hodin a 10 minut. V této epizodě si můžete poslechnout zakladatele Dronetag, Lukáše Brchla. O čem si se Sarou povídali? Samozřejmě o dronech a o tom, jak je lidé vnímají. Dozvíte se, že drony nejsou ani hračka, ani hrozba. Jsou to šikovní pomocníci jak pro vědu, tak pro běžný život.

Lukáš Brchl je muž mnoha tváří. Vědec, inovátor i nadšenec do IT technologií. Co ale dělá ve svém volném čase? A má vůbec nějaký? To vám prozradí v rozhovoru se Sarou, který byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Vít Kalianko

Tohle je jen jedno z mých mnoha jmen, poslední dobou nejvíce slyším na "Okno". Proč? Přečti si mé příjmení pozpátku. Na FIT jsem nastoupil v roce 2019. Až budu velký, chtěl bych být inženýrem, jen ještě nevím jestli znalostním nebo softwarovým. Mezi mé koníčky patří hra na kytaru, zpěv, skauting a moc rád bych řekl, že i cestování, akorát mi na něj moc nezbývá čas... a taky jsem líný to plánovat. Rád jím - hlavně pizzu. A ananas na ní patří! Kontaktovat mě můžete na vitekali@seznam.cz.