Ing. Michal Valenta, Ph.D se stal náčelníkem domorodého kmene

Při své dovolené byl Ing. Michal Valenta, Ph.D, vedoucí katedry Softwarového inženýrství, zvolen náčelníkem afrického domorodého kmene. Jako zdroj obživy používají Oracle SQL Developer.

Valentova záliba v cestování a v neevropských kulturách, od zenové zahrady až po maďarskou čabajku, je všeobecně známá. Při jedné z jeho cest se letos v březnu dostal do malého afrického kmene, kde byl po jednom večeru s dýmkou míru a pivem nadmíru jednohlasně zvolen místními stařešiny jako jejich nový náčelník.

„Nejdřív jsem nevěděl, co dělat. Tak jsem začal dělat to, co umím dobře – databáze,“ říká Valenta, „Pak už to bylo jednoduché. Například získávání obživy pro celý kmen. Místo lovu teď prostě provedeme ‚SELECT * FROM `jidlo` WHERE `simple_name` = „svickova“‚ “.

Valenta zde využil databázi postavenou na klasickém ORM (obědově-relačním mapování pozn. red.).

„Hy is gekies vir lang hare, maar dit was ‚n fout, dit is ‚n pruik. Daarbenewens het hy ons verbied om met MS SQL te werk. Ons het hom nie doodgemaak net omdat hy Tsjeggies bier gebring het nie,“ říká jeden ze stařešinů. Bohužel mu nikdo z nás nerozumí.

„Žije se mi tu dobře, ale dochází nám pivo a v červnu nám vyprší školní licence na Oracle SQL Developer, tak pak se asi zase vrátím na FIT,“ dodává Valenta.

Tomáš Nováček

Jsem ve svém živlu, když můžu být vždy a všude, nejlépe na nějaké vedoucí pozici, protože rád zadávám úkoly a hlavně se rád poslouchám. Proto jsem se kromě šéfredaktorování Buď FIT stal také vedoucím fakultního Seznamováku, organizátorem 111. narozenin, či zakladatelem FIT++. Kontaktovat mě můžete na novacto3@fit.cvut.cz.