Hell oF IT

Hello FIT! 2019: Díky klubu FIT++ proběhl již třetí ročník úvodní akce pro nováčky na FIT ČVUT

Zájmový klub FIT++ organizuje od roku 2017 akci „Hello FIT!”, která pomáhá prvákům bakalářského programu s nástupem na fakultu. Na fakultním Seznamováku se noví studenti mohli dozvědět o studiu, které je čeká, ovšem na Hello FITu se kromě toho dozví i jak trávit volný čas na vysoké škole, co to je Studentská Unie ČVUT nebo si prohlédnou Kampus Dejvice.

Akce Hello FIT 2019, která proběhla 19. září na Fakultě informačních technologií ČVUT (FIT ČVUT), začala v Nové budově ČVUT v přednáškové místnosti č. 105. Jako každý rok mohli (nejen) studenti přidávat příspěvky na twitter pod hashtagem #hellofit2019, které se následně objevily na Twitter Wall.

Co jsou to ty kredity, na kterém ze tří portálů najít studijní materiály a co je to vlastně ten Eduroam? To všechno se studenti dozvěděli na první přednášce, kterou vedli Milan Kurka, Marcel Petráň a Michal Hošna. Nesměly chybět informace o důležitých osobách na FIT ČVUT, stipendiích nebo kde a jak zařídit ISIC

Po této úvodní přednášce, která byla informacemi přímo nacucaná, následovala Tour de Kampus. Prohlídka dejvického kampusu prváky zavedla do Národní technické knihovny, CIIRCu a zpátky ke Studentské menze ČVUT

[1] Bára provádí nováčky po NTK

Následně byla zábavnou formou a prezentací, kterou vedl Milan Kurka, představena Studentská Unie ČVUT. Dalším přednášejícím byl Pavel Kordík, který vysvětlil, co znamená SSP (Spolupráce s průmyslem) a k čemu může být užitečná. Několik tipů ze života po vystudování FITu přinesl Vašek Strnad, úspěšný absolvent.

Důležitou částí studia na technické škole je matematika a FIT ČVUT není výjimkou. Zda má středoškolská a vysokoškolská matematika něco společného a jak k ní přistupovat, shrnuli Tomáš Kalvoda a Daniel Dombek, garanti matematických předmětů.

V poslední přednášce David Bernhauer na praktické ukázce předvedl, že programování není guláš, nebo alespoň, že nemusí být, pokud programátor dává přesné příkazy.

Po načerpání všech rad a tipů, které do sebe prváci od dopoledne vstřebávali, je čekala after párty ve strahovském gril centru.

[2] První dny na fakultě? S Milanem, Jardou a Marcelem

Třetí ročník je úspěšně za námi, ráda bych poděkovala všem organizátorům z řad členů FIT++, ale také z PR FITu, kantorům i absolventům za podporu. Jmenovitě Milanu Kurkovi, Marcelu Petráňovi, Jardovi Křížovi a Michalu Hošnovi, kteří udělali pěkný kus práce. Velký dík patří také AVC ČVUT, kteří nám zajistili stream.

[0] Milan Kurka
[1] Alena Brožová
[2] Alena Brožová

Alena Brožová

Jsem stále Programátor začátečník a nejspíš i vždy budu. Díky FITu poznala nejúžasnější lidi v mém životě a jsem za to FITu neskonale vděčná. Taky díky této fakultě zjistila, co bych v životě chtěla dělat (i když to nakonec není informatika). Byla jsem dva roky členkou představenstva FIT++, taky jsem byla v Centrále Studentské unie ČVUT. Taky jste mě mohli i na fakultním Seznamováku (nebo Magistrováku) a ráda pomáhám na různých akcích ať už od fakulty, nebo na v rámci celé SU ČVUT. Momentálně studuju magisterské studium na MÚVS ČVUT, ale na FITu se možná ještě na pár předmětech objevím. Kontaktovat mě můžete na brozoal2@fit.cvut.cz.