Herní tipy – jaro 2015

Grand Theft Auto V

A je to tady. Další díl nejznámější herní série po roce a půl modlení všech hráčů vychází i na počítače, které pro studio Rockstar už dávno nejsou hlavní cílovou platformou. Po deseti letech se vracíme do San Andreas, přesněji do fiktivního města Los Santos, kde se vžijeme do role ne jednoho, ale rovnou tří (anti)hrdinů Michaela de Santy, Franklina Clintona a Trevora Philipse, se kterými budeme plnit šílené mise při honbě za bohatstvím. Novinkou oproti předchozím dílům je kooperace, tedy alespoň její zvláštní odnož, při které budete při misích střídat postavy, abyste zásahem jedné zachránili život té druhé. Ale kromě misí nás samozřejmě budeme moci pobíhat otevřeným světem, který jenom čeká na rozmlácení baseballovou pálkou.

Datum vydání: 27. 1.
Platformy: Windows

Evolve

Evolve je asymetrický multiplayer, který nabízí hráčům možnost vžít se do dvou kůží. Jeden tým o čtyřech hráčích tvoří parta Lovců, nahánějících pátého hráče, Monstrum. Monstrum bude moci zabíjet menší zvířata, díky čemuž se bude moci vyvinout, a mít větší šanci oproti Lovcům, kteří jsou v početní převaze. Hra láká líbivou grafikou a hlavně děsivou atmosférou, která může boj Lovců a Monster posunout o nějaký ten level výš. Proslýchá se něco i to singleplayerové kampani, ale tvůrci zatím jen mlží. Musíme se tedy nechat překvapit.

Datum vydání: 10. 2.
Platformy: Windows, Xbox One, PS4

Zaklínač 3: Divoký hon

Příběh Bílého vlka Geralta z Rivie od polského CD Projektu si získal miliony fanoušků po celém světě. Poslední díl trilogie o putování nejznámějšího zaklínače slibuje velkolepý finiš, při kterém se lehce opustí téma her o trůny z druhého dílu, abychom se spíše podívali na střet králů a bouři mečů, neboť do válkou zmítané země kromě Nilfgaardské armády vtrhl přízračný Divoký hon, který se živí na smrti a utrpení. Geralt jej ale pronásleduje z jiného důvodu, než aby zastavil další krveprolití. Chce dostat zpátky čarodějku Yennfer, svoji životní lásku, kterou Hon unesl. Na jeho cestě mu budou pomáhat jak staří, tak noví přátelé, mezi kterými se objeví postavy z předchozích dílů, ale i z knižní předlohy, takže se rozhodně máme na co těšit.

Datum vydání: 25. 2.
Platformy: Windows, Xbox One, PS4

Tomáš Nováček

Jsem ve svém živlu, když můžu být vždy a všude, nejlépe na nějaké vedoucí pozici, protože rád zadávám úkoly a hlavně se rád poslouchám. Proto jsem se kromě šéfredaktorování Buď FIT stal také vedoucím fakultního Seznamováku, organizátorem 111. narozenin, či zakladatelem FIT++. Kontaktovat mě můžete na novacto3@fit.cvut.cz.